تمام نکات درباره چاپ پاکت پستی اختصاصی


اعتماد مشتری، مهم‌ترین سرمایه هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. یکی از عوامل مهم که در حفظ این سرمایه تاثیر بسزایی دارد، چاپ پاکت پستی اختصاصی است. امروزه بخش بزرگی از فرآیند فروش محصول، از طریق ارسال‌های پستی صورت می‌گیرد. آن‌چه که مشتری و فروشنده را نگران می‌کند، سالم رسیدن محصول به دست مشتری است. پاکت‌های پستی اختصاصی عملکردی عالی را در حفاظت از محصول از خود نشان می‌دهند.
فارغ از این موارد، چاپ پاکت پستی اختصاصی به منزله سرمایه‌گذاری برای تبلیغات برند نیز محسوب می‌شود. پاکت‌ها می‌توانند متناسب با برند و محصولات، از ابعاد مختلفی برخوردار باشند. این امر می‌تواند در محبوبیت و شهرت برند نقش مهمی را ایفا کند. کافی است که طراحی و چاپ پاکت‌های پستی را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید. بدون شک چاپ پاکت‌ می‌تواند بخشی از مسیر برندسازی را برای شما هموار کنند.


پاکت پستی اختصاصی چیست؟

پاکت پستی اختصاصی به پاکت‌های حباب‌دار نیز معروف است. پاکت‌های حباب‌دار نوعی پاکت‌های بالشتک‌دار هستند که اغلب از کاغذهای مقاوم ساخته می‌شوند. در این پاکت‌ها یک لایه محافظ که از پوششی حباب‌گونه برخوردار است، استفاده می‌شود. این پاکت‌ها فشرده و جمع‌وجورتر از پاکت‌های کارتنی محسوب می‌شوند. به همین علت حمل‌ونقل این پاکت‌ها آسان خواهد بود و گزینه‌های مقرون به‌صرفه‌تری به حساب می‌آیند. با چاپ پاکت‌های پستی اختصاصی می‌توان محصولات ارزشمند را با خیالی راحت به دست مشتری رساند.


چرا برندها از پاکت پستی اختصاصی استفاده می‌کنند؟

اولین پاسخ به این سوال، حفاظت از محصولات خواهد بود. بدون شک برای هر برندی بسیار حائز اهمیت است که محصول سالم و بدون هیچ آسیبی به دست مشتری برسد. این امر به جلب اعتماد مشتری و در نهایت ترغیب او به خرید دوباره کمک بسیار زیادی می‌کند. یکی از ویژگی‌های مهم پاکت‌های حباب‌دار این است که مشتری می‌تواند بنا به سلیقه خود آن را سفارش دهد. در واقع هر برند می‌تواند پاکت پستی اختصاصی خود را داشته باشد. این موضوع به متمایزشدن برند کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
پاکت‌های پستی اختصاصی برای کسب‌وکارهایی که به تولید محصولات حساس مشغول هستند، کارایی بیشتر دارد. این پاکت‌ها از ورود ضربه، گرد و غبار و سایر آسیب‌ها به محصول جلوگیری می‌کند. به همین علت پاکت‌های پستی یکی از بهترین ابزارها برای نقل و انتقال محصولات حساس به‌شمار می‌آید. نیم‌کره‌های حباب‌دار عملکردی عالی در محافظت از محصول از خود نشان می‌دهند.مزایای چاپ پاکت پستی اختصاصی


پاکت پستی اختصاصی خیال شما و مشتری را از سالم رسیدن بسته پستی راحت خواهد کرد. البته مزیت پاکت‌های اختصاصی در محافظت از محصول خلاصه نمی‌شود. بدون شک سالم‌رسیدن بسته‌های پستی به مشتری، بخشی از فرآیند بازاریابی برند محسوب می‌شود. پاکت‌های پستی کاربرد تبلیغاتی و بازاریابی نیز دارند. شما به راحتی می‌توانید با چاپ پاکت‌های اختصاصی، در مسیر رشد و توسعه برند، قدم بردارید. از دیگر مزایا چاپ پاکت اختصاصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• حمل‌ونقل محصول را آسان می‌کند
حمل‌ونقل محصولات حساس و شکننده، اهمیت بسیار زیادی دارد. در طول حمل و نقل، محصولات مدام دست به دست می‌شوند. از طرفی بسیاری از بسته‌های پستی ممکن است پرتاب شوند. بسته‌بندی مناسب باعث می‌شود که افراد باربر یا پستچی‌ها محصول را به راحتی حمل کنند و نگران خراب شدن محصول نباشند. همچنین یک بسته‌بندی مناسب، فضای کم‌تری را اشغال می‌کند. در نتیجه می‌توان بسته‌های بیشتری را جابجا کرد.
• تبلیغات محصول
همانطور که گفتیم، پاکت اختصاصی یکی از مسیرهای مهم برای تبلیغات برند محسوب می‌شود. مشتری با دیدن یک بسته‌بندی محکم و خاص، ترغیب می‌شود که دوباره از شما خرید کند. ترکیب کیفیت عالی محصول و پاکت پستی باکیفیت، نقش مهمی در جلب اعتماد مشتری دارد. همچنین این موضوع فرصتی را فراهم خواهد کرد که مشتری برند شما را به دیگران معرفی کند. در حقیقت شما با پرداخت هزینه پاکت پستی، در بخش تبلیغات برند نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اید.
• جلب توجه مشتری
به‌طور کلی پاکت‌های حباب‌دار و اختصاصی بهترین گزینه جهت جذب مخاطب به‌شمار می‌روند. پاکت‌های اختصاصی با هدف خصوصی‌سازی نمادهای یک برند انجام می‌شود. به همین دلیل نباید از درج نام و مشخصات برند غافل شوید. چنان‌چه تولیدکننده محصولی خاص هستید می‌توانید هر طرح یا رنگ‌بندی که مد نظرتان است را به‌کارگرفته و به مرکز چاپ دهید. این مرکز موظف است تا طرح مورد نظر شما را در چاپ پاکت‌نامه به‌کار گیرد و یک طرح اختصاصی و منحصر‌به‌فرد را اجرا کند.
• سبکی پاکت‌های پستی
یکی از ویژگی‌های بارز پاکت‌های پستی سبک‌وزن‌بودن آن است. حمل پاکت‌ها برای تولیدکننده، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده باید آسان باشد. می‌دانید که برخی سفارشات ممکن است مسیری طولانی را طی کنند؛ بنابراین بهترین کار استفاده از پاکتی سبک وزن است. این امر موجب می‌شود که پستچی و مشتری در حین حمل‌ونقل، به دردسر نیفتند. یکی از دلایل اصلی در انتخاب پاکت اختصاصی، سبک‌وزن بودن آن به‌شمار می‌رود.
• قابل بازیافت بودن پاکت‌ها
برای علاقه‌مندان به محیط زیست، استفاده از پاکت‌های قابل بازیافت یک مزیت مهم به‌شمار می‌رود. اغلب در ساخت این نوع پاکت‌ها از مواد آلی و کاغذهای قابل بازیافت استفاده می‌شود. رعایت این نکته می‌تواند تصویری مثبت از برند را در ذهن مشتری ایجاد کند. توجه به محیط زیست، نشان از حرفه‌ای‌بودن برند خواهد داشت. از طرفی ممکن است بسیاری از افراد به دلیل استفاده شما از مواد قابل‌بازیافت، برند را به دیگران معرفی کنند.
• فرصت برندسازی
حتما تا این‌جا متوجه شده‌اید که پاکت‌های حباب‌دار را می‌توان به صورت اختصاصی سفارش داد. این یک فرصت فوق‌العاده است که فرآیند برندسازی خود را بهبود ببخشید. در طراحی و چاپ پاکت پستی اختصاصی می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌ها متناسب با برند خود استفاده کنید. این امر منجر به متمایز شدن برند خواهد شد. بسیاری از مشتری‌های شما پاکت‌های شما را در فضای مجازی ممکن است منتشر کنند. این امر به رشد برندسازی کسب‌وکار شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.


نکات مهم در چاپ پاکت‌های پستی اختصاصی

از آن‌جا که پاکت‌های اختصاصی وظیفه محافظت از محصولات باارزش را دارند، طراحی و چاپ استاندارد پاکت حائز اهمیت است. از طرفی پاکت‌های پستی اختصاصی یک راه عالی برای ارتباط با مشتری محسوب می‌شود. شما از این طریق می‌توانید فرآیند بازاریابی و تبلیغات خود را ادامه دهید. در طراحی و چاپ پاکت پستی اختصاصی نکات و اصول بسیار زیادی باید رعایت شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم این کار را به افراد متخصص در حوزه طراحی و چاپ بسپارید. برخی اصول رایج در طراحی پاکت‌های پستی اختصاصی شامل موارد زیر می‌شود:
• استفاده از متریال باکیفیت
اگر می‌خواهید نزد مشتری اعتبار ویژه‌ای کسب کنید؛ باید در چاپ پاکت از متریال‌های مرغوب استفاده شود. استفاده از متریال‌های باکیفیت نشان از تعهد کاری شما دارد. همچنین برای ضربه‌گیری بیشتر، مواد مناسبی باید در چاپ پاکت‌های حباب‌دار استفاده شود. تصور کنید مشتری بسته پستی خود را پاره‌شده و آسیب‌دیده تحویل بگیرد. بدون شک او از خرید دوباره از برند شما اجتناب خواهد کرد.
• مشخصات برند را روی پاکت مشخص کنید
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هرکاری ابتدا برای برند خود لوگو مناسبی را طراحی کنید. لوگو بخش مهمی از هویت برند شما را تشکیل می‌دهد. در چاپ پاکت پستی اختصاصی درج مشخصات برند از جمله، نام، لوگو، شماره تماس و آدرس می‌تواند به جلب اعتماد مشتری کمک بسیار زیادی کند. همچنین خیال مشتری راحت خواهد شد که با برند معتبری روبه‌رو است. درج اطلاعات برند روی یک پاکت باکیفیت، به رشد برند کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
• توجه به زیبایی ظاهری پاکت
جذابیت و البته سادگی پاکت عامل مهمی در جلب توجه مشتری‌های شما محسوب می‌شود. استفاده از رنگ‌های خاص، فونت مناسب و... همگی از جمله عواملی است که در زیبایی ظاهری پاکت تاثیر گذار خواهد بود. می‌توانید برخی از مشخصات برند مانند لوگو را به صورت نقره‌کوب یا طلاکوب درج کنید. یکی از راه‌های ماندگاری در ذهن مخاطب، خاص بودن پاکت‌های پستی است.ایجاد یک مزیت خاص می‌تواند شما را از رقبایتان نیز متمایز کند.


ابعاد پاکت پستی اختصاصی

چاپ پاکت پستی اختصاصی در ابعاد مختلفی انجام می‌شود. تنوع ابعاد باعث شده است که محصولات مختلف را به راحتی در پاکت‌ها جای بدهید. هر برند بسته به محصولی که ارائه می‌دهد، سایزهای مختلفی از پاکت را سفارش خواهد داد. ابعاد پاکت باید متناسب با محصول طراحی شود. اگر پاکت برای محصول خیلی کوچک باشد؛ پاکت دچار پارگی می‌شود و محصول آسیب می‌بیند. پاکت زیاد از حد بزرگ نیز باعث می‌شود محصول در حین حمل‌ونقل مدام تکان بخورد و صدمه ببیند. در ادامه به برخی از رایج‌ترین ابعاد پاکت‌های پستی اشاره می‌کنیم.


نوع پاکت

سایز پاکت (میلی‌متر)

نوع پاکت

سایز پاکت (میلی‌متر)

حباب‌دار A3

460 * 305

CDحباب‌دار

165 * 160

حباب‌دار B4

325 * 270

A3مشکی

460 * 305

A4 حباب‌دار

325 * 240

مشکی B4

325 * 270

A5 حباب‌دار

250 * 175

مشکی A4

325 * 240

ملخی 120 حباب‌دار

235 * 120

مشکی A5

250 * 175

مشکی ملخی 120

235 * 120

 

 


جنس پاکت پستی اختصاصی

صحبت از پاکت پستی اختصاصی که می‌شود، استفاده از جنس مرغوب حرف اول را می‌زند. بدون شک دریافت یک سفارش آسیب‌دیده یا پر از خراش، برای هیچ‌کس خوشایند نیست. این امر باعث از بین رفتن اعتماد مخاطب نسبت به برند خواهد شد. به همین دلیل استفاده از جنس مرغوب هم بر اعتبار شما می‌افزاید و هم اعتماد مشتری را جلب می‌کند. در طراحی و چاپ پاکت‌های اختصاصی، از کاغذهای زیر استفاده می‌شود:
• کاغذ تحریر
اگر به‌دنبال کاغذی می‌گردید که از کیفیت چاپ بسیار بالایی برخوردار باشد؛ کاغذ تحریر گزینه مناسبی است. جوهر به‌خوبی روی سطح کاغذ پخش می‌شود و خوانایی حروف را برای افراد راحت می‌کند. کاغذ تحریر، کاغذی مقاوم است و برای پاکت پستی، گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. کاغذ تحریر سفید، کاربرد بسیار زیادی در صنعت چاپ دارد. سطح صاف و براق آن باعث می‌شود که نوشته‌های روی کاغذ کاملا واضح و باکیفیت به‌نظر برسند.
• کاغذ کرافت
کاغذ کرافت با محیط‌زیست کاملا سازگار است. تمام مواد این کاغذ، قابل بازیافت هستند. کاغذ کرافت نگرانی شما را از بابت پارگی پاکت، رفع خواهد کرد. کرافت از مقاومت و استحکام بسیار خوبی برخوردار است. رنگ این کاغذ، احساسی نوستالژیک را به مخاطب القا می‌کند. اگرچه که کاغذ کرافت در رنگ قهوه‌ای موجود است اما می‌توان آن را به رنگ سفید نیز تغییر داد. این کاغذ در برابر پارگی، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد.
• کاغذ مقوایی
کاغذهای مقوایی، قابل بازیافت هستند و به راحتی در طبیعت تجزیه می‌شوند. کاغذهای مقوایی از نظر اقتصادی نیز مقرون به‌صرفه هستند. این کاغذها از دوام بسیار خوبی برخوردارند. کاغذ مقوایی خیال شما و مشتری را راحت می‌کند که محصول سالم به مقصد خواهد رسید. کاغذهای مقوایی در برابر فشار و کشیدگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. تمام این دلایل، استفاده از کاغذ مقوایی را به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل کرده است.


چاپ پاکت پستی اختصاصی با شبکه چاپ

فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب‌وکار باشید یا در اداره کار کنید، همواره به پاکت پستی اختصاصی احتیاج خواهید داشت. در هر محیط کاری، لازم می‌شود که برخی محصولات یا نامه‌ها را در قالب پاکت پستی اختصاصی ارسال کنید. در این مطلب ما شما را با مزایا و کاربرد این پاکت‌ها آشنا کردیم. همچنین سایز و جنس مناسب پاکت‌های پستی را با شما در میان گذاشتیم. حالا دغدغه فعلی شما پیدا‌کردن یک پاکت پستی اختصاصی با کیفیت نیست؟ چرا این پاکت‌ها را از افراد متخصص در حوزه طراحی و چاپ طلب نمی‌کنید؟
ما در شبکه چاپ، تمام تلاش خود را می‌کنیم که پاکت‌هایی مرغوب و باکیفیت را به شما ارائه دهیم. ما در شبکه چاپ بیش‌از 40 سال است که در حوزه طراحی و چاپ پاکت‌های پستی فعالیت می‌کنیم. تجربه و تخصص افراد ما در این مجموعه باعث شده است که با برندهای معروفی همکاری‌های رضایت‌بخشی داشته باشیم. با شبکه چاپ از موارد زیر مطمئن خواهید شد:
• خلاقیت در طراحی پاکت پستی
• طراحی اختصاصی بدون هیچ‌گونه کپی‌برداری
• استفاده از متریال‌های باکیفیت
• امکان نظارت بر روند چاپ پاکت
• امکان سفارش حضوری و آنلاین
• چاپ پاکت پستی در تیراژ بالا

کارشناس واتس اپ تلفن تماس