چاپ کاتالوگ سیمی و مشخصات آن


کاتالوگ به‌عنوان روشی امروزی و مدرن جهت تبلیغ محصولات و شرکت‌های تولیدکننده از ارزش زیادی در دنیای تبلیغات برخوردار است. یکی از پرطرفدارترین نوع این محصول چاپ کاتالوگ سیمی است که از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار است. این دفترچه چند برگی در عین کوچک‌بودن از تاثیرگذاری خوبی بر ذهن مخاطب برخوردار است و او را به محصول و خدمات مورد نظر جذب می‌کند. طراحی یک کاتالوگ مناسب و استاندارد که با سلایق و خواسته مشتریان هم‌سویی داشته باشد از اصول اولیه و مهم طراحی این محصول به‌شمار می‌رود.
کاتالوگ با انتقال اطلاعات مورد نیاز و مهم به کاربر در شناخت محصول کمک خواهد کرد. از آنجاکه چاپ کاتالوگ سیمی موجب جذابیت بیشتر تبلیغات می‌شود، بسیاری از تولیدکنندگان این نوع از کاتالوگ را ترجیح می‌دهند. معرفی محصولات آرایشی و بهداشتی، دارویی، مواد غذایی و... یکی از اهداف چاپ کاتالوگ است. کاتالوگ یکی از اصلی‌ترین ابزارهای مورد نیاز جهت فروش محصولات به‌شمار می‌رود که به معرفی و شناخت محصول کمک دوچندانی خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر با ویژگی‌های این محصول به‌ویژه چاپ کاتالوگ سیمی آشنا شویم؛ بنابراین تا پایان همراه ما بمانید.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ کاتالوگ سیمی با ما تماس بگیرید.

چاپ کاتالوگ سیمی
چاپ کاتالوگ سیمی
چاپ کاتالوگ

کاتالوگ و اهمیت آن در تبلیغ محصول

احتمالا بارها پیش آمده که با مراجعه به یک فروشگاه، شرکت، سازمان یا هرگونه مرکز ارائه‌دهنده خدمات و محصولی خاص، دفترچه‌ای از تبلیغ محصولات به شما ارائه می‌دهند که به آن کاتالوگ گفته می‌گویند. اصلی‌ترین وظیفه کاتالوگ ایجاد ارتباط بین مشتری و ارائه‌دهنده محصول است. کاتالوگ به‌عنوان یک راهنمای کامل و جامع به‌خوبی از پس انتقال اطلاعات مورد نیاز به مخاطب بر‌می‌آید؛ به همین خاطر بسیار پر استفاده است. در این کتابچه کوچک تمام اطلاعات مورد نیاز در اشکال و جداول مختلف نشان داده می‌شود و جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد.
حتی با وجود رواج استفاده از دنیای مجازی و اینترنت که موجب آنلاین‌شدن کسب‌و‌کارها شده است، این دفترچه کاغذی اهمیت و جایگاه خود را از دست نداده است. به همین خاطر انواع کاتالوگ در سایز و اشکال مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که چاپ کاتالوگ سیمی یکی از این نمونه‌های پرمخاطب به‌حساب می‌آید. بهترین گزینه انتخاب برای مشتریانی که حساسیت زیادی در خرید یک محصول به‌خرج می‌دهند، کاتالوگ است. این ابزار تبلیغاتی قابلیت شکل‌دهی به نگاه و ذهن مخاطب در کسری از ثانیه را دارد. این نکته مهم برای اغلب دارندگان کسب‌و‌کار مشهود است، به همین دلیل چاپ کاتالوگ فنر دوبل را در اولویت حرفه و تخصص خود قرار می‌دهند.


چه اطلاعاتی در چاپ کاتالوگ سیمی گنجانده می‌شود؟

همان‌طورکه گفته شد کاتالوگ یه ویژه کاتالوگ سیمی یکی از پرطرفدارترین روش‌های تبلیغات محصول به‌شمار می‌رود؛ بنابراین درج اطلاعات محصول لازم است. اطلاعاتی مانند نام کالا، شماره محصول و مدل آن، نکات مهمی مانند بیمه و جزئیاتش، مشخصات فنی، توضیحات ضروری و... همگی از نکات مهم و قابل ذکر در کاتالوگ به‌شمار می‌روند. گاهی چاپ کاتالوگ سیمی یا انواع آن با هدف تبلیغات برای اماکن فرهنگی و تاریخی صورت می‌گیرد. براساس میزان اهمیت این اماکن و توجه سازمان میراث فرهنگی جهت جلب توجه توریست‌ها از کاتالوگ‌های راهنما با ظاهر زیبا و کیفیتی عالی استفاده می‌شود.
چاپ کاتالوگ سیمی مخصوص لوازم آرایشی و بهداشتی اطلاعات زیادی مثل تاریخ انقضا، مواد به‌کاررفته در محصول، شرکت سازنده آن، نحوه مصرف و... را شامل می‌شود. این اطلاعات به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا در زمانی کم اطلاعاتی مختصر اما مهم درباره محصول را به دست آورند که این عامل در نهایی‌شدن انتخاب آن‌ها کمک زیادی می‌کند. معمولا اطلاعاتی مثل عکس توضیح محصول، آن هم به‌صورت یک تصویر تبلیغاتی در کاتالوگ درج می‌شود که در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد. گاهی سایز محصول، مقدار آن در کارتن یا جعبه و... در کاتالوگ ثبت می‌شود که اطلاعاتی مهم از محصول محسوب می‌شوند.


چاپ کاتالوگ سیمی استاندارد و ویژگی‌های آن

قطعا این سوال برایتان ایجاد شده است که یک کاتالوگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه باید باشد؟ حتما این نکته مهم را در نظر داشته باشید که یک کاتالوگ زمانی در جذب مخاطب موفق خواهد بود که ویژگی‌های استاندارد در چاپ آن رعایت شود. از جمله ویژگی‌های چاپ کاتالوگ سیمی یا کاتالوگ فنر دوبل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سادگی و سب‌ بودن از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک کاتالوگ خوب محسوب می‌شود. مخاطب باید بتواند در زمانی کوتاه اطلاعات مهم درباره محصول را از طریق کاتالوگ به دست آورد و براساس آن خرید خود را نهایی کند.
• یک کاتالوگ استاندارد و مناسب انواع رنگ‌های زیبا و چشم‌گیر را در بر می‌گیرد که به زیباتر دیده‌شدن آن کمک می‌کند.
• طراحی متن کاتالوگ باید به قدری حرفه‌ای باشد که در چند صفحه اصلی‌ترین ویژگی‌های محصول را در اختیار مخاطب قرار دهد. اغلب در چاپ کاتالوگ سیمی این مورد به خوبی رعایت می‌شود.
• عکس‌هایی که در کاتالوگ درج می‌شوند باید قابلیت هماهنگی با متن را داشته باشند. این نکته به گیرایی کاتالوگ برای مخاطب بسیار کمک می‌کند.
• جامع‌بودن کاتالوگ در مقایسه با تراکت و پوستر از دیگر ویژگی‌های یک کاتالوگ استاندارد محسوب می‌شود. کاتالوگ نباید به‌صورت تیتروار اطلاعات را ارائه دهد، بلکه ارائه توضیحات کامل و جامع مخصوص کاتالوگ به‌شمار می‌رود.
• کاربرد یووی یا سلفون به زیباتر دیده‌شدن کاتالوگ کمک می‌کند. این عامل نگاه مخاطب را به سوی محصول خواهد کشاند.
• چاپ کاتالوگ سیمی به‌دلیل وزن کم و قابل‌ حمل ‌بودن به محبوبیت رسیده است. یک کاتالوگ استاندارد نباید سنگین و پرحجم باشد.
• ارتباط‌گیری موثر و استاندارد بین کاتالوگ و مخاطب از دیگر ویژگی‌های یک کاتالوگ استاندارد و مناسب به‌شمار می‌رود.
• چاپ کاتالوگ فنر دوبل درحالی‌که بدون هرگونه اغراق و زیاده‌گویی درباره محصول باشد از دیگر ویژگی‌های یک کاتالوگ استاندارد و مناسب محسوب می‌شود.


کلام آخر

کاتالوگ یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی با تاثیرگذاری عالی بر ذهن مخاطب است که کم‌تر ابزار تبلیغاتی دیگری این میزان از تاثیرگذاری را دارد. بر این اساس با چاپ کاتالوگ سیمی یا فنر دوبل به‌راحتی می‌توان مخاطب یا مشتری را برای خرید محصول قانع کرد. کاتالوگ‌ها اغلب شامل اطلاعات جامع‌تر و در عین‌حال مختصری هستند و حجم زیادی از اطلاعات را در زمانی کوتاه به مخاطب ارائه می‌کنند. اگر صاحب کسب‌و‌کار خاصی هستید چاپ کاتالوگ به شما کمک می‌کند تا در فرصتی کوتاه مخاطب را به شما جلب کند. کاتالوگ از تاثیرگذاری بالایی برخوردار است، به‌حدی‌که محصول را به بهترین نحو ممکن معرفی و برای آن بازاریابی می‌کند.
اگر دنبال مرکزی جهت چاپ کاتالوگ فنر دوبل یا سیمی هستید، ما به شما مرکز شبکه چاپ را معرفی می‌کنیم. این مرکز با ارائه خدمات عالی و باکیفیت، در چاپ کاتالوگ به بهترین نحو عمل می‌کند. خدماتی مانند چاپ باکیفیت و استاندارد، چاپ افست، کاربرد متریال عالی، طراحی رایگان، بسته‌بندی استاندارد و مناسب، قیمت مناسب رقابتی و... از خدمات این مرکز به حساب می‌آید. شبکه چاپ با ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات به شما رضایت خاطرتان را به بهترین نحو جلب خواهد کرد.

چاپ کاتالوگ سیمی
چاپ کاتالوگ سیمی
چاپ کاتالوگ

مطالب مرتبط :

چاپ کاتالوگ
کارشناس واتس اپ تلفن تماس