هر آنچه باید درباره چاپ وابلر و ویژگی های آن بدانید


این روزها به‌واسطه محبوب‌شدن تبلیغات به روش‌های مختلف از جمله چاپ وابلر در فروشگاه‌ها، افراد با میل و رغبت بیشتری به سمت خرید محصولات گرایش دارند. همان‌طور که می‌دانید تبلیغات تاثیرگذاری عمیقی بر ذهن مخاطب دارد و قادر به شکل‌گیری عقاید و افکار او درباره محصولی خاص است. استفاده از وابلر در فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها یکی از این اقدامات برای جذب مخاطب و رضایت خاطر او به‌حساب می‌آید. اصولا وابلر تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف و جهت تبلیغ انواع محصولات استفاده می‌شود و محدودیت خاصی ندارد.
چاپ وابلر با سفارش مراکز خرید توسط مراکز حرفه‌ای انجام می‌شود و در کم‌ترین زمان قابل استفاده است. اصولا وابلر تبلیغاتی روی در محصولات یا قفسه‌های فروشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند تا در زمانی کوتاه مشتری را به سمت خود جذب کنند. اغلب از چاپ وابلر برای تبلیغ محصولاتی که فروش و طرفدار بیشتری دارند، استفاده می‌شود؛ بنابراین از وابلر جهت تبلیغ این محصولات آن هم به روشی جدید و منحصر‌به‌فرد استفاده می‌کنند. وابلر تبلیغاتی گزینه‌ای مناسب و جایگزینی عالی برای تبلیغات کاغذی که در تضاد با محیط زیست هستند، به‌شمار می‌روند. مقاله حاضر به‌صورت گسترده‌تری به معرفی و آشنایی با این محصول تبلیغاتی می‌پردازد.


چاپ وابلر
ویژگی های چاپ وابلر
چاپ وابلر

وابلر چیست؟

وابلر تبلیغاتی محصولی ساخته‌شده از جنس گلاسه لمینتی یا طلق باکیفیت است که تصویری از محصول مورد نظر روی آن چاپ و بر قفسه یا در محصولات درج می‌شود. بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده با تولید و عرضه محصولی جدید به تبلیغات گسترده آن جهت فروش بیشتر نیاز دارند. یکی از بهترین و کارآمدترین روش‌ها که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از وابلر تبلیغاتی است. چاپ وابلر روی محصولات یا روی در یخچال و قفسه‌های فروشگاه، از تاثیر زیادی جهت معرفی محصول برخوردار است. به دلیل ظاهر خاص و رنگ‌های جذابی که در تولید وابلر و دنگلر استفاده می‌شود، ذهن مخاطب در مدت زمانی کوتاه به سمت محصول جذب می‌شود.


بخش‌های مهم چاپ وابلر را بشناسید

وابلر تبلیغاتی از سه قسمت اصلی تشکیل می‌شود که به ترتیب شامل بخش پیام، نوار تبلیغاتی و بخش گردنه است. در بخش پیام، بخش اصلی وابلر تبلیغاتی است که تصویر، نام و مشخصات محصول را در بر می‌گیرد؛ اما اهمیت این بخش از وابلر چیست؟ مشخص است که این قسمت از وظیفه جذب مخاطب را به عهده دارد و وی را ترغیب به خرید محصول خواهد کرد؛ بنابراین شرکت‌های تولیدکننده باید روی این بخش از چاپ آن دقت زیادی به خرج دهند. اغلب در تهیه این بخش از وابلر و دنگلر دقت عمل زیادی باید به خرج داد تا مخاطب را به بهترین نحو جذب کند.
بخش بعدی که در چاپ وابلر مورد توجه قرار می‌گیرد، نوار است. وابلر و دنگلر به کمک نوار به دیوار سقف و یا قفسه‌های فروشگاه متصل می‌شوند که به دیده‌شدن آن کمک زیادی می‌کند. اگر صاحب یک شرکت هستید و قصد معرفی محصولات خود با کمک چاپ وابلر و دنگلر را دارید، توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه بخش نوار آن را حذف نکنید؛ این بخش زیبایی کار را چند برابر خواهد کرد. بخش نوار کمک می‌کند تا وابلر و دنگلر را به‌راحتی در هر جایی از فروشگاه نصب کرد. وابلر و نصب آن به کمک نوار در مکان‌هایی که بیشترین رفت‌وآمد را دارند تاثیر زیادی بر جذب بیشتر مخاطب می‌گذارد.
سومین بخش از چاپ وابلر، گردنه آن است. گردنه هم مانند نوار به دیده‌شدن وابلر کمک می‌کند. گردنه با حرکت باد هوا و کولر شروع به حرکت می‌کند که این عامل خود موجب جلب توجه بیشتر خواهد شد. چسباندن وابلر به دیوار یا قفسه ممکن است در میان ازدحام جمعیت داخل فروشگاه چندان به چشم نیاید؛ این در‌حالی است که چاپ وابلر آن هم با وجود گردنه جذابیت بیشتری را به آن خواهد داد و به جذب مشتری کمک خواهد کرد. معلق‌بودن وابلر و دنگلر تبلیغاتی بازدهی بیشتری در مقایسه با تبلیغات دیگر دارد. فرقی ندارد که وابلر تبلیغاتی در چه سایز و طرحی، شکل گرفته باشد، معلق‌بودن این تبلیغات به جذابیت دوچندان آن کمک خواهد کرد.


انواع وابلر تبلیغاتی مورد استفاده

بسته‌به جنس و متریالی که وابلر و دنگلر از آن ساخته می‌شود، وزن این محصول تبلیغاتی متغیر خواهد بود. چاپ وابلر در وزن‌ و بخش‌های مختلفی قابل استفاده است. یک وابلر تبلیغاتی کوچک عموما برای نصب روی قفسه و محصولات کاربرد دارد که در عین‌حال به جلب توجه بیشتر مخاطب کمک خواهد کرد. بر این‌اساس نوع طلق و گلاسه‌ای که در ساخت وابلر و دنگلر استفاده می‌شود در وزن آن موثر خواهد بود. این‌که به چه نوع از این محصول نیاز دارید را باید حتما در زمان چاپ وابلر تعیین کنید تا سازنده براساس نوع متریال و اندازه آن از گردنه و نوار مستحکمی استفاده کند. درصورتی‌که قصد چاپ وابلر کوتاه مدت را دارید، توصیه می‌کنیم تا حتما از وابلرهای کاغذی یا وابلر تبلیغاتی با روکش طلقی استفاده کنید.


کاربرد تبلیغاتی چاپ وابلر در بخش‌های مختلف

چاپ وابلر و دنگلر در بخش‌های مختلف بازار از جمله فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها، مراکز تجاری و... بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و از کاربرد زیادی برخوردار است. جلب توجه مشتری به سوی محصولات تازه عرضه‌شده در بازار یکی از اهداف اولیه فروشندگان آن‌ها است که به کمک وابلر تبلیغاتی میسر خواهد بود. در ‌واقع جذب مشتری و ماندگاری یک محصول در ذهن او یکی از اهداف اصلی تولید وابلر تبلیغاتی به‌حساب می‌آید.
همان‌طور که می‌دانید بسته‌بندی محصولات در انواع فروشگاه‌ها و مراکز خرید به جذابیت آن کمک می‌کند؛ حال تصور کنید که این بسته‌بندی به کمک یک وابلر تبلیغاتی منحصربه‌فرد برای شما خودنمایی کند. قطعا به آن جذب خواهید شد. وابلر علاوه‌بر جذب مخاطب موجب آشنایی کامل او با محصول خواهد شد. معمولا چاپ وابلر با ارائه اطلاعاتی درباره مواد به‌کاررفته در آن، تخفیف‌های اعمال‌شده، تاریخ تولید و انقضا و.... همراه است که موجب افزایش آگاهی خریدار نسبت به محصول خواهد شد.


با مزایا و معایب چاپ وابلر آشنا شوید

می‌دانید که تبلیغات ارزان برای سازندگان هر محصول یکی از اهداف مهم و قابل توجه است. کاربرد تبلیغاتی موثر و البته کم هزینه به پیش‌برد اقتصاد سازنده کمک زیادی خواهد کرد. چاپ وابلر یکی از این نمونه تبلیغات ارزان به‌حساب می‌آید که در عین کم‌هزینه‌بودن در جذب مخاطب از تاثیر‌گذاری قابل توجهی برخوردار است. چاپ وابلر تبلیغاتی در میان اغلب تولیدکنندگان رواج پیدا کرده است و در تولید بسیاری از محصولات خود از این روش استفاده می‌کنند. همان‌طورکه گفته شد استفاده از وابلر و دانگلر کمک می‌کند تا مخاطب با اولین نگاه به سمت کسب‌و‌کار و تولیدات شما جذب شود.
اما نکته قابل توجه در چاپ وابلر ماندگاری بیشتر آن است. اگر وابلر از متریال خوبی تهیه شده باشد، بدون شک تا مدت‌ها قابل استفاده خواهد بود و از با گذشت زمانی کوتاه دچار تغییر رنگ یا پوسیدگی نخواهد شد. درصورتی‌که وابلر تبلیغاتی از موادی بی‌کیفیت ساخته شود، به سرعت فرم و ظاهر خود را از دست خواهد داد و این عامل در دفع مخاطب تاثیرگذار خواهد بود. از طرفی استفاده بیش‌ازحد از یک وابلر برای طولانی مدت در قفسه‌های فروشگاه موجب دلزدگی مخاطب و عدم فروش محصولات آن قسمت از فروشگاه خواهد شد. طرحی که روی وابلر چاپ می‌شود را نباید به‌طور مکرر تغییر داد؛ چراکه اثرات سوء بر ذهن مخاطب می گذارد.


وابلرهای دیجیتال و تاثیرگذاری بر مخاطب

از آن‌جا که این روزها همه چیز به سمت دیجیتالی‌شدن گرایش پیدا کرده است باید انتظار وابلرهای تبلیغاتی را هم داشته باشید. می‌دانید که حدود 70 تا 80 درصد تصمیمات نهایی مبتنی‌بر خرید یک محصول در زمان گشتن میان قفسه‌ها شکل می‌گیرد؛ بنابراین بسیاری از صاحبان فروشگاه‌ها از این ایده به‌صورت دیجیتال استفاده می‌کنند. با ارائه یک تبلیغ نوآورانه و خاص به‌راحتی می‌توان مشتری را به خرید محصول ترغیب کرد. وابلرهای قفسه دیجیتال نمایشگرهای کاغذی از نوع الکترونیکی و متحرک هستند که تصاویر و تبلیغات مربوط به محصولات را به‌صورت متحرک به عهده دارند. اغلب خریداران با دیدن این تبلیغات ناخودآگاه به صورت محصول جلب‌شده و آن را در سبد خود قرار می‌دهند. اگر صاحب یک هایپرمارکت هستید، از تاثیر چاپ وابلر تبلیغاتی از نوع دیجیتال غافل نشوید.


کلام آخر

گفتیم که چاپ وابلر تبلیغاتی از تاثیرگذاری زیادی بر ذهن مخاطب برخوردار است و قدرت جذب مشتری در کسری از ثانیه را دارد. اغلب فروشگاه‌های بزرگ و پرمخاطب از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند و معمولا از نتایج آن راضی هستند؛ اما در چاپ و کاربرد آن باید دقت زیادی به خرج داد؛ چراکه استفاده نادرست از آن‌ها می‌تواند اثرات معکوسی به‌دنبال داشته باشد. در برخی از فروشگاه‌های پیشرفته و مدرن از وابلر و دنگلر تبلیغاتی دیجیتال استفاده می‌شود که جذابیت تبلیغ محصول را چند برابر می‌کند و مخاطب را در کوتاه‌ترین زمان به خود جلب خواهد کرد.
جهت چاپ و تهیه این نوع از روش‌های تبلیغاتی برای فروشگاه و مرکز خرید خود می‌توانید از خدمات شبکه چاپ استفاده کنید. این مجموعه با ارائه خدماتی به روز و استاندارد در هر زمان آماده خدمت ‌رسانی به شما خواهد بود. کافی است به لیست خدمات ارائه ‌شده توسط این مجموعه نگاهی اندازید تا متوجه حرفه‌ای‌بودن این مجموعه در زمینه چاپ شوید. چاپ با کیفیت، چاپ با سرعت بالا، استفاده از متریال‌های عالی، قیمت مناسب رقابتی، تکرار چاپ، تنوع بی‌نظیر و.... تنها بخشی از خدمات این مجموعه حرفه‌ای است. با کمک شبکه چاپ منتظر جذب مخاطب به سمت خود باشید.


کارشناس واتس اپ تلفن تماس