راهنمای چاپ کارت تخفیف و بن تخفیف


اگر صاحب کسب‌وکاری هستید، چاپ کارت تخفیف از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که در استراتژی بازاریابی خود باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. کارت‌های تخفیف وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهد و سودآوری زیادی برای کسب‌وکار شما به همراه دارند. با توجه به اهمیت چاپ کارت تخفیف برای کسب‌وکارها، تصمیم گرفتیم در این مقاله با شما درباره چاپ بن تخفیف و کارت تخفیف صحبت کنیم. برای آن‌که با مزایای چاپ کارت تخفیف آشنا شوید و بدانید که حین چاپ بن تخفیف به چه نکاتی باید توجه داشته باشید، حتما مطلب حاضر را تا انتها مطالعه کنید.


مزایای کارت تخفیف

کارت‌های تخفیف بخش مهمی از استراتژی‌های بازاریابی هر سازمانی را تشکیل می‌دهند و هدف آن‌ها ایجاد مشتریان وفادار است. چاپ کارت تخفیف و ارائه آن به مشتریان، مزایای زیادی را برای کسب‌وکارها به ارمغان می‌آورد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان
کارت‌های تخفیف این بستر را برای شرکت‌ها فراهم می‌کنند که با ارائه تخفیف به مشتریان، ارزش افزوده بیشتری را برای آنان ایجاد کنند. مواردی مثل تخفیف پلکانی، ارسال رایگان، تخفیف درصدی برای اولین خرید و.... شما را از سایر رقبایتان متمایز می‌کند و انگیزه خرید از کسب‌وکاری را که ارزش افزوده بیشتری به مشتریان خود عرضه می‌کند، در آنان افزایش دهد.
• افزایش درآمد
توجه داشته باشید که نرخ فروش موفق به مشتریان فعلی، 70 الی 60 درصد است، اما این عدد برای فروش محصول به مشتریان جدید به 20 الی 5 درصد کاهش پیدا می‌کند. از این‌رو، باید سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی مشتریان فعلی خود داشته باشید. ارائه کارت تخفیف مشتریانی را که قبلا از شما خرید کرده‌اند، به تعامل و خرید بیشتر ترغیب می‌کند.
• کسب اطلاعات بیشتر درباره مشتری
کارت‌های تخفیف به شما کمک می‌کنند که با اولویت‌ها و نیازهای مشتریان‌تان بیشتر آشنا شوید و درک بهتری از پایگاه مشتری کسب کنید. از این طریق، می‌توانید کارزارهای بازاریابی شخصی‌تر و کارامدتری اجرا کنید و روابط قوی‌تری با مشتریان‌تان برقرار کنید.
• ایجاد وفاداری در مشتریان
درصورتی‌که با کارت‌های تخفیف، مزایای ارزشمند و به‌دردبخوری را به مشتریان عرضه کنید، آنان را به مشتریان وفادار خود تبدیل خواهید کرد. مثلا، افرادی که بن‌های تخفیف شخصی دریافت می‌کنند، برای آن‌که بن تخفیف‌شان منقضی نشود و بتوانند از آن بهره ببرند، به خرید از یک برند ادامه می‌دهند. همچنین، کارت‌های تخفیف به سازمان‌ها کمک می‌کند که روابط قوی‌تر و کارآمدتری با مشتریان‌شان داشته باشند.
هنگام چاپ کارت تخفیف چه اطلاعاتی باید درج شود؟

حال که با اهمیت و مزایای فراوان کارت و بن تخفیف آشنا شدید، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که حین چاپ بن تخفیف، چه اطلاعاتی را باید ذکر کرد. همان‌طور که گفته شد، کارت تخفیف ابزاری کارآمد در استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود، از این‌رو باید نسبت به اطلاعاتی که روی آن درج می‌کنید، هوشمندانه رفتار کنید.
علاوه بر مزایایی که پیش از این به آن‌ها اشاره شد، کارت‌های تخفیف در ایجاد آگاهی از برند هم ابزار بسیار مفیدی هستند. ماهیت این کارت‌ها به‌گونه‌ای است که مدت زمان زیادی را نزد مشتریان شما به‌سر می‌برند و به‌نوعی نماینده کسب‌وکار شما محسوب می‌شوند. از این رو، باید لوگو و نام تجاری‌تان را روی آن درج کنید و به هماهنگی طرح و رنگ آن با رنگ سازمانی‌تان توجه داشته باشید.
همچنین، روی کارت باید درج شود که سقف مبلغ تخفیف چقدر است و مشتری چندبار مجاز به استفاده از کارت است. همچنین، باید قید شود که کارت تخفیف در چه مکان‌هایی قابل استفاده است. بهتر است در پشت کارت درباره اینکه قوانین و مقررات مربوط به استفاده از کارت چیست و داشتن کارت تخفیف چه مزایایی را برای مشتریان به ارمغان خواهد آورد صحبت کنید.
بهترین متریال برای چاپ بن تخفیف چیست؟ با توجه به این‌که بن‌های تخفیف مدت زمان زیادی نزد مشتریان می‌مانند، از هر مقوا و کاغذی برای چاپ کارت تخفیف نمی‌توان استفاده کرد. برای چاپ بن تخفیف باید از مقواهایی استفاده کرد که جنس محکمی دارند و به راحتی پاره یا مخدوش نمی‌شوند.
مقوای PVC بهترین متریال برای چاپ کارت تخفیف و بن تخفیف است. PVA در مقایسه با سایر کارت‌ها استحکام بالاتری دارد و حمل آن هم ساده است. به همین دلیل هم مشتریان آن‌ها را به‌راحتی دور نمی‌اندازند و با هر بار مشاهده آن در مثلا کیف پول‌شان نام برند شما در ذهن‌شان تداعی خواهد شد.
از دیگر مزایای PVC این است که کارت‌های PVC از قابلیت هوشمندسازی برخوردار هستند. کارت‌های تخفیف هوشمند برای مجموعه‌هایی که از سیستمی نرم‌افزاری برای مدیریت تخفیف‌ها استفاده می‌کنند، انتخاب بسیار مناسبی است. علاوه‌بر این، کارت تخفیف هوشمند این پیام را به مخاطبین‌تان منتقل می‌کند که به‌روز هستید و در نگاه مشتریان از اعتبار بیتشری برخوردار خواهید شد.


در طراحی کارت و بن تخفیف به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انتخاب طرح مناسب، یکی از اصلی‌ترین عناصر چاپ بن تخفیف است. طرحی که برای کارت‌ها و بن‌های تخفیف انتخاب می‌کنید، خیلی چیزها را درباره کسب‌وکار شما به مشتریان‌تان می‌گوید. این کارت‌ها می‌توانند اعتبار شما را نزد مشتریان افزایش دهند و بالعکس؛ آن‌ها را از خرید مجدد از شما منصرف کند. از این‌رو، باید نهایت دقت و سخت‌گیری را هنگام انتخاب طرح در نظر بگیرید.
اولین مسئله‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، هماهنگی طرح کارت با رنگ سازمانی و لوگوی شما است. کارت تخفیف برای ایجاد آگاهی از برند هم کاربرد دارد و از این رو، باید همانند سایر چیزها، با لوگو، رنگ سازمانی و... برند شما هماهنگی داشته باشد. فراموش نکنید که لوگو و نام برندتان را روی این کارت‌ها قید کنید.
همچنین، طراحی کارت باید با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی حرفه‌ای مانند فتوشاپ و کورل انجام شود. بهتر است فایل نهایی را طرح در قالب PSD یا tif ذخیره کنید. فراموش نکنید که برای طراحی کارت، از تصاویر و طرح‌های باکیفیت استفاده کنید و به هماهنگی طرح با رنگ سازمانی‌تان توجه داشته باشید.
کارت‌ها و بن‌های تخفیف معمولا در ابعاد 85 در 54 میلی‌متر و با استفاده از مد رنگی CMYK طراحی می‌شوند. طرح‌ها همچنین، باید از کیفیت 300 dpi برخوردار باشند. سعی کنید طرح‌های ساده و مینیمال را برای چاپ بن تخفیف انتخاب کنید و از انتخاب طرح‌های شلوغ با رنگ‌های جیغ و تند بپرهیزید.
بهتر است برای هر مشتری شماره شناسه مخصوصی تعریف شود و این شماره روی کارت‌ها قید گردد. همچنین، مدت زمان اعتبار کارت و شرایط استفاده از آن هم باید پشت کارت درج شده باشد.


در پایان..

عرضه کارت و بن تخفیف به مشتریان، بخش مهمی از استراتژی بازاریابی هر سازمانی را تشکیل می‌دهد. بنابراین، چاپ کارت تخفیف، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. با عرضه بن‌کارت تخفیف، میزان وفاداری مشتریان را افزایش خواهید داد و سود بیشتری عایدتان خواهد شد. بنابراین، طراحی و چاپ بن تخفیف ارزش سرمایه‌گذاری و صرف هزینه و وقت را دارد.
در مقاله حاضر با شما درباره چاپ کارت و بن تخفیف صحبت کردیم و در کنار اشاره به مزایایی که چاپ این کارت‌ها برای کسب‌وکارها به ارمغان می‌آورند، نکاتی را مطرح کردیم که در انتخاب طرح مناسب برای این کارت‌ها شما را یاری می‌رسانند. درصورتی‌که تصمیم به چاپ بن تخفیف گرفته‌اید، شبکه چاپ آماده خدمت‌رسانی به شما است. مجموعه ما که مجری بیش از 100 برند معتبر بوده است و یکی از برندهای مورد اطمینان چاپ در کشور محسوب می‌شود، این اطمینان را به شما می‌دهد که با استفاده از بهترین مواد اولیه و ارائه قیمت مناسب رقابتی، خدمات چاپ باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه خواهد کرد.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس