چاپ سربرگ تحریر؛ برگه‌ای پرکاربرد و موثر در دنیای تجارت


چاپ سربرگ تحریر یکی دیگر از انواع ست اداری است که می‌تواند به‌صورت عمومی یا اختصاصی و سفارشی طراحی شود. شما می‌توانید حرفه‌ای بودن خود را از برگه‌هایی پرکاربرد مانند سربرگ تحریر در معرض دید مشتریان خود بگذارید. برای آشنایی بیشتر با این نوع از برگه اداری خواندن ادامه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌شود.


چاپ سربرگ تحریر چیست؟

در دنیای دیجیتال، سربرگ‌ها همچنان کارایی موثر خود را دارند، حتی اگر سربرگ خود را صرفا از طریق کانال‌های دیجیتال ارسال کنید، همچنان از نظر فنی سربرگ نامیده می‌شوند. در بسیاری از مشاغل مشتریان، مطالب چاپی یک الزام قانونی است و برای دیگران ارسال یک سند شخصی مانند یک نامه با کیفیت بالا روی کاغذ سربرگ فرصتی عالی برای کاهش سروصدا در دنیای دیجیتال است.
سربرگ کاغذی تجاری است که معمولا در سایز A4 چاپ می‌شود و شامل نام شرکت، آدرس، شماره تلفن، وب‌سایت و لوگوی شرکت است. سربرگ‌ها در محیط‌های خصوصی و تجاری به عنوان سند "رسمی" شرکت استفاده می‌شود. آن‌ها معمولا در سراسر سازمان برای طیف وسیعی از کارکردها، کاربردها دارند. به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که سربرگ ابزاری است که کارفرما برای برقراری ارتباط صحیح و حرفه‌ای با مخاطب یا همان مشتری خود از آن استفاده می‌کند.
این سربرگ‌ها در وهله اول اعتبار یک شرکت را نشان می‌دهند و در وهله دوم برگه‌ای برای نوشتن نامه‌های تجاری و قراردادها هستند. در واقع سربرگ نامه‌ها و قراردادها را از حالت معمول خارج می‌کند و به آن‌ها هویت حقوقی و سازمانی می‌دهد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نامه‌ها و مکاتبات شرکت
• انواع فاکتورها
• نقل‌قول‌ها
• انواع ارائه‌ها
• مناقصه‌‌ها


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ سربرگ تحریر با ما تماس بگیرید.

چاپ سربرگ تحریر
 سربرگ تحریر
چاپ سربرگ تحریر

تفاوت سربرگ و برگه ادامه چیست؟

برگه یک شکل متداول سربرگ با مقدار کمتری اطلاعات است. معمولا در هر سندی، ادامه برگه پشت اولین صفحه سربرگ قرار می‌گیرد. سربرگ اصلی تمام اطلاعات مورد نیاز قانونی را دارد؛ بنابراین در قسمت برگه واردکردن این اطلاعات لازم نخواهد بود. امکان ایجاد یک صفحه قابل چاپ برای نوشتن بیشتر چیزی است که برگه آن را فراهم می‌کند. طراحی برگه برای مشاغلی که به اسناد چاپی بزرگ نیاز دارند، بسیار مفید فایده خواهد بود و به‌نوعی در کاهش هزینه‌ها نقش بسیاری ایفا خواهد کرد.


ضرورت چاپ سربرگ تحریر چه مواردی را شامل می‌شود؟

تبلیغات موثر برای هر شرکت و کسب‌و‌کاری مهم است. یکی از راه‌های بازاریابی و ترویج هر برندی استفاده از ست‌های اداری است. این ست‌های اداری علاوه‌بر تبلیغات در نشان‌دادن اعتبار شرکت هم تاثیرگذار هستند و حس اعتماد بیشتری را به مخاطب القا می‌کنند. ست‌های اداری شامل اقلام متنوعی هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها چاپ سربرگ تحریر است. همان‌طور که اشاره شد، برگه‌ها نه‌تنها برای نامه‌های اداری استفاده می‌شوند، بلکه اوراقی هستند که می‌توانند برای فاکتورها، قراردادها، ارجاعات و رزومه کاری، اظهارنامه بین دفاتر و غیره مورد استفاده قرار گیرند. ضرورت چاپ سربرگ تحریر به شکلی حرفه‌ای زمانی بیشتر به چشم می‌خورد که شما در میان سایر رقبا فاقد طراحی منحصربه‌فرد برای خود باشید و این چیزی است که در چشم مشتریان خیلی به چشم خواهد آمد؛ بنابراین قطعه برگه یا سندی با این میزان از استفاده باید به دقت و ظرافت انجام شود تا تاثیر خود را بر مشتری بگذارد.


چه نوع اطلاعاتی را باید در چاپ سربرگ تحریر لحاظ کرد؟

پس‌از مشخص‌شدن نیاز به استفاده از چاپ سربرگ تحریر به قسمت طراحی سربرگ هم باید توجه ویژه‌ای داشت؛ اما آن‌چه قبل از طراحی اهمیت دارد، اطلاعاتی است که باید در سربرگ قرار گیرد. این اطلاعات بسته به نوع کسب‌وکار متفاوت است. در نظر داشته باشید که برخی اطلاعات در همه مشاغل مشترک است که باید در همه سربرگ‌ها درج شود. اولین محتوایی که در سربرگ ظاهر می‌شود، برند و لوگو است. برند و لوگو در واقع هویت برند است و اولین و اصلی‌ترین قسمت ثبت شرکت محسوب می‌شود. محتوای رایجی که در همه سربرگ‌ها رتبه دوم را دارد، اطلاعات تماس است. اطلاعات تماس شامل: شماره تلفن، فکس شرکت، آدرس سایت، آدرس پستی شرکت و... است.
علاوه‌بر این، سربرگ‌ها دارای دو قسمت برای درج اطلاعات هستند؛ سربرگ و پاورقی که اطلاعات در این دو قسمت کاملا سلیقه‌ای درج می‌شود؛ اما معمول است که برند و لوگو در قسمت سربرگ و در بالا و اطلاعات تماس در قسمت پایین قرار گیرد. گاهی برخی از آیکون‌ها برای اطلاعات تماس استفاده می‌شود تا علاوه‌بر ظاهر زیبا، سهولت استفاده از اطلاعات هم برای مشتریان وجود داشته باشد.
در سربرگ‌ها معمولا شماره، تاریخ و پیوست در قسمت سمت چپ حک می‌شود. از آن‌جایی که این عناوین نسبت به سایر اطلاعات اهمیت کمتری دارند، در جایی قرار می‌گیرند که کمترین فضا را در چالپ سربرگ تحریر اشغال کند.


آیا چاپ سربرگ تحریر مقرون ‌به‌صرفه است؟

بله، سربرگ تحریر در 2 گرماژ 80 گرم و 100 گرم چاپ می‌شود و نسبت به سربرگ کتان یا سربرگ کارتی ارزان‌تر است. سربرگ کارتی از مقاوم‌ترین انواع سربرگ‌ها محسوب می‌شود که در گرماژ 140 گرم تولید می‌شود و جز گران‌ترین انواع سربرگ‌ها است.
به‌طور کلی عوامل متعددی در تعیین قیمت سربرگ اداری موثر است. این موارد شامل جنس، وزن و یک یا دو رو بودن سربرگ است. هرچه کیفیت کاغذ بالاتر باشد و وزن آن بیشتر باشد، هزینه سربرگ بیشتر می‌شود. یکی دیگر از عوامل در تعیین قیمت، ابعاد سربرگ است.
انتخاب روش‌های چاپ هم از دیگر عواملی است که در تعیین قیمت موثر است. چاپ سربرگ تحریر معمولا به دو صورت دیجیتال و افست انجام می‌شود. در نهایت تعداد و تیراژ سربرگ‌ها هم در تعیین قیمت نقش موثری ایفا می‌کند. معمولا در مواقعی که تیراژ چاپ کم است و مشتری زمان کمی برای تحویل سربرگ دارد، از چاپ دیجیتال برای چاپ سربرگ‌ها استفاده می‌شود. چاپ افست زمانی مقرون ‌به‌صرفه خواهد بود که مشتری زمان کافی برای چاپ داشته باشد و تیراژ چاپ سربرگ‌ها را در تعداد زیاد درخواست کند.


چه اندازه‌ای برای چاپ سربرگ تحریر استاندارد است؟

چاپ سربرگ‌ تحریر معمولا در دو بعدی A4 ، A5 و A6 صورت می‌گیرد. اندازه استاندارد سربرگ‌ها A4 است. سفارش‌دادن سربرگ‌های A5 برای مشتریان غیرمعمول است؛ اما بی‌سابقه نیست. برای سربرگ A4 کاغذ به اندازه 210*297 میلی‌متر و در خصوص سربرگ A5 اندازه‌های 148*210 میلی‌متر اندازه مناسب خواهد بود. زمانی‌که قرار است تا یک سربرگ سفارشی و طراحی شده چاپ شود، لازم است تا از لبه هر طرف به اندازه 3 میلی‌متر به داخل طراحی خود را شروع کنید.


علامت تاشو در حین چاپ سربرگ تحریر را باید در کدام قسمت قرار داد؟

امروزه غیر معمول است که روی سربرگ‌های خود علامت تاشو درج کنید. بااین‌حال اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، اگر برگه آچار را به 3 قسمت تقسیم کنید، می‌توان روی قسمت نیم‌تا یا همان نصفه برگه اندازه 148.5 میلی‌متر از بالا را در نظر بگیرید تا کاغذ امکان نصف‌شدن داشته باشد. اگر تا زدن‌های یک‌سوم را بخواهید روی برگه طراحی کنید یک‌سوم اول برگه اندازه 99 میلی‌متر از بالا و در یک‌سوم دوم 198 میلی‌متر از بالا را باید در نظر گرفت. با استفاده از این اندازه‌ها، سربرگ را می‌توان به نصف یا یک‌سوم هم تا کرد.


نکات مهم در خصوص چاپ سربرگ چه مواردی را شامل می‌شود؟

حتی در عصر دیجیتال امروزی، سربرگ‌های چاپی یکی از مقرون ‌به‌صرفه‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای ارتباطی تجاری هستند. سربرگ معمولا با آرم و سایر اطلاعات شناسایی خاص شرکت طراحی و چاپ می‌شود. با درنظرگرفتن این موضوع کاغذی که سربرگ روی آن چاپ می‌شود، باید کاملا حرفه‌ای چاپ و طراحی شود.
توصیه می‌شود که سربرگ‌ها فقط روی کاغذ ضمانت‌شده لیزری چاپ شوند؛ چراکه وقتی سربرگ‌های خود را روی دستگاه کپی اداری چاپ می‌کنید، جوهر به‌دلیل گرمای بیش‌ازحد به‌خوبی روی کاغذ قرار نمی‌گیرد. کیفیت چاپ سربرگ تحریر هم بسیار مهم است. مانند هر چیز دیگری، اولین برداشت مهم است. بافت، احساس، ضخامت و وزن و نوع کاغذ متفاوت می‌تواند نام برند شما را به شکلی متفاوت به مخاطبان منتقل می‌کند.


چرا باید شبکه چاپ را برای طراحی سربرگ انتخاب کرد؟

با توجه به این‌که سربرگ‌ها یکی از پرکاربردترین ابزارهای ارتباطی برای هر شرکتی هستند، عاقلانه است که به آن‌ها خیلی بیشتر از یک ورق کاغذ توجه کرد. باید تمام تمرکز خود را بر این مسئله معطوف کرد که چگونه می‌توان از سربرگ‌ها برای برقراری ارتباط موثر و تعامل با مشتریان خود درصورت تمرکز بهتر استفاده کرد. برای رسیدن به این هدف، لازم است تا با یک تیم طراحی گرافیک همکاری کنید تا طرح سربرگ سفارشی خود را چاپ و طراحی کنید.
اگر برای انتخاب محصول مناسب برای نیازهای تجاری خود به کمک نیاز دارید، لطفا با کارشناسان شبکه چاپ در تماس باشید. این مجموعه با دراختیار داشتن انواع تجهیزات و کاغذهایی از جنس‌های متفاوت می‌تواند گزینه‌های متعددی را در اختیار شما قرار دهد تا مطابق سلیقه و بودجه شما بهترین را برای شما انتخاب کند. برخی از کسب‌وکارها نیاز است تا سربرگ کارتی که ماندگاری بیشتری دارند، استفاده کنند؛ چراکه مذاکرات یا نوشته‌های مرتبط با امورات تجاری آن‌ها بیشتر است. برخی دیگر از کسب‌وکارها کمتر به نوشتن نیاز دارند؛ بنابراین کارشناسان شبکه چاپ می‌توانند گزینه‌های ارزان‌تر مانند چاپ سربرگ تحریر را به شما پیشنهاد دهند. اعتماد شما سرمایه شبکه چاپ محسوب می‌شود. درصورت هرگونه سفارش، سوالات خود را بپرسید، کارشناسان این مجموعه در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

مطالب مرتبط :

قیمت چاپ سربرگ
کارشناس واتس اپ تلفن تماس