چاپ انواع بروشور سه لت و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید


چاپ بروشور تبلیغاتی با برش خاص سه لت این روزها به وفور انجام و استفاده می‌شود. بروشور یکی از پرکاربردترین ابزارهای تبلیغاتی است که در هر زمینه ای قابل استفاده است. فرقی ندارد در یک مرکز دولتی کار می کنید یا شغل‌تان آزاد است، بروشور قادر است تا کار شما را به بهترین نحو تبلیغ کند.
همان‌طور که می دانید، بروشور در آشنایی دیگران با هر کسب‌و‌کار تاثیری شگفت‌آور دارد. بروشور نقش یک سند تبلیغاتی پنهان برای انواع تخصص ها را بازی می کند؛ درحالی که اغلب مردم این تاثیر عمیق آن بی‌خبر هستند. هر بروشور با برش خاص قادر است تا در عین بالا‌بردن کیفیت کار، آن را به بهترین نحو معرفی کند. در این بخش با اهمیت برش و طراحی بروشور در پیشبرد کسب‌و‌کار آشنا می شوید.


از بروشور چه می‌دانید؟

قطعا همه شما با بروشورها آشنایی دارید و آن ها را از نزدیک دیده‌اید. هر بروشور حاوی اطلاعاتی مختصر اما جامع از یک موضوع است. حال این موضوع ممکن است درباره طبیعت‌گردی و معرفی آثار دیدنی باشد، یا تولیدات و خدمات یک کسب‌و‌کار را توضیح دهد. بروشور بازاریابی محصولات را به‌خوبی انجام می دهد و مخاطبان ویژه آن ها را جلب می‌کند.
اگر به انواع بروشورها دقت کرده باشید، متوجه می‌شود که هر بروشور با برش خاص و ویژه‌ای به چاپ رسیده است. برای مثال بروشورها در انواع تک لت، سه لت، چهار لت و... چاپ و منتشر می‌شوند. لت‌بندی بروشورها با توجه به نوع نیاز و اهداف سفارش دهنده تعیین می‌شود.
در این میان بروشور سه لت نوعی بروشور با برش خاص است که توسط بسیاری از صاحبان مشاغل سفارش داده می شود. این نوع به دلیل کم حجم و مختصر‌بودن اطلاعات افراد بیشتری را به خود جلب می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که بروشورها هرقدر مختصرتر باشند، کاربرد بهتری خواهند داشت.


بروشور با برش خاص و تاثیر آن بر رونق کسب‌و‌کار

چاپ بروشور سه لت، می‌تواند با تبلیغات یک کسب‌و‌کار به رونق آن کمک قابل توجهی کند. استفاده از بروشوری کامل و بدون نقص از تاثیرگذاری خوب و ماندگاری برخوردار خواهد بود. چاپ بروشور در تهران یکی از باکیفیت ترین بروشورهای کشور را ارائه می‌دهد که به‌دلیل طراحی خوب از سفارش پرحجمی برخوردار است.
در‌صورتی‌که کسب‌و‌کار ویژه‌ای را مدیریت می‌کنید، توصیه می‌کنیم تا حتما بودجه‌ای را به چاپ بروشور با برش خاص به ویژه از نوع سه لت اختصاص دهید. قدرت بازاریابی این بروشورها با رسانه‌های آنلاین برابری می‌کند؛ چه‌بسا در برخی موارد از توانمندی بالاتری برخوردار است.
جهت سفارش بروشور با برش خاص به‌ویژه از نوع سه لت می‌توان به چاپخانه‌های مطرح و باتجربه مراجعه کرد. همان‌طور که گفته شد، چاپ بروشور در تهران در میان اغلب چاپخانه‌های کشور از سطح بالایی برخوردار است.کاغذ مناسب در چاپ بروشور با برش خاص سه لت

اگر به فکر بروشور برای تبلیغ کسب‌و‌کار خود افتادید، توصیه می‌کنیم که از کاغذی با جنس خوب و کیفیت بالا استفاده کنید. کاغذ مناسب علاوه‌بر بالا‌بردن جذابیت بروشور، ماندگاری بالای آن را به دنبال دارد.
کاغذ گلاسه یکی از بهترین کاغذهای مورد استفاده در چاپ بروشور است. کاغذ گلاسه چه به صورت مات چه براق از زیبایی خوبی نسبت به کاغذهای تحریر برخوردار هستند. این کاغذ به‌دلیل رنگ‌پذیری خوب، هر نوع رنگ و طرحی را به‌خوبی می‌پذیرد و رضایت مخاطب را جلب خواهد کرد. چاپ بروشور در تهران نمونه‌ای از بهترین چاپ‌های کشور در این زمینه محسوب می‌شود.
در‌صورتی‌که یک بروشور با برش خاص از کاغذ بی‌کیفیت ساخته شده باشد، قطعا تاثیر چندانی در جذب مشتری نخواهد داشت. با طراحی درست و جذاب یک بروشور توانایی این را دارد که از بازاریابی آنلاین بسیار موفق‌تر باشد.


بروشور سه لت چطور طراحی می‌شود؟

اصلی‌ترین نکته در طراحی بروشور سه لت، زمان است. در واقع بروشور شما تنها 20 ثانیه قادر است مخاطب را به خود جلب کند؛ در غیراین‌صورت باید از خیر آن گذشت. پس‌از زمان، لوگو مهم است؛ در واقع یک طراح بروشور باید لوگوی کسب‌و‌کار خود را به‌درستی از طریق بروشور به مخاطب نشان دهد. اگر از بروشور سه لت استفاده می‌کنید، حتما لوگو و برند خود را روی صفحه اول آن درج کنید.
از دیگر نکات مهم در طراحی بروشور که توسط چاپ بروشور در تهران نسبت به سایر شهرها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، رنگ‌ها و تصاویر به‌کار رفته است. قرار نیست از همه تولیدات و خدمات خود رونمایی کنید، دو عکس در هر لت کافی است. البته باید از عکس‌های جذاب و گیرا برای جذب بهتر مخاطب استفاده کنید.
رعایت مدل نوشتاری استاندارد یکی از اصول مهم در طراحی بروشورهای سه لت است. بدین‌صورت که در این‌گونه بروشور با برش خاص باید اطلاعات مورد نظر را طبق الگویی خاص در بین صفحات آن تقسیم کرد. مدل نوشتاری و طراحی آن برای یک بروشور با سه لت بدین صورت است:
• لت اول: این لت باید شامل لوگو و برند موسسه، اداره، شرکت و کسب‌و‌کار مد نظر باشد؛ بدین‌صورت که با حروف درشت باید عنوان را نوشت و نام شرکت یا موسسه مد نظر را در قسمت پایین این لت درج کرد.
• لت دوم: در این لت باید اطلاعات، تصاویر و رنگ‌هایی به‌کار روند که در اولین نگاه مخاطب را به خود جذب کنند. در این بخش علاوه‌بر اطلاعاتی مختصر باید هدف از طراحی بروشور را مطرح کرد.
• لت سوم: طلاعات جامع‌تر و عکس‌های مد نظر در این لت باید به نمایش گذاشته شوند.
• لت چهارم: این لت که آخرین صفحه از بروشور است دربرگیرنده نشانی، آدرس ایمیل و تلفن موسسه یا شرکت مد نظر خواهد بود.


نکاتی قبل از چاپ بروشور با برش خاص

قبل از نهایی‌کردن چاپ بروشور حتما از صحت اطلاعات آن مطمئن شوید. متن به‌کاررفته، لوگو و تصاویر استفاده شده، رنگ‌ها، نمودارها و حتی اعداد را به‌دقت بررسی کنید تا در صورت هرگونه خطا آن را به‌سرعت رفع کنید.
در زمان بروشور تعداد چاپ را بالاببرید تا در عین صرفه‌جویی در هزینه و زمان، تعداد بیشتری را بتوان توزیع کرد. چاپ بروشور در تهران به دلیل رعایت تمام جزئیات طراحی از باکیفیت‌ترین چاپ‌های کشور می‌دانند.
از آن‌جا که تعداد چاپ بروشور با هم در نظر گرفته می‌شود، دقت به ظرافت و زیبایی آن بسیار مهم است. وجود کوچک‌ترین مشکلی در طراحی آن تمام نسخه‌های بعدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و قطعا در نگاه مخاطب به کسب‌و‌کار و تخصص شما تاثیری منفی خواهد گذاشت.


چه سایزی برای چاپ بروشور مناسب است؟

متداول‌ترین کاغذ جهت چاپ بروشور کاغذ A4 است. این کاغذ در ابعاد 21*7/29 سانتی‌متر بهترین گزینه برای چاپ بروشورهای تبلیغاتی هستند. البته ذکر این نکته واجب است که در برخی از کمپانی‌ها و موسسات مطرح از بروشور با برش خاص و بزرگ‌تر استفاده می‌شود. در این بین بروشورهای دو سه لت بیشترین استفاده را در بخش‌های مختلف دارند.


در پایان..

بروشورهای تبلیغاتی بیشترین کاربرد را در اغلب کسب‌و‌کارها دارند. چاپ بروشور با برش خاص به‌صورت دو یا سه لت در میان سایر طرح‌ها کاربرد بیشتری دارد. در بسیاری از شهرهای ایران بروشور با‌کیفیت انجام می‌شود؛ اما در این میان چاپ بروشور در تهران نمونه‌ای از چاپ استاندارد و مناسب به‌شمار می‌آید.
مجموعه شبکه چاپ یکی از موسسات چاپ و نشر است که از عملکرد خوبی در این زمینه برخوردار است. کیفیت بالای چاپ، تضمین کیفیت چاپ، استفاده از متریال‌های با‌کیفیت، بسته‌بندی حرفه‌ای، چاپ اختصاصی با قیمت مناسب، تخصص در حوزه چاپ و ... از جمله مزایای این مجموعه است. شبکه چاپ بهترین مشاوره را در زمینه چاپ انواع بروشور، پاکت و... به شما خواهد داد.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس