چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی


ازجمله کاغذهایی که برای چاپ استفاده می‌شوند، کاغذ پوستی و کاغذ مومی هستند. چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی با کیفیت بالا در شبکه چاپ صورت می‌گیرد. چاپ کاغذ مومی در رستوران‌ها و کاغذ پوستی در مواردی چون بسته بندی ، کاغذ کادو و نقشه کشی کاربرد دارد. این دو نوع کاغذ در صنعت چاپ کاربرد فراوانی دارند. انواع چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی در شبکه چاپ در طرح‌های گوناگون انجام می‌شود.


چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی چه کاربردی دارد؟


از کاغذ پوستی و کاغذ مومی در موارد زیر استفاده می‌شود:
• چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی برای بسته‌بندی و استفاده به عنوان رپ ساندویچ و همبرگر در رستوران‌ها
• استفاده به منظور کاغذ سینی در رستوران‌ها
• استفاده به عنوان زیره پیتزا
• نگهداری و بسته بندی مواد غذایی
• در نقشه‌کشی و کشیدن الگو در خیاطی
• استفاده در شیرینی پزی
• در طراحی
• بسته‌ بندی لباس و کفش در داخل جعبه
برای چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی از روش‌های چاپ مثل: افست ، سیلک و چاپ لیزری و جوهرافشان استفاده می شود.


تفاوت کاغذ مومی و کاغذ پوستی


به دلیل شباهت این دو کاغذ معمولا باهم یکسان در نظر گرفته می‌شوند و چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی نیز کاربردهای مشابهی دارد. اما این دو کاغذ با هم تفاوت دارند. کاغذ مومی کاغذی است که برای ساخت آن از پارافین یا موم استفاده شده و به این وسیله دارای مقاومت در برابر رطوبت است. کاغذ پوستی کاغذی است که ظاهر آن به گونه‌ای است که نور را از خود عبور می‌دهد. به همین دلیل استفاده فراوانی در کپی کردن طرح در نقاشی دارد. این کاغذ دارای مقاوت در برابر حرارت بوده و به مواد غذایی نمی‌چسبد.
از جمله خاصیت‌های مشابه کاغذ مومی و کاغذ پوستی این است که چربی را به خود جذب نمی‌کنند و در برابر رطوبت مقاوم هستند. کاربرد فراوان چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی به عنوان بسته‌بندی مواد غذایی و ساندویچ‌ها هم به دلیل وجود همین خاصیت در آنهاست. همچنین امکان بازیافت کاغذ پوستی وجود دارد.
عمده ترین تفاوت کاغذ پوستی و کاغذ مومی مقاومت آنها در برابر حرارت است. کاغذ مومی را نمی‌توان داخل فر یا اجاق قرار دارد. چرا که به دلیل دارا بودن پارافین، دود می‌کند و مزه غذا را تغییر می‌دهد. اما کاغذ پوستی امکان قرارگیری در اجاق دارد و مقاوت بیشتری دارد. تفاوت دیگر کاغذ پوستی و کاغذ مومی این است که کاغذ مومی صیقلی‌تر از کاغذ پوستی است.


مزایای چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی


مهم‌ترین مزیت چاپ روی این کاغذ‌ها این است که اجازه نشت روغن و مواد غذایی را نمی‌دهند و مقاومت بالایی دارند.
چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی برای بسته‌بندی مواد غذایی و استفاده از طرح‌های خلاقانه و نام تجاری و لوگوی شما، باعث تبلیغ و بازاریابی و ثبت برند شما در ذهن مخاطب می‌گردد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از طرح‌های متنوع در بسته‌بندی محصولات خود هویت بصری خود را در ذهن مشتریان ثبت کنید و همچنین برای جذب مشتریان جدید از آن بهره ببرید.


چاپ روی کاغذ مومی و پوستی در شبکه چاپ


شبکه چاپ انواع خدمات طراحی و چاپ روی کاغذهای مختلف و با استفاده از مواد مختلف را ارائه می‌دهد. چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی در گراماژهای مختلف و در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون صورت می‌گیرد. شبکه چاپ با برخورداری از بیش از 40 سال سابقه و دارا بودن کارشناسان و متخصصان زبده در این صنعت کیفیت و دقت را در انجام سفارشات شما تضمین می‌کند. شما می‌توانید برای سفارشات چاپ کاغذ مومی و کاغذ پوستی خود به ما اعتماد کنید.برای آگاهی از خدمات طراحی و چاپ و اطلاع از تعرفه‌ها با ما تماس بگیرید.


کارشناس واتس اپ تلفن تماس