چاپ کارت با شماره سریال


بسیاری از کارت‌های هوشمند مورد استفاده از یک شماره سریال چند رقمی برخوردار هستند. چاپ کارت با شماره سریال و چاپ کارت با اطلاعات متغییر بارکد دار در سال‌های اخیر روند رو‌به‌رشدی داشته است؛ چراکه این روزها زندگی مردم دنیا بیشتر به سمت هوشمندشدن پیش می‌رود. کاربرد این نوع کارت را در تمام بخش‌های زندگی خود می‌توان دید. بر این اساس چاپ کارت با شماره سریال از ابزارهای پرطرفدار جهت انجام سریع و کوتاه مدت امور به‌شمار می‌رود.
علاوه‌بر بالابردن کیفیت کارها، به وسیله چاپ کارت با شماره سریال یا اطلاعات متغیر می‌توان کسب‌و‌کار خود را به بهترین وجه تبلیغ کرد. این ابزار تبلیغاتی موجب بالابردن کیفیت کاری و شناخت بهتر آن خواهد شد. بسیاری از فروشگاه‌ها، مراکز ارائه خدمات و... با ارائه کارت‌هایی که دربرگیرنده شماره سریال و لوگوی خود هستند، سطح کاری خود را بالا می‌برند. در این مقاله بیشتر درباره چاپ کارت با شماره سریال و اطلاعات متغیر آشنا می‌شوید.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ کارت با شماره سریال با ما تماس بگیرید.

چاپ کارت با شماره سریال
چاپ کارت با اطلاعات متغیر
چاپ کارت بارکد دار رمز دار

کاربرد های چاپ کارت با شماره سریال

کارت‌هایی که شامل شماره سریال هستند مانند چاپ کارت بارکد دار، امنیت بالای اطلاعات کاربر را به‌دنبال دارند. با در دست داشتن کارتی که شامل اطلاعات الکترونیکی شماست، قادر خواهید بود تا در هر زمان و مکان از آن در جهت اهداف‌تان استفاده کنید. چاپ کارت با شماره سریال از نیازهای بازار امروز به‌حساب می‌آید؛ چراکه تمام خرید و فروش‌ها به سمت استفاده از کارت سوق پیدا کرده است.
بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها جهت تسهیل خرید و فروش از کارت‌های با شماره سریال استفاده می‌کنند؛ به‌نحوی‌که در سال‌های اخیر حجم رد‌و‌بدل‌کردن پول نقد به‌طرز چشم‌گیری پایین آمده است. علاوه‌بر کارت‌های خرید، انواع کارت شناسایی، کارت ماشین، کارت سوخت و... در زمینه چاپ کارت با شماره سریال به‌‌شمار می‌روند.
شماره سریال یا متغییر به‌کاررفته روی این کارت‌ها تنها مختص یک فرد هستند و اغلب به‌وسیله رمزی چند رقمی قابل استفاده خواهند بود. برخی از کارت‌های حامل شماره سریال مانند کارت نرم افزار، کارت اسکرچ‌دار و... به‌عنوان کارت تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند و جزو ابزارهای بازاریابی هم محسوب می‌شوند. مقاومت بالای این نوع کارت در برابر رطوبت، گرما و سرما و... نمونه‌ای از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن‌ها محسوب می‌شود.


انواع چاپ کارت با شماره سریال را بشناسید

جهت چاپ کارت با شماره سریال از مدل‌های مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارند. این کارت‌ها به تسهیل روابط شغلی، تجاری و بازرگانی کمک قابل توجهی کرده است. انواع چاپ کارت با شماره سریال در بازار مورد استفاده است که بر‌اساس نیاز و نوع کسب‌و‌کارتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در اینجا با چند نوع از کارت‌های حامل شماره سریال آشنا شوید:
• چاپ کارت بارکد دار
احتمالا با این نوع از کارت روبه‌رو شده‌اید که قسمتی از آن توسط نواری از بارکد پوشیده شده و توسط دستگاه‌های بارکد خوان، خوانده می‌شود. در چاپ کارت با شماره سریال، اطلاعات کارت به‌صورت میله‌ای و یا به‌صورت QR روی آن درج می‌شود. در شمارش و انبارداری به‌وفور از این نوع کارت استفاده می‌شود؛ چراکه تسهیل امور را به‌دنبال دارد.
بارکد که عموما اطلاعاتی از انواع عدد و متن را دربر می‌گیرد، شامل اطلاعاتی مخفی و مهم از اشخاص است. اولین بار کارت‌های بارکد دار در فروشگاه‌های آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند و به بالارفتن کیفیت کار انبارها کمک قابل توجهی کرد؛ پس‌از آن چاپ کارت با شماره سریال از نوع بارکد با استقبال چشم‌گیری رو‌به‌رو شد. اطلاعات بارکد سریال به‌صورت رندم روی کارت چاپ و تنها توسط دستگاه‌های بارکد‌خوان خوانده می‌شود.
• کارت با لیبل اسکرچ
همانطور‌که می‌دانید لیبل اسکرچ به‌عنوان یکی از امنیتی‌ترین لیبل‌ها شناخته می‌شود و مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار است. از لیبل اسکرچ روی کارت تلفن، کارت شارژ، کارت‌های قرعه‌کشی و... بیشتر استفاده می‌شود. پوشش اسکرچ به‌راحتی قابل برداشته‌شدن نیست و در شرایط خاص و با دستگاه‌های ویژه امکان ایجاد خراش را دارد.
در چاپ کارت با شماره سریال و لیبل اسکرچ ابتدا اطلاعات مد نظر را روی کارت درج و سپس جوهر مخصوص را که پوشش لاتکس گفته می‌شود روی اطلاعات چاپ می‌کنند. کارت‌های تهیه‌شده در ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز برش می‌خورد و به سفارش‌دهندگان داده می‌شود. بسته به نیاز و هدف از تولید و چاپ کارت با شماره سریال، آن‌ها را در ابعاد ویژه و متفاوتی می‌سازند.
• کارت با اطلاعات متغیر
یکی دیگر از انواع چاپ کارت با شماره سریال و چاپ کارت بارکد دار، کارت‌هایی با اطلاعات متغیر است. کدهای مدنظر به‌صورت رندم روی کارت‌ها چاپ می‌شوند و توسط نرم افزارهای مخصوص قابل کنترل هستند. قابلیت چاپ این کدها به‌صورت متن و عدد یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کارت‌های با اطلاعات متغیر است.
بهتر است جهت صرفه‌جویی در زمان مورد نیاز، کاراکتر کدها بیش از 9 رقم نباشد. چاپ کارت با شماره سریال رندم به افزایش امنیت اطلاعات شما کمک زیادی خواهد کرد. درصورتی‌که علاقه‌مند به این نوع کارت هستید، حتما از ترکیب شماره و حروف در انتخاب اعداد تصادفی استفاده کنید. نوع انتخاب اعداد و حروف در حفظ بهتر اطلاعات شما به ویژه در برابر خطر دسترسی هکرها به آن بسیار موثر خواهد بود.


ویژگی‌های کارت با شماره سریال

در چاپ کارت با شماره سریال رعایت برخی اصول جهت چاپ حرفه‌ای‌تر آن‌ها بسیار مهم است. این اصول به افزایش مقاومت و پایداری کارت در برابر عوامل مزاحم بیرونی کمک به‌سزایی خواهد کرد. در ادامه با اصول چاپ و ویژگی‌های این کارت‌ها آشنا شوید:
• لایه اول کارت: استفاده از مقوای گلاسه 250 گرم که امکان طراحی و چاپ روی آن به‌خوبی فراهم می‌شود. این نوع کاغذ از مقاومت بالایی برخوردار است و در هر شرایطی قابل استفاده خواهد بود.
• لایه دوم کارت: چاپ اطلاعات و شماره سریال متغیر روی کارت از ویژگی‌های مهم آن به‌شمار می‌رود.
• لایه سوم کارت: استفاده از روکش سلفونی براق از نوع 30 میکرن یا کاربرد لمینت براق از نوع 150 میکرن در لایه سوم کارت به افزایش مقاومت آن کمک قابل توجهی می‌کند.
• لایه چهارم کارت: از این لایه تحت عنوان محافظ اسکرچ و اطلاعات مهم روی کارت یاد می‌شود. چاپ این لایه روی کارت از مهم‌ترین بخش‌های مورد نظر به‌حساب می‌آید.


مرکب چاپ کارت با شماره سریال

می‌دانید که در تهیه و درج سریال روی این کارت‌ها از رنگ چاپ مخصوصی استفاده می‌کنند که مقاومت نسبتا خوبی دارد. در لیبل اسکرچ رنگ سیاه و سفید معمولا به‌کار می‌رود. استفاده از چاپ سیاه و سفید به بهتر نشان دادن برند و لوگوی شما کمک قابل توجهی می‌کند. مرکب لاتکس پرمصرف‌ترین مرکب در ساخت شماره سریال این گونه کارت‌ها مخصوصا چاپ کارت بارکد دار به‌شمار می‌رود.
این مرکب به‌وسیله دستگاه‌های مخصوص چاپ صفحه تحت عنوان SPS یا SAS روی کارت چاپ می‌شود. این پوشش به‌راحتی و با کمک یک ابزار ساده مانند تیغ و یا حتی ناخن برداشته می‌شود. این مرکب که اغلب نقره‌ای است پوشش مات و ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. از مرکب لاتکس می‌توان روی دیگر مرکب‌ها هم استفاده کرد.


کلام آخر

چاپ کارت با شماره سریال به حفظ امینت اطلاعات شما کمک زیادی می‌کند. این روزها اغلب کارت‌های تجاری و بازرگانی یا حتی کارت‌های خرید از این دست هستند و در حفظ امینت اطلاعات کمک قابل توجهی می‌کنند. از آن‌جا که در سال‌های اخیر کاربرد کارت‌های با شماره سریال رشد زیادی داشته است، از این نوع کارت در زندگی روزمره خود غافل نشوید.
مجموعه شبکه چاپ در زمینه چاپ کارت‌های با شماره سریال از عملکرد خوب و حرفه‌ای برخوردار است. با کمک این مجموعه می‌توان کارت‌های مقاوم و استانداری را برای کسب‌و‌کار خود سفارش داد. چاپ با کیفیت، کاربرد متریال‌های عالی، طراحی رایگان، تضمین کار، قیمت مناسب و... از ویژگی‌های این مجموعه متخصص و حرفه‌ای به‌شمار می‌روند.


کارشناس واتس اپ تلفن تماس