اجرای انواع ایده‌ها با چاپ دفتر اختصاصی


این روزها چاپ دفتر سفارشی یا چاپ دفتر اختصاصی یکی از محصولات چاپی محسوب می‌شود که شبکه چاپ در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها و اندازه‌های متفاوت آن را چاپ می‌کند. وقتی وارد سازمان و یا اداره‌ای می‌شوید، دفترچه یادداشت یا دفترهایی در سایزهای متفاوت را دیده‌اید که لگو آن سازمان بر آن حک شده است. در این موارد رنگ و طرح آن ممکن است با لیوان‌های کارکنان، با خودکار و تقویم روی میز و‌ سایر اسناد و اوراق این سازمان یک طرح را داشته باشد؛ هارمونی و هماهنگی این وسایل در چشم مشتری یا ارباب‌رجوع تاثیر به‌سزایی دارد. این چشم‌نوازی‌ کاغذها و یک‌دستی طرح‌ها به لطف پیشرفت صنعت چاپ است. ما در این مقاله سعی داریم، بیشتر با چاپ دفتر سفارشی، چاپ دفتر اختصاصی و چاپ دفتر تبلیغاتی و... آشنا شویم.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ دفتر اختصاصی با ما تماس بگیرید.

چاپ دفتر اختصاصی
چاپ دفتر سفارشی
چاپ دفتر مشق

درباره چاپ دفتر اختصاصی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، سفارشی‌سازی دفترهای مخصوص اداره‌ها و شرکت‌ها مسئله‌ای است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است و هماهنگی طرح‌ها و شکل‌ها تنها به کاغذها و اسناد محدود نمی‌شود، بلکه چاپ یک طرح در انواع لوازم‌تحریر آن شرکت دیده می‌شود. معمولا در این حالت از این هارمونی و یکسانی طرح‌ها با نام ست اداری یاد می‌کنند که برای تقویت برند شرکت و اعتماد مشتری تاثیر به‌سزایی دارد. چاپ دفتر سفارشی یا چاپ دفتر اختصاصی محدود به اداره‌ها و سازمان‌ها نمی‌شود، بلکه شما به‌صورت شخصی هم می‌توانید انواع دفتر را برای خود سفارشی کنید. اینجا جنبه تقویت برند و نگاه مشتری مطرح نیست، بلکه جنبه زیبایی و استفاده مکرر از انواع دفاتر سبب می‌شود تا چاپ انواع طرح بر دفاتر بسیار مرسوم شود.


چاپ دفتر مشق سفارشی چیست؟

اگر بخواهیم دقیقا بگوییم که چاپ دفتر مشق اختصاصی یا چاپ دفتر سفارشی چیست، با اشاره به انواع آن بیشتر با چیستی این نوع از دفاتر آشنا می‌شویم. به‌عنوان نمونه، چاپ دفتر سیمی یا چاپ دفتر برنامه‌ریزی برای مدارس، دانشگاه‌ها، دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتیدی کاربرد دارد. این نوع از دفاتر هدیه مناسبی هم می‌تواند برای این قشر محسوب شود که با حک‌شدن آرم دانشگاه یا نام مدرسه به آن جنبه اختصاصی بدهد‌. چاپ دفتر مشق سیمی، در ابعاد کوچک‌تر در سمینارها و همایش‌ها هم بسیار کاربرد دارد و با حک‌شدن نام همایش و اطلاعات مربوط به آن، دفتر به‌صورت اختصاصی درمی‌آید. در نوع دیگر این دفاتر که بیشتر برای دانش‌آموزان مقاطع پایین کاربرد دارد، چاپ دفتر مشق اختصاصی است. در این نوع از دفاتر برای تشویق دانش‌آموزان در مدارس، به‌عنوان هدیه به آن‌ها داده می‌شود. طرح‌های اختصاصی که کودکان به آن‌ها علاقه‌مند هستند یا حک‌کردن تصویر خود آن‌ها روی دفتر، یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای تشویق آن‌ها به مشق نوشتن است. با این کار دانش‌آموزان ترغیب می‌شوند تا هربار که دفتر مشق خود را برمی‌دارند، با میل و رغبتی مضاف سراغ دفتر خود بروند و کار معلم‌ها یا مادرها کمی سبک‌تر می‌شود.
در این میان ممکن است چاپ دفتر فانتزی هم برای این افراد مناسب باشد. چاپ دفتر فانتزی عمومیت بیشتری دارد و محدود به سن خاصی نیست. این نوع از دفتر برای هدیه‌دادن مناسب است و چنان‌چه تصویر فرد یا هر نوشته و طرحی که مدنظرتان است، بر آن حک کنید، هدیه‌ای خاص و فراموش‌نشدنی می‌شود. در واقع دفتر که یک دفتر ساده است؛ اما آن‌چه آن را متفاوت و ارزشمند می‌کند، چاپ طرح شما بر آن است. کافی است شما طرح مدنظرتان را انتخاب کنید و بقیه کار را به شبکه چاپ بسپارید تا نتیجه نهایی شما را شگفت‌زده کند. چاپ دفتر تبلیغاتی بیشتر برای شرکت‌ها کاربرد دارد که با حک‌کردن لوگو و نام شرکت و خدماتی که ارائه می‌دهند، آن را به دفتری اختصاصی تبدیل می‌کنند‌. در بعضی موارد شماره تماس و آدرس هم در این دفاتر چاپ می‌شود.


جنس اصلی دفترهای سفارشی

چاپ دفتر سفارشی آن‌قدر متنوع است که نمی‌توان گفت جنس آن‌دقیقا از چیست. اگر مقصود برگه‌های داخل دفتر باشد که معمولا برگه تحریر است؛ اما همین برگه‌های داخلی هم می‌تواند بنابه درخواست ‌مشتری قابل ‌تغییر باشد. جلد دفتر شما می‌تواند پلاستیک باشد که در این صورت چاپ طرح یا لوگو بر آن با آج شنی ریز، زیباتر از جلد راه‌راه است یا ممکن است جلد جنسب از متالیک داشته باشد که در این‌صورت پیوستگی لوگو ممکن است از بین برود و تشخیص لوگوی آن سخت شود.
جنس صفحات داخلی چاپ دفتر اختصاصی هم می‌تواند متغیر باشد، به‌عنوان مثال اضافه‌کردن برگه گلاسه در صفحه آغازین، پایانی یا هرکجای دیگر دفتر که مدنظر باشد، یکی دیگر از آپشن‌هایی است که می‌تواند جنس دفاتر را تغییر دهد. رنگ این برگه‌ها می‌تواند سفید، سیاه یا هر رنگ دیگری طراحی شود.


ویژگی‌های ‌چاپ دفتر سفارشی

چاپ دفتر اختصاصی یا به‌عبارتی چاپ دفتر سفارشی همچون سایر چاپ‌ها ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. از آن‌جایی که این نوع از چاپ، کاملا به‌اختیار مشتری است، ویژگی‌های آن را هم می‌تواند انتخاب کند که چگونه باشد‌؛ اما معمولا اصول و قاعده‌هایی دارد که رعایت‌کردن آن‌ها سبب می‌شود تا نتیجه کار بهتر شود. برای مثال به چند نمونه از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.
چاپ روی جلد
این به انتخاب شما خواهد بود که جلد شما برای چاپ دفتر سفارشی خود قرار است، شلوغ یا خلوت باشد‌. اگر چاپ دفتر فانتزی یا چاپ دفتر مشق اختصاصی است، در این میان طرح‌های شلوغ نه‌تنها مشکلی ندارد که برای کودکان یا سایرین مزیت و زیبایی هم محسوب می‌شود. در موارد دیگر همانند چاپ دفتر تبلیغاتی یا چاپ دفتر برنامه‌ریزی بهتر آن است که طرح‌های خلوت استفاده شود. در این موارد از تک رنگ یا دو رنگ استفاده می‌شود و صرفا لوگوی شرکت یا آرم دانشگاه بر آن حک می‌شود. توصیه می‌شود لوگوی مورد نظر تمام جلد را نپوشاند و چاپ آن در حد استاندارد باشد؛ چراکه زیاد بزرگ‌بودن یا کوچک‌بودن لوگو باعث می‌شود تا طرح چاپی نازیبا برسد. البته این زیباسازی و خلاقیت در کار را می‌توانید با خیال راحت به شبکه چاپ بسپارید. اگر شرکت مورد نظر طرحی اختصاصی در ست اداری خود دارد، این طرح بر جلد دفتر نمایان خواهد شد.
چاپ بر صفحات داخلی
برای چاپ دفتر اختصاصی، در شبکه چاپ این امکان وجود دارد تا صفحات داخلی دفاتر را هم سفارش‌سازی کنید؛ به‌این‌ترتیب طرح و رنگ موردنظر شما در سراسر دفتر پخش خواهد بود. با حک‌کردن جمله‌ای از بزرگان، وجود لوگو در تمام صفحات، استفاده از رنگ و طرحی مشخص در بالا و پایین صفحه از جمله مواردی است که می‌توان در چاپ دفتر سیمی یا چاپ دفتر برنامه‌ریزی و یا چاپ دفتر فانتری استفاده کرد.
تعداد برگه
یکی دیگر از جذابیت‌های چاپ دفتر سفارشی یا چاپ دفتر اختصاصی در این است که شما می‌توانید تعداد برگه‌های دفتر را خودتان تعیین کنید. برای مثال چاپ دفتر مشق اختصاصی با تعداد برگ زیاد یا چاپ دفتر سیمی با تعداد برگه‌های کم را بنا‌به نیاز خود سفارش می‌دهید. یک نمونه دیگر چاپ دفتر برنامه‌ریزی است که کاملا بستگی به نیاز افراد دارد که برای برنامه‌های بلندمدت یا کوتاه‌مدت خود دفتر را نیاز دارند. در این حالت می‌توانند به تعداد برگه‌هایی که مورد نیاز خود یا شرکت‌ آن‌هاست، سفارش خود را ثبت کنند.


علت استفاده از شبکه چاپ برای چاپ دفتر سفارشی

همان‌طور که در بالا اشاره شد، چاپ دفتر اختصاصی از قبیل چاپ دفتر برنامه‌ریزی چاپ دفتر فانتزی، چاپ دفتر تبلیغاتی، چاپ دفتر مشق اختصاصی و چاپ دفتر سیمی، یکی از طرح‌های چاپی است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. با سفارش این نوع محصول شما می‌توانید دفتری کاملا متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. علاوه‌بر آن‌چه در بالا گفته شود، برای شما حتی این امکان وجود دارد که نوع خط‌کشی و فاصله بین خطوط را خودتان تعیین کنید.
شبکه چاپ امکاناتی دارد که سرعت، کیفیت و تنوع کار شما را تضمین می‌کند. از جمله این امکانات می‌توان به داشتن چاپخانه اختصاصی، امکان تحویل 10 روزه به مشتری از 1000 تا 1 میلیون تیراژ، داشتن طراح و گرافیست برای انواع طرح‌های چاپی و دارابودن 25 قالب چاپی متنوع، می‌تواند سفارش شما را تضمین کند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد شبکه چاپ سبب شده است تا این مجموعه مجری بیش‌از 100 برند مطرح باشد. تخصص و تجربه دو فاکتور طلایی برای ارائه بهترین خدمات، از خصوصیات شبکه چاپ است که شما را از سفارش‌د‌هی چاپی خود راضی خواهد کرد.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس