پروسه‌ی طراحی و چاپ زیر لیوانی و جا لیوانی مقوایی و کاغذی چگونه است؟


چاپ زیر لیوانی و چاپ جا لیوانی مقوایی و کاغذی از مواردی تزئینی و کارهای خلاقانه در چاپ به‌حساب می‌آیند. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها مانند همراه اول در ایران در روزهای خاصی از سال زیر لیوانی با لگو برند به مشتریان‌ خود هدیه می‌دهند. این نوع هدیه دادن هم برای مشتری جذاب است و هم لگو برند را تا همیشه در ذهن مشتری تثبیت می‌کنند. جا لیوانی‌های کاغذی شاید در ظاهر آنقدر کاربردی و ویژه به شمار نیایند؛ اما می‌توانند وجه تمایز و زیبایی محصول یا برند باشند. این جا لیوانی‌ها کاربری محصول را برای مشتری راحت‌تر می‌کنند. این نکته یکی از نکات پر رنگ دنیای بازاریابی است.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ زیر لیوانی و جا لیوانی مقوایی و کاغذی با ما تماس بگیرید.

چاپ زیر لیوانی
جا لیوانی مقوایی
 چاپ جا لیوانی مقوایی و کاغذی

چرا چاپ زیر لیوانی انتخابی مناسبی برای تبلیغ است؟

وسایل تزئینی مثل زیر لیوانی به‌تازگی مورد توجه خیلی از افراد قرار می‌گیرد. برای زیباترکردن محیط اطراف‌ خود از جزئیات ریزی مانند گذاشتن زیر لیوانی با رنگ و طرح دلخواه کمک می‌گیرند. این زبر لیوانی وسیله‌ای است که مدام جلوی چشم آنهاست و در روز بارها به آن برمی‌خورند. از طرفی هزینه‌ی چاپ زیر لیوانی برای شما بسیار کم است. پس شما با چاپ چنین وسیله‌ی کاربردی‌ای می‌توانید با هزینه‌ی اندک همیشه کنار مخاطب قرار بگیرید. این کار یک تبلیغ بسیار خوب برای برند یا کسب‌وکار شماست.


انتخاب نوع زیر لیوانی

قدم اولی که در چاپ زیر لیوانی باید بردارید، انتخاب نوع زیر لیوانی است. معمولاً زیر لیوانی‌ها به انواع زیر تقسیم می‌شوند:
• زیر لیوانی کرافت
• زیر لیوانی مقوایی
• زیر لیوانی لمینتی ضخیم

زیر لیوانی کرافت
در زیر لیوانی کرافت همان‌طور که از نام آن پیداست، از جنس کاغذ کرافت برای چاپ زیر لیوانی استفاده می‌کنند. هزینه‌ی چاپ در این مورد معمولاً از دو نوع بعدی کمی ارزان تر است.
زیر لیوانی مقوایی
برای چاپ زیر لیوانی مقوایی از جنس مقوا 300 گرم بهره می‌گیرند. کار بر روی این نوع زیر لیوانی بسیار راحت‌تر است و می‌توانید در اشکال مختلف این نوع زیر لیوانی را تولید کنید.
زیر لیوانی لمینتی
زیر لیوانی لمینتی معمولاً از جنس ایندربرد است. مزیت این نوع زیر لیوانی این است که محکم است . به‌علاوه زیر لیوانی‌های لمینتی بسیار محکم و زیبا است قابلیت چاپ چهار رنگ و سلفونی را دارد.


پیدا کردن قالب و اندازه‌ی مناسب

زیر لیوانی‌ شما می‌تواند گرد یا مریعی شکل باشد. خوشبختانه به لطف برنامه‌های مختلف مثل فتوشاپ یافتن قالب بسیار راحت شده است. در برنامه‌ی فتوشاپ قسمتی وجود دارد که به شما قالب‌های گرد یا مربعی با اندازه‌های مناسب می‌دهد. اندازه‌ی دقیق این قالب‌ها را باید با توجه به اندازه‌ی لیوان خود تنظیم کنید. به‌عنوان مثال برای بعضی از لیوان‌ها اندازه‌ی 4 اینچی می‌تواند مناسب باشد. علاوه‌بر فتوشاپ برنامه‌های دیگر شرکت ادوبی مثل ادوبی ایلوستریتور و ادوبی ایندیزاین در یافتن و طراحی قالب به شما یاری می‌دهند.


انتخاب تصویر مناسب و قراردادن لگو برند

در چاپ زیر لیوانی تصویری مناسب است که با سازوکار کسب‌وکار شما متناسب باشد. شما نمی‌توانید یک برند ارائه سیم‌کارت باشید و روی زیر لیوانی‌ای که برای هدیه به مشتریان خود در نظر گرفته‌اید؛ یک اژدها بزنید! این کار حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد. حتی رنگ‌هایی که در زیر لیوانی خود به‌کار می‌گیرید باید با لگو وکسب‌وکار شما هم‌خوانی داشته باشد. به‌عنوان مثال بانک کشاورزی از رنگ سبز در چاپ زیر لیوانی کمک می‌گیرید.
در قسمت‌های بالاتر چاپ زیر لیوانی را یکی از روش‌های خوب برای تبلیغ به‌شمار آوردیم. بدون چاپ لگو نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. لگو شماست که باعث می‌شود مشتری همیشه به یاد برند شما بماند. می‌تواند فقط لگو را روی زیر لیوانی چاپ کنید یا از ترکیب تصویر مناسب و لگو کمک بگیرید.


استفاده از سایت‌ها برای طراحی زیر لیوانی

در کنار برنامه‌هایی مثل فتوشاپ، سایت‌های برای طراحی زیر لیوانی وجود دارند. در این سایت‌ها می‌توانید قدم به قدم مراحل گفته شده در بالا را اجرایی کنید. این سایت‌ها طرح دلخواه شما را برای چاپ آماده می‌کنند. برای این منظور می‌توانیم از دو سایت بسیار مهم printify و canva نام ببریم.


انتخاب جنس جا لیوانی

در چاپ جا لیوانی ابتدا جنس جا لیوانی را باید تعیین کرد. با توجه به کسب‌وکار و موارد استفاده‌ی جا لیوانی، جنس جا لیوانی ممکن است کاغذی، مقوایی و یا حتی پلاستیکی باشد. از آن‌جای‌که مسئله‌ی محیط زیست در چند سال گذشته دغدغه‌ی بسیاری از افراد شده است، جا لیوانی پلاستیکی بسیار کم توضیه می‌شود. به همین دلیل در ادامه بیشتر تمرکز ما بر روی چاپ جا لیوانی‌ مقوایی و کاغذی است.


طراحی جا لیوانی مقوایی و کاغذی

هر چه طراحی جا لیوانی خلاقانه‌تر باشد، بیشتر نظر مخاطب را به خود جلب می‌کند. به عنوان مثال دو جا لیوانی زیر را با هم مقایسه کنید. کدامیک به چشم مخاطب خلاقانه‌تر و جذاب‌تر است؟
پس از یافتن طرح خلاقانه، نوبت به طراحی شکل و لگو بر روی جا لیوانی می‌رسد. در چاپ جا لیوانی مقوایی و کاغذی عده‌ای ترجیح می‌دهند جا لیوانی‌های ساده بدون تصویر و لگو را انتخاب کنند. باید بدانید که اگر روی جا لیوانی شکلی و عکسی باشد جذابیت بسته‌بندی شما برای مخاطب چند برابر می‌شود.
همچنین وجود لگو سبب‌ساز این است که نام برند شما در ذهن مخاطب تا همیشه ثبت شود. همان چند دقیقه‌ای که جالیوانی با برند شما در دست مشتری است، برای ماندگاری و تبلیغ شما تا حد زیادی کافی است.


استفاده از قالب‌های آماده

در بعضی از سایت‌ها مانند سایت apprintable قالب‌های آماده‌ای برای چاپ جا لیوانی مقوایی و کاغذی وجود دارد. با یک سرچ ساده در فضای اینترنت می‌توانید قالب‌های خلاقانه‌تری پیدا کنید. این قالب‌ها الگوی مناسبی برای شروع روند طراحی جا لیوانی هستند.


استفاده از ابزارهای دیجیتال

همان‌طور که در بخش چاپ زیر لیوانی گفته شده بود، ابزارهای دیجتال و برنامه‌های طراحی کار طراحی و چاپ را بسیار ساده کرده‌اند. برای طراحی دقیق‌تر و دیدن طرح اولیه‌ی خود می‌توانید از برنامه‌هایی مثل ایلوستریتور کمک بگیرید. فضای این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که رنگ‌ و شکل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید، برای لگو جایگاه مناسبی بیابید و در انتها طرح خود را نهایی کنید.


چاپ جا لیوانی مقوایی و کاغذی با استفاده از دستگاه‌های چاپ افست

بعد از طراحی جا لیوانی با استفاده از قالب‌های آماده یا ابزارهای دیجیتال به سراغ چاپ طرح خود می‌رویم. نوع مقوا و کاغذی که برای چاپ استفاده می‌کنید اهمیت به‌سزایی دارد. این کاغذ و مقواها باید به اندازه‌ی کافی محکم باشند تا نوشیدنی را در درون خودشان نگه دارند. چاپ بر روی این دست از کاغذ و مقواها کار ساده‌ای نیست و به دستگاه‌های خاص چاپ نیاز دارد. شما نمی‌توانید با هر چاپگری اقدام به چاپ جا لیوانی‌های مقوایی و کاغذی کنید.


شبکه چاپ، زیر لیوانی و جا لیوانی‌های جذاب و کاربردی برای شما چاپ می‌کند

چاپ زیرلیوانی ریزکاری‌های زیادی دارد. برای اجرای درست این ریزکاری‌ها بهتر است از متخصصان کمک بگیرید. یک مرحله‌ی اشتباه در این کار مثل دادن گرمای زیاد به سطح زیر لیوانی کار شما را بهم می‌ریزد. در چاپ جا لیوانی هم رعایت این جزئیات و هم‌چنین استفاده از دستگاه‌های مناسب و پیشرفته بسیار مهم است. متخصصان و دستگاه‌های پیشرفته شبکه چاپ دو عاملی هستند که چاپ زیر لیوانی و چاپ جا لیوانی‌های کاغذی و مقوایی را برای شما راحت‌تر و دقیق‌تر انجام می‌دهند.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس