نکاتی درباره چاپ فوری کاتالوگ ارزان


اگر صاحب برندی هستید و به‌ زودی قرار است در نمایشگاهی، محصولات خود را به بازدیدکندگان معرفی کنید؛ حتما نیاز به چاپ فوری کاتالوگ جهت آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با محصولات برند خود را خواهید داشت. اما کاتالوگ چیست و چه نقشی در بازاریابی محصولات شما ایفا می‌کند؟ با توجه به افزایش روز‌افزون قیمت‌ها، آیا مرکزی برای چاپ کاتالوگ ارزان تهران وجود دارد؟ اگر این‌ها بخشی از پرسش‌های شما درباره تولید و چاپ کاتالوگ است، ادامه این مطلب را از دست ندهید.


اهمیت استفاده از کاتالوگ

کاتالوگ محصولی کاغذی در اندازه‌های استاندارد است که از صفحات مختلفی تشکیل می‌شود. کاتالوگ‌ها تمام اطلاعات مهمی را که هم فروشندگان و هم مشتریان نیاز دارند، در اختیار آن‌ها می‌گذارند؛ که از جمله آن‌ها می‌توان به اطلاعات ارزشمندی درباره شرکت (یا سازمان) مورد نظر، انواع محصولات و خدمات قابل ارائه و توضیحات مربوط به هرکدام، نمایش سبک یک برند و همچنین اطلاعات مهم تماس و سفارش اشاره کرد.
با وجود روند غالب خرید‌های آنلاین، بازاریابی به‌وسیله کاتالوگ‌ها همچنان یک ابزار موثر است که توسط بسیاری از سازمان‌های کوچک و متوسط استفاده می‌شود؛ چرا‌که روشی با صرفه برای انتقال اطلاعات با قالبی فیزیکی و چشم‌نواز به مشتریان است. کاتالوگ‌ها در تمامی بخش‌های بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانید آن‌ها را به وسیله پست ارسال یا در نمایشگاه‌ها میان بازدیدکنندگان توزیع کنید.
در واقع از لحظه‌ای که یک کاتالوگ به وسیله دست‌های مشتری، لمس می‌شود تا زمانی‌که با تصاویر مناسب خود، موجب جذب بصری فرد می‌شود، همگی باعث ایجاد یک تجربه واقعی و چند‌بعدی برای مشتری است؛ تمام این‌ تجربیات فیزیکی و حسی، به ایجاد خاطرات و ارتباطات کمک می‌کنند. همچنین نمایش محصولات از طریق چاپ کاتالوگ به افراد زمان کافی جهت بررسی کامل‌ آن محصولات را می‌دهد و موجب می‌شود تا با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته‌ باشند.


انواع روش‌های چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ معمولا به دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست صورت می‌گیرد. از روش چاپ دیجیتال یا چاپ فوری کاتالوگ برای چاپ کاتالوگ در تیراژ کم (کمتر از 300 عدد) و از روش افست برای چاپ کاتالوگ در تیراژ بیش از 1000 عدد استفاده می‌شود.
روش چاپ افست برای چاپ کاتالوگ به دو صورت عمومی و اختصاصی انجام می‌گیرد و این نوع چاپ بین 3 تا 7 روز کاری (با توجه به حجم و نوع سفارش) زمان می‌برد.چاپ فوری کاتالوگ در چه مواقعی کاربرد دارد؟

اگر محتوای کاتالوگ‌های محصولات شما دائما در حال تغییر و به‌روزرسانی است یا آن‌که برای شرکت در هر رویدادی، خواهان کاتالوگ مختص به خود در تعداد محدودی هستید، چاپ فوری کاتالوگ گزینه مناسب شما است.
معمولا مشتریان می‌خواهند قبل از خرید محصول مورد نیاز خود، اطلاعاتی درباره آن را مطالعه و ارزیابی کنند که برای این منظور چاپ فوری کاتالوگ بسیار اثربخش خواهد‌بود؛ چراکه چاپ فوری کاتالوگ (یا همان چاپ دیجیتال) در سریع‌ترین زمان ممکن (کمتر از 72 ساعت) امکان‌پذیر خواهد بود.
زمانی‌که محصول شما، محصولی نوپا است و کاتالوگ آن برای نخستین بار در دست چاپ قرار خواهد گرفت؛ بهتر است در ابتدا یک نمونه کاتالوگ چاپ و بررسی شود. و درصورت نیاز به ادیت و تغییرات، پیش‌از تولید انبوه انجام شود. به همین دلیل بهتر است از چاپ فوری کاتالوگ با روش دیجیتال استفاده کنید؛ چراکه در چاپ فوری کاتالوگ، از پلیت اسفاده نمی‌شود و به همین دلیل، امکان ویرایش چاپ وجود دارد.
همچنین شما به‌‌عنوان صاحب یک کسب‌و‌کار در اوقاتی مثل حراجی فصل، مناسبتی خاص و زمان حضورتان در نمایشگاه‌ها، نیاز به چاپ فوری کاتالوگ را بیش‌از هر زمان دیگری احساس خواهید کرد.


مزایای چاپ فوری کاتالوگ در مقایسه با چاپ افست

همان‌طور که اشاره شد، برای چاپ فوری کاتالوگ از روش چاپ دیجیتال استفاده می‌شود. این نوع چاپ با دستگاه‌های لیزری و جوهرافشان انجام می‌شود که این دستگاه‌ها با توجه به اندازه کوچک‌ترشان در مقایسه با دستگاه‌های چاپ افست، در دسترس‌تر هستند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
اگر شما چندین محصول مشابه دارید و تفاوت بین آن‌ها اندک است، می‌توانید با چاپ فوری کاتالوگ به‌وسیله دستگاه‌های دیجیتال، چاپ خود را کاملا سفارشی کنید؛ امکانی که در چاپ افست وجود ندارد.
به این نکته توجه کنید که حتما عملیات مکمل چاپ (مانند استفاده از سلفون و UV) را برای چاپ فوری کاتالوگ انجام دهید تا رنگ‌های به‌کاررفته در مقابل شرایط محیطی واکنشی نشان ندهند و کیفیت خود را حفظ کنند. چاپ افست کاتالوگ چندین روز زمان می‌برد اما چاپ فوری کاتالوگ نیازی به صرف زمان زیادی نیست و بین چند ساعت تا نهایتا 72 ساعت سفارش شما آماده است.


تفاوت‌های اصلی چاپ سریع کاتالوگ با چاپ افست کاتالوگ

در چاپ سریع کاتالوگ با خیالی آسوده می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و برخلاف چاپ افست محدودیت‌های چاپی وجود ندارد.
همچنین در چاپ سریع کاتالوگ، چون از دستگاه دیجیتال استفاده می‌شود، از قبل ابعاد محصول، کم‌رنگی یا پررنگی کار همگی در فایل دیجیتال اعمال‌شده و هنگام چاپ نیازی به مهارت تخصصی اپراتور جهت تنظیمات دستگاه نیست.
در چاپ سریع کاتالوگ، خبری از تنوع رنگ به اندازه چاپ افست نیست و کیفیت رنگ‌ها در طرح‌های سه رنگ و چهار رنگ چاپ افست مطلوب‌تر است. همچنین در چاپ سریع کاتالوگ برخلاف افست امکان استفاده از رنگ‌های خاص مانند مسی، نقره‌ای و طلایی وجود ندارد.


نحوه محاسبه هزینه چاپ سریع کاتالوگ

برای چاپ سریع کاتالوگ از دستگاه‌های دیجیتال استفاده می‌شود. جهت برآورد هزینه‌های چاپ سریع کاتالوگ، تعداد کاتالوگ‌های چاپی، فاکتور اصلی است که در تیراژ تک رنگ، سفارش در تعداد بسیار بالا، از هزینه مناسبی برخوردار است. توجه داشته باشید در کاتالوگ‌هایی که چندین رنگ دارند، معمولا زیر 500 عدد سفارش ثبت می‌شود. در چاپ دیجیتال، هزینه‌ای که برای چاپ هر صفحه دریافت می‌شود، ثابت است.
برای چاپ سریع کاتالوگ به روش دیجیتال، معمولا از کاغذ گلاسه استفاده می‌شود که گرماژ کاغذ هم در برآورد هزینه‌ها اثر دارد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه چاپ سریع کاتالوگ می‌توان به رنگ و کارهای تکمیلی چاپ هم اشاره کرد.
چاپ کاتالوگ با استفاده از روش افست ارزان‌تر است. بهتر است برای چاپ کاتالوگ با روش افست از چاپ اختصاصی استفاده کنید که زمان بیشتری برای تولید آن صرف می‌شود و کیفیت بالاتری هم دارد؛ اما اگر به‌دنبال چاپ کاتالوگ ارزان تهران هستید، پیش‌نهاد ما به شما استفاده از چاپ عمومی کاتالوگ است.


در پایان..

هر کاتالوگ منبعی از اطلاعات مربوط به یک سازمان یا برند خاص است و مشتریان به دلیل تجربه چندبعدی هنگام مطالعه کاتالوگ‌ها، با آن‌ها راحت‌تر و سریع‌تر ارتباط برقرار می‌کنند. شما به‌عنوان صاحب یک برند می‌توانید برای انواع چاپ کاتالوگ‌های مورد نیاز خود از خدمات گسترده شبکه چاپ بهره ببرید.
شبکه چاپ با قیمت مناسب رقابتی و بدون واسطه امکان سفارش چاپ کاتالوگ ارزان تهران را برای شما فراهم آورده است. همچنین با امکان تکرار چاپ با هزینه مناسب‌تر، با خیالی آسوده می‌توانید از سفارش چاپ کاتالوگ ارزان تهران استفاده کنید. در این شبکه از طراحی تا چاپ کاتالوگ، همگی در یک مجموعه حرفه‌ای انجام می‌شود که این امر باعث کنترل هزینه‌ها و در نتیجه چاپ کاتالوگ ارزان تهران برای شما خواهد بود. از طرفی شما با سفارش چاپ کاتالوگ ارزان تهران به شبکه چاپ، امکان برخورداری از تضمین و گارانتی رنگ را برای انواع سفارشات خود خواهید داشت.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس