هر آ‌ن‌چه لازم است درباره نمونه کارت گارانتی و ضمانت بدانید


طراحی کارت گارانتی یکی از ملزومات شرکت‌ها و برندهایی است که جنس و محصولات اصلی را وارد بازار می‌کنند. به‌جای نگه داشتن صورت‌حساب کاغذی می‌توانید به مشتریان خود کارت گارانتی تحویل دهید. نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت از کاغذ یا پلاستیک فشرده، محکم و چشم‌نواز است. علاوه‌بر این چنین کارتی باعث وفاداری مشتری و رضایت آن‌ها می‌شود. این خدماتی است که توسط مشتریان شما شناخته می‌شود و از آن استقبال خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص چاپ کارت گارانتی خواندن ادامه مقاله به شما توصیه می‌شود.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ کارت گارانتی و ضمانت با ما تماس بگیرید.

چاپ کارت گارانتی و ضمانت
چاپ کارت گارانتی
گارانتی و ضمانت

کارت گارانتی یا ضمانت‌نامه چیست؟

چاپ کارت گارانتی برای تجارت در هر حوزه‌ای همانند یک ضمانت است که به مشتری یا خریدار متعهد می‌شود که درصورت خرابی یا نقص در محصول آن را تعویض یا تعمیر می‌کند. بسته به میزان تعهدات نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت می‌تواند چند ماه یا چند سال ضمانت داشته باشد. در برخی از موارد تعدادی از برندها گارانتی مادام‌العمر را به شما پیشنهاد می‌دهند.
دقت شود که برخی از برندها کارت وارنتی را برای محصولات خود درنظر می‌گیرند که با کارت گارانتی متفاوت است. کارت وارنتی از این جهت به مشتریان داده می‌شود که سلامت و کیفیت اولیه کالا را تضمین‌شده به شما می‌دهد، این درحالی است که ارائه کارت گارانتی، تعهدات و خدمات پس‌از فروش را شامل می‌شود.
شما به‌عنوان فروشنده یا نماینده فروش یک برند با ارائه نمونه کارت گارانتی به افراد، آن‌ها را بابت اصالت کالا و خریدی که از شما دارند، مطمئن می‌کنید. انواع گارانتی شامل کارت گارانتی ضمنی، گارانتی صریح، گارانتی مادام‌العمر و گارانتی مطول است. در هر نوعی کارت ضمانت لازم است که حین چاپ و طراحی آن به نکاتی توجه کرد تا میزان اثربخشی آن به حداکثر ممکن برسد.


چاپ کارت گارانتی چه تاثیری در دنیای تجارت دارد؟

زمانی‌که وارد یک مرکز خرید می‌شوید، با طیف عظیمی از کالاها و برندها روبه‌رو خواهید شد، به‌طوری‌که انتخاب یک محصول از یک برند خاص را برای شما دشوار می‌کند. امروزه با ورود انواع برندها و کالاها در دنیای تجارت خدمات پس‌از فروش یکی از مهم‌ترین عواملی است که افراد بر اساس تصمیم می‌گیرند یک کالا یا محصول را بخرند یا نخرند.
کارت ضمانت در خرید لوازم خانگی و کالاهای برقی بیشتر نمود پیدا می‌کند. در اینجاست که ارائه نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. در واقع هنگام خرید وسایل برقی مانند ماشین لباسشویی، قهوه‌ساز و ... . همچنین برای کالاهای لوکس مانند جواهرات و ساعت، به مدت زمان کارکرد گارانتی توجه ویژه می‌شود.
اگر افراد در بین چند برند شک داشته باشند که کدام را در نهایت انتخاب کنند، در نهایت کالایی موفق خواهد بود که کارت ضمانت داشته باشد. البته صرف داشتن کارت گارانتی مشتری جذب برند شما نمی‌شود؛ بلکه واقعا باید شرایط و خدمات پس‌از فروشی وجود داشته باشد که آن تکه کارت کاغذی ارزش و اعتبار پیدا کند.


انواع کارت گارانتی کدام است؟

نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت به دو صورت برگه و کارت ( در ابعاد یک کارت هوشمند بانکی) تولید می‌شود. در کارت‌های برگه ‌مانند فضای بیشتری برای حک کردن اطلاعات وجود دارد، ضمن این‌که واردکردن اطلاعات مختص به شروع و پایین گارانتی یا سایر توضیحات دستی و توسط فروشنده انجام می‌شود. اگرچه این نوع از طراحی کارت گارانتی کمی قدیمی شده است؛ اما هنوز هم برای بسیاری از کسب‌وکارها کاربرد دارد.
در کنار این نوع از کارت ضمانت، کارت‌های هوشمند به‌صورت کارت گارانتی پی وی سی وجود دارد که این روزها روی بورس است و مورد استفاده تجارت‌های مختلف قرار می‌گیرد؛ به‌نحوی کسب‌وکار شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد. چاپ کارت ضمانت پی وی سی می‌تواند کار شما را به‌عنوان فروشنده راحت‌تر هم کند؛ چراکه تمام اطلاعات مورد نیاز از پیش نوشته است و فروشنده با زدن صرفا یک مهر روی کارت، تاریخ اعتبار کارت را شروع می‌کند. در برخی از کارت‌‌ها حتی بدون نیاز به مهرزنی هم اعتبار و ارزش آن از پیش تعیین شده است.


ویژگی‌های چاپ نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت چیست؟

کارت‌های گارانتی برای هر نوع کالایی که باشند، نیاز دارند تا ماندگاری بالایی داشته باشند. اگرچه طرح‌ها و رنگ‌ها و اندازه‌های کارت گارانتی متفاوت است؛ اما کلیت آن‌ها مشابه یکدیگر است. ویژگی‌های مشابه این کارت‌ها شامل موارد زیر است:
• در برابر آب، پارگی و گردوخاک و رطوبت مقاوم هستند؛
• دارای هولوگرام و برچسب امنیتی هستند؛
• کاغذهای گارانتی مقوایی عموما شماره‌دار هستند و قابلیت نوشتن و مهرزدن برای آن‌ها وجود دارد؛
• شرایط و تمام موارد ضمانت باید روی کارت قید شود؛
• اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی شرکت روی کارت یا برگه ضمانت نوشته می‌شود؛
• در طراحی‌های حرفه‌ای از فضای پشت کارت به‌صورت چند رنگ هم استفاده می‌شود تا تبلیغات بیشتری انجام شود؛
• ضخامت کارت گارانتی باید نه باریک و شکننده و نه کلفت و بدقواره باشد ( ضخامت کارت گارانتی در شبکه چاپ 760 میکرون است).
در شبکه چاپ به دلیل داشتن تجهیزات کامل در حوزه چاپ برش‌های کارت گارانتی را به‌صورت گوشه گرد می‌زد تا علاوه‌بر زیبایی ظاهری، حالت تیزی و برندگی کارت به حداق ممکن برسد. اندازه کارت ضمانت 89*54 میلی‌متر است. در نظر داشته باشید که این اندازه یا ویژگی‌های ذکرشده به‌صورت عموم برای همه کارت‌های ضمانت استفاده می‌شود. اگر شما مطابق با تم و لوگوی خود طرح یا ایده خاصی مد نظر دارید، تمام موارد فوق در مجموعه شبکه چاپ قابلیت تغییر خواهند داشت.


متریال مورد استفاده برای چاپ نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت چیست؟

در طراحی کارت ضمانت یا گارانتی از سه نوع کاغذ مقوایی، کاغذ گلاسه و pvc استفاده می‌شود. در نوع مقوایی امکان شکستگی و خراب‌شدن آن‌ها بیشتر است؛ اما قیمت چاپ کارت گارانتی به‌مراتب کم‌تر خواهد بود. برخی از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند کارت‌های گارانتی هولوگرام‌دار از جنس pvc را داشته باشند که بسیار مقاوم و شیک است. شما می‌توانید از بین طرح‌های مختلف آن‌چه را که مد نظرتان است، انتخاب کنید یا حتی قالب های سفارشی خود را به طراحان شبکه چاپ ارائه دهید.
کارشناسان و طراحان این مجموعه در نهایت نمونه کارت ضمانت را که درواقع اثر هنری است، روی یک ورق پی‌وی‌سی با روکش‌های پلاستیکی PVC شفاف چاپ خواهند کرد. کارت گارانتی پی وی سی (PVC) شفاف یا مات در برابر سایش و پارگی محافظت می‌کند. شما حتی می‌توانید عکس‌ها، آرم و لوگوها و متن‌های اختصاصی خود را ارائه دهید تا یک کارت ضمانت شخصی برای شرکت خود دریافت کنید.


در هنگام طراحی کارت گارانتی چه مواردی باید قید شود؟

طراحی و گرافیک بخشی از آن مهارت‌های نرم‌افزاری است و بخش زیاد آن، آشنایی با آن حوزه کاری است که محصول نهایی باکیفیت و موردپسند مشتری واقع شود. در واقع تجربه و مهارت لازمه ایجاد یک طرح حرفه‌ای در طراحی نمونه کارت ضمانت است که خوشبختانه گرافیست‌های شبکه چاپ این دو ویژگی را دارا هستند.
زمانی یک نمونه کارت ضمانت یا گارانتی حرفه‌ای به‌نظر خواهد رسید که شما به‌عنوان یک طراح بدانید که چگونه در فضای کوچک کارت نهایت استفاده را داشته باشید. نهایت استفاده به معنی اشراف کامل به اطلاعاتی است که در یک کارت گارانتی باید حک شود. طراح یا گرافیست باید بداند که چه اطلاعاتی را وارد کند و چه اطلاعاتی را لازم نیست ضروری کند. به‌عنوان مثال اطلاعاتی که در یک بروشور کالا وارد می‌شود، کاملا متفاوت با اطلاعات کارت گارانتی است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین اطلاعاتی که بایستی در نمونه کارت کارانتی و نمونه کارت ضمانت حک شود، اشاره خواهد شد:
• قراردادن لوگو در قسمت بالای کارت
• شروع و پایان مدت زمان ضمانت
• شرایط ابطال ضمانت کالا
• شرایط تعمیر یا تعویض کالا
• اطلاعات لازم درخصوص مدل دستگاه
• مطابقت شماره سریال دستگاه با عدد درج‌شده روی کارت گارانتی
• کد اسکرچ مختص هر کالا یا کد فعال‌سازی کارت ضمانت
• وجود شماره IMEIروی کارت


چرا باید شبکه چاپ را برای چاپ و طراحی کارت ضمانت انتخاب کرد؟

مطابق آن‌چه بیان شد، نمونه کارت گارانتی و نمونه کارت ضمانت را باید با توجه به نیاز شما طراحی و سفارش‌سازی کرد. با کارت‌های شخصی‌سازی‌شده، شما و مشتریانتان همه داده‌های مهم را به صورت فشرده روی یک کارت خلاصه کرده‌اید. این کارت یک عملکرد کلی و یک عملکرد کنترلی در مورد گارانتی را به شما ارائه می‌دهد. اطلاعاتی در مورد تاریخ خرید، دوره گارانتی یا مشکلات قبلی از جمله آن‌ها است. یک کارت گارانتی با طراحی حرفه‌ای می‌تواند در یک کیف نگه‌داری شود و همیشه همراه مشتری شما باشد.
شبکه چاپ با سال‌ها تجربه و کار در حوزه چاپ تبلیغات کاغذی انتخاب نوع کاغذ و طراحی چاپ کارت گارانتی متناسب با هر یک از کسب‌وکارها را به‌خوبی می‌داند و سعی می‌کند تا آن‌ها را برای شما به‌عنوان یک کسب‌وکار که درصدد ارتقا سطح تجاری خود هستید، بازگو کند تا درصورت داشتن ایده و طرح خاص از جانب شما بتوان آن‌ها را در حوزه طراحی پیاده‌سازی کرد. شبکه چاپ انواع برش‌ها و کاغذها و تجهیزات را داراست و این شما هستید که با تعیین طرح یا اندازه و بودجه کیفیت کار خود را رقم می‌زنید. ارسال سفارشات به هر نقطه از ایران که هستید، برای این مجموعه امکان‌پذیر است. رساندن سفارشات از تیراژ 1000 تا 1 میلیون را در عرض 7 تا 10 روز کاری از ویژگی‌های مثبت این مجموعه است که بیش‌از 100 برند مطرح در کشور را ترغیب کرده است تا همکاری طولانی مدت خود را با شبکه چاپ از قدیم تا کنون حفظ کنند. برای ثبت سفارش یا هرگونه سوال و پرسش کارشناسان شبکه چاپ پاسخگوی شما خواهند بود.

چاپ کارت گارانتی و ضمانت
چاپ کارت گارانتی
گارانتی و ضمانت
کارشناس واتس اپ تلفن تماس