چاپ پاکت، عنصری مهم در مکاتبات اداری


چاپ پاکت a3، a4،a5 و.... یکی از روش‌های آسان کردن مکاتبات اداری و رسمی است. پاکت ‌نامه ملخی معمولا در هر اداره، سازمان، شرکت و... جهت نقل و انتقال انواع نامه، سند و... یافت می‌شود. از ویژگی‌های هر پاکت‌نامه سایزبندی آن‌ها متناسب با نامه‌های کاربردی است.
در بسیاری از ادارات و سازمان‌ها، چاپ پاکت a4 و a3 بیشترین کاربرد را دارد. می‌دانید که اغلب نامه‌های اداری با چاپ پاکت a4 و a5 انجام می‌شود، به‌همین دلیل کاربرد پاکت‌ها در این ابعاد بیش از سایرین است. در این مقاله بیشتر با سایزهای متفاوت پاکت‌نامه و دلایل چاپ آن‌ها آشنا خواهید شد؛ بنابراین تا پایان همراه ما بمانید.


چرا چاپ پاکت a4 ضروری است؟

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که چاپ پاکت b5، b4و... فارغ از سایز و مدل آن واجب است؛ به‌نحوی‌که بدون این ابزار ارتباطی قوی، مکاتبات رسمی به‌خوبی انجام نخواهد شد. به‌طور کلی پاکت‌نامه لازمه هر کسب‌و‌کاری به‌شمار می‌رود و باید حتما مورد توجه قرار گیرد.
یکی از پرکاربردترین کاغذهای مورد استفاده در اغلب امور رسمی، کاغذ a4 است؛ به‌همین دلیل چاپ پاکت a4 در دستور کار اغلب چاپ خانه‌ها قرار می‌گیرد و بسیار پرطرفدار است. البته نباید از رواج چاپ پاکت a5، a3 و... هم غافل شد. این پاکت‌ها هم در شرایط خاص به‌وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
چاپ پاکت a3 حکم نوعی معرف یک سازمان را دارد. در‌واقع یکی از راه‌های تبلیغ یک سازمان، شرکت یا اداره چاپ پاکت a3، a4 و... است. اغلب پاکت‌نامه‌های مورد استفاده، نقش بازاریاب برای یک سازمان یا شرکت را به‌همراه دارند؛ به‌همین دلیل پاکت‌نامه‌ها از کاربرد بالایی برخوردار هستند.


سایزهای متنوع چاپ پاکت‌نامه را بشناسید

اگر صاحب کسب‌و‎کار خاصی هستید، قطعا اهمیت و فواید چاپ پاکت ‌b5 و... را خوب درک می‌کنید. اطلاع از ابعاد متنوع پاکت‌نامه به‌شما کمک می‌کند تا آن‌را با ابعاد دقیق و طبق نیاز خود سفارش دهید. در این میان چاپ پاکت a4 پرکاربردترین پاکت مورد استفاده در امور اداری و سازمانی است.
پاکت‌ها را به‌طور کلی در دو عنوان A، B و با ابعاد مختلف به چاپ می‌رسانند، که بسته به نیاز مشتری مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در بین ابعاد مختلف پاکت در سری A، چاپ پاکت a3، a5 و a4 از مخاطبان بیشتری برخوردار هستند. چاپ پاکت a4 در ابعاد 297*210 میلی‌متر، چاپ پاکت a3 در ابعاد 420*297 میلی‌متر و چاپ پاکت a5 در ابعاد 210*148میلی‌متر صورت می‌گیرد.
در سری b هم چاپ پاکت b4 و همینطور چاپ پاکت b5 بیش‌از سایرین مورد استفاده هستند و سفارش داده می‌شوند. پاکت b5 در ابعاد 250*176 میلی‌متر و پاکت b4 در ابعاد 353*250 میلی‌متر به چاپ می‌رسند.فواید چاپ پاکت a3،a4 ، b5

فرقی ندارد که شما چاپ پاکت b5 را سفارش دهید یا چاپ پاکت a5، درهرصورت پاکت‌نامه موجب آسان‌شدن کار شما در حمل‌و‌نقل اسناد و نامه‌ها خواهد شد. از جمله فواید کلی چاپ پاکت a3، a5 و... می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. آشنایی با برند
یکی از مزیت‌های چاپ پاکت b4، a4، a5 و... آشنایی افراد بیشتر با برند شما است. پاکت‌نامه‌ها نقش یک بازایاب خوب و ثدرتمند را بازی می‌کنند. با مراجعه هر فرد به شرکت یا سازمان شما و استفاده از پاکت‌نامه، به‌خوبی با تشکیلات اداری‌تان آشنا خواهد شد.
چاپ پاکت b5 یا هر پاکت دیگری که قابل استفاده است، نقش یک معرف پنهان اما قدرتمند را برای برند شما بازی خواهد کرد. به محض خارج شدن پاکت‌نامه از شرکت خود آماده مراجعه دوباره افراد باشید. این یک اصل ثابت است که با چاپ پاکت a5، a4 و... و استفاده از این ابزار به آن پی خواهید برد.
2. اعتبار‌بخشی
بسیاری از صاحبان مشاغل تاثیر چاپ پاکت a5، a4، b4 و.. را نادیده می‌گیرند؛ درحالی‌که پاکت‌نامه‌ها جلوه‌ای رسمی، زیبا و حرفه‌ای دارند و به بالا رفتن اعتبار کاری شما کمک زیادی خواهند کرد. پاکت‌نامه‌ها اگر به‌خوبی و به‌صورت استاندارد طراحی شوند، قطعا اعتبار و ارزش تخصص شما را نزد دیگران بالا خواهند برد.
3. ارتباط‌دهنده
از دیگر مزایای چاپ پاکت b5، a4 و... برقراری ارتباط میان شما و مخاطبتان است. اگر صاحب کسب‌و‌کار مشخصی هستید و قصد دارید تا در زمانی کوتاه آن را پیشرفت دهید، تاثیر و جایگاه چاپ پاکت a4، a5 و... را دست کم نگیرید. پاکت‌نامه‌ها ارزش و احترام کاری شما را هم افزایش خواهند داد.
4. تداعی‌کننده نظم و ثبات
چاپ پاکت a5 یا هر پاکت دیگری و استفاده از آن تداعی‌کننده نوعی ثبات، هماهنگی و نظم در کار شما است. همان‎‌طور‌که می‌دانید چاپ پاکت a3، رد‌و‌بدل‌کردن نامه و اسناد رسمی را راحت می‌کند، اما این تنها مزیت پاکت‌نامه‌ها نیست. چاپ پاکت a4، a5 و... و استفاده از آن‌ها نظم و ثبات کاری شما را به همراه می‌آورد تا در ذهن مخاطب به‌عنوان فردی حرفه‌ای شناخته شوید.


دستورالعمل‌هایی برای چاپ پاکت a3، a4 و سایر ابعاد

جهت چاپ پاکت a5،a3 ، b4 و دیگر ابعاد پاکت‌نامه، باید از دستورالعمل‌های خاصی پیروی کرد. در ادامه با چند نکته مهم در این باره آشنا شوید:
1. تعیین هدف
جهت چاپ پاکت b4، a4 و هر نوع دیگر آن، باید حتما از قبل هدف را مشخص کرد. طراحی پاکت‌نامه برای یک شرکت یا جهت ارسال نامه به دوست و آشنایان متفاوت است. اگر چاپ پاکت a5، b5 و... جهت استفاده در یک سازمان یا اداره باشد، باید حرفه‌ای طراحی شود. این پاکت‌نامه باید دارای طرح لوگو، نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل مرکز مورد نظر باشد.
2. استفاده از رنگ‌های روشن
باید در چاپ پاکت b4، a4 و... از رنگ‌های روشن و جذاب استفاده شود. این رنگ‌ها به تشخیص بهتر پاکت‌نامه در صدوق پستی کمک قابل توجهی خواهد کرد.
3. ساده‌بودن
ساده‌بودن در چاپ پاکت b5، b4 و... از به‌هم‌ریختگی آدرس و مشخصات روی پاکت‌نامه جلوگیری خواهد کرد. با چاپ پاکت a5، a3 و... که به سادگی طراحی شده اند، از بی نظمی آن جلوگیری می‌شود.


در پایان..

با چاپ پاکت a5، a3، b4 و... استفاده از آن‌ها کارهای اداری و سازمانی سریع‌تر انجام می‌شوند. هیچگاه مزایا و جایگاه پاکت‌نامه در راحت‌کردن کارهای اداری را دست کم نگیرید. اگر صاحب کسب‌و‌کاری هستید، حتما به دنبال چاپ پاکت a4 یا هر پاکت‌نامه مناسب دیگری باشید تا به بهبود کارتان کمک کند.
یکی از موسسات حرفه‌ای در زمینه چاپ پاکت b4، b5 و... مجموعه شبکه چاپ است که به بهترین نحو این عملیات را انجام می‌دهد. چاپ افست با سرعت بالا، تضمین رنگ و چاپ، چاپ با‌کیفیت، به کارگیری متریال‌های عالی، متخصص در حوزه چاپ و بسته‌بندی، تنوع بی‌نظیر در تولید و طراحی و... از جمله ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این مجموعه است که آمادگی کامل آن جهت ارائه خدمات را فراهم می‌کنند.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس