چاپ جعبه مواد غذایی؛ ضرورتی برای بهتر دیده شدن


چاپ و بسته بندی مواد غذایی از نوع سفارشی آن، یک ابزار نمایش قدرتمند برای معرفی برند محصولات غذایی شما محسوب می‌شود. بسته‌به محصول شما که جامد، مایع یا هر شکلی که باشد، جعبه مواد غذایی هم باید خلاقانه و منحصربه‌فرد طراحی شود تا با یک ایده جذاب در نهایت به افزایش فروش محصولات شما منجر شود. مجموعه شبکه چاپ با سال‌ها تجربه و تخصص آمادگی خود را برای طراحی و چاپ جعبه مواد غذایی از سراسر ایران اعلام می‌دارد.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ جعبه مواد غذایی با ما تماس بگیرید.


ضرورت چاپ جعبه مواد غذایی چیست؟

دورانی که مردم مجبور بودند غذای خود را بدون بسته‌بندی خریداری کنند، گذشته است. اکنون در بازار جهانی جدید، بخش کشاورزی و غذا رقابت زیادی بین شرکت‌های فروش محصولات غذایی وجود دارد. صدها شرکت برای فروش محصولات غذایی مشابه با یکدیگر رقابت می‌کنند. اکنون سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه یک شرکت می‌تواند اطمینان حاصل کند که محصولات غذایی آن بالاتر از سایر محصولات قرار می‌گیرد تا فروش بیشتری داشته باشد؟ پاسخ در طراحی بسته بندی مواد غذایی با چاپ سفارشی نهفته است. در این مقاله با چند مزیت کار با خدمات چاپ جعبه مواد غذایی آشنا خواهید شد، پس به خواندن این مقاله ادامه دهید.


مزایای استفاده از چاپ جعبه مواد غذایی کدامند؟

جعبه‌ها برای خدمات تحویل غذا ضروری هستند. از این‌رو چاپ بسته بندی مواد غذایی در برندسازی بسیار کلیدی و ضروری به‌نظر می‌رسد. طراحی جذاب و تاثیرگذاری می‌تواند تاثیری ماندگار بر مشتریان بگذارد. رایج‌ترین بسته بندی مواد غذایی از نوع جعبه‌های مقوایی هستند که ظاهر زیبایی را به محصولات شما می‌دهند. همین حالا شما هم می‌توانید برند خود را با چاپ جعبه مواد غذایی برجسته کنید. برخی دیگر از مزایای طراحی بسته بندی محصولات غذایی عبارتند از:
• ارتقای فروش برند
جعبه‌های مواد غذایی چاپ‌شده یک بازی را در صنایع غذایی تغییر می دهند. حقیقت این است که کیفیت مقواهای چاپ‌شده شخصی بر تصمیمات خرید مشتریان تاثیر مستقیم می‌گذارد. اگر اطلاعات روی بسته بندی مواد غذایی با فاکتورهای برندینگ مناسب به‌صورت حرفه‌ای طراحی و چاپ شود، باعث افزایش فروش محصولات شما خواهد شد. در چاپ جعبه مواد غذایی استفاده از آرم و اطلاعات برند ضروری است. این ویژگی‌ها در چاپ جعبه می‌تواند دل مشتریان را به دست آورد.
• راهی برای آسان‌کردن خدمات
امروزه سرعت همه کارها افزایش یافته است. بسیاری از روزها افراد فرصت غذا خوردن هم ندارند. افراد کمتر وقت دارند تا بنشیند و غذا را در بشقاب سرو کنند، به همین جهت است که بسته بندی مواد غذایی می‌تواند مشکل را حل کند. در حقیقت استفاده از جعبه مواد غذایی اساسا نحوه استفاده مشتریان از غذا را در موقعیت‌های مختلف تغییر داده است. شما می‌توانید از این جعبه‌ها برای مناسبت‌های مختلف مانند پیک نیک، مدرسه، ناهار اداری و... استفاده کنید.
• مناسب برای انواع غذا
چاپ جعبه مواد غذایی یک انتخاب عالی برای بسته‌بندی طیف گسترده‌ای از مواد غذایی محسوب می‌شود. از غذای خشک تا غذای منجمد، فروشندگان به دلایل مختلف از جعبه‌های مواد غذایی استفاده می‌کنند؛ چراکه جعبه‌های غذایی ماهیت محصولات درون آن را منعکس می‌کنند. طراحی بسته بندی مواد غذایی برای محصولات پخته‌شده، غذاهای منجمد، انواع پیتزاها، دسرها، نوشیدنی‌ها و سایر مواد غذایی ایده‌آل هستند. علاوه‌بر این انواع بسته بندی مواد غذایی در محیط‌هایی همچون رستوران‌ها برای تحویل غذا به مشتری و جابجایی آن بسیار مفید هستند و از محتویات درون جعبه در برابر گردوخاک به‌خوبی محافظت می‌کنند.
• نگه‌داری و استفاده آسان
مشتریان به‌دنبال محصولات غذایی هستند که به‌راحتی باز شوند و بتوان آن‌ها را به‌صورت ایمن برای استفاده‌های بعدی نگه‌داری کرد. وجود یخچال و فریزر در حال‌حاضر مشتریان را قادر به نگه‌داری مواد غذایی کرده است؛ اما محصولاتی که با سبک‌های بسته‌بندی قدیمی عرضه می‌شوند، دیگر قابل ‌اعتماد نیستند. به‌عنوان مثال، محصولات غذایی با زیپ و دهانه، استفاده و نگه‌داری غذا را آسان‌تر کرده‌اند. نتیجه نهایی؟ شرکت‌های مواد غذایی که نگه‌داری و استفاده آسان مشتریان را هم درنظر می‌گیرند، احتمال بیشتری برای فروش محصولات خود خواهند داشت.
• سازگار با محیط زیست
این روزها جنس بیشتر بسته‌بندی‌های غذایی از کاغذ و مقوا است. مشتریان معمولا از شرکت بسته بندی مواد غذایی که از مواد غیرقابل تجزیه زیستی استفاده می‌کند، حمایت نمی‌کنند. شکی نیست که مواد مضر در صنعت بسته‌بندی شرایط را برای محیط زیست بدتر کرده است. آن‌چه باید انجام شود این است که همه شرکت‌ها باید از راه‌حل‌های بسته‌بندی سازگار با محیط زیست استفاده کنند. شما هم به‌عنوان یک شرکت یا برند می توانید با انتخاب یک شرکت بسته بندی مواد غذایی که محصولات غذایی شما را با مواد قابل بازیافت همچون کاغذ بسته‌بندی می کند، نقش خود را ایفا کنید. به این ترتیب مشتریان شما هم به این حقیقت پی خواهند برد واقعیت که شما بر ارائه محصولات غذایی با کیفیت تمرکز ویژه‌ داشته‌اید.


چند نکته در خصوص چاپ جعبه مواد غذایی

بسیاری از کسب‌وکارها برای ارتقا خود سعی دارند با طراحی‌های حرفه‌ای در بسته‌بندی، محصولات خود را باکیفیت نشان دهند؛ اما نمی‌دانند چه مواردی را باید در نظر گیرند تا از نتیجه طراحی رضایت کافی را داشته باشند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات چاپ جعبه مواد غذایی اشاره شده است تا با ایده گرفتن از آن‌ها به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.
• حین سفارش برای طراحی و چاپ سعی کنید لوگو را در سمت بالا جعبه قرار دهید
هنگامی‌که مشتریان محصولات شما را دریافت می‌کنند، اولین چیزی که متوجه آن می‌شوند، طراحی و اطلاعات روی جعبه است. قسمت بالای بسته‌بندی شما به نوعی خوشامدگویی محصول شما به مشتری محسوب می‌شود. دقت کنید که بسته‌بندی فقط زمانی می‌تواند باعث افزایش فروش شما شود که با استراتژی صحیح مورد استفاده قرار گیرد. سعی کنید لوگوی خود را در سمت بالا یا در مرکزی جعبه قرار دهید تا جلوه آن فوق‌العاده به‌نظر برسد. بدیهی است که هر چه خلاقیت بیشتری داشته باشید، طراحی شما جذاب تر خواهد بود.
• از وارد‌کردن اطلاعات روی بسته بندی مواد غذایی در لبه‌های جعبه اجتناب کنید
انتقال لوگو یا سایر اطلاعات مهم به لبه جعبه به دو دلیل ایده مناسبی نیست. اولین دلیل این است که احتمال توجه مشتری شما به لوگو به‌عنوان اولین چیز کاهش پیدا می‌کند. هنگامی‌که این کار را انجام دهید، لوگوی شما اهمیت خود را در کل طراحی از دست خواهد داد. دومین دلیل این است که اضافه‌کردن اطلاعات به لبه جعبه ریسک‌پذیر است. دستگاه چاپ ممکن است لایه مقوا را تا 5 میلی متر در هر طرف جابجا کند، که درصورت نزدیک‌شدن به لبه‌ها، می‌تواند تصاویر گرافیکی شما را برش دهد و بخشی از آن را ناخواسته حذف کند.
• مطمئن شوید که طرح روی جعبه برای تمام شبکه‌های اجتماعی مناسب است
این روزها هر برندی برای موفقیت در کسب‌وکار نیاز دارد تا در شبکه‌های اجتماعی به‌طور ویژه‌ای دیده شود. حتی اگر ایده‌ای دور از ذهن به‌نظر می‌رسد؛ اما بسته‌بندی شما می‌تواند به افزایش دیده‌شدن شما در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی کمک چشم‌گیری کند. استفاده از هشتگ‌ها و تگ‌‎هایی در خصوص بسته‌بندی خاص برند شما سرنخی در مورد حضور شما در اینستاگرام، فیس‌بوک یا سایر شبکه‌های اجتماعی را به مردم می‌دهد.
• سعی شود تا حد امکان از متون استفاده کنید
اگرچه طرح‌های گرافیکی باید در نگاه برای همه افراد قابل فهم و رک باشد؛ اما در کنار این طرح‌ها، استفاده از نوشته‌های کوتاه با طبعی شیرین و شوخ تاثیر آن را دو چندان خواهد کرد. استفاده از یک متن شوخ، همان چیزی است که مشتری ابتدا می‌بیند. جمله‌ای کوتاه مانند «اوه، چقدر شیرین است!» روی جعبه مواد غذایی می‌تواند مفهوم شیرینی و خوشمزگی را توامان به مخاطب شما القا کند.


چرا باید از خدمات شبکه چاپ استفاده کرد؟

چاپ جعبه مواد غذایی باید حرفه‌ای طراحی و چاپ شود تا اثری را که می‌خواهید بر مخاطب شما بگذارد. ویژگی سفارشی‌سازی به شرکت‌ها و برندها این برتری را می‌دهد که محصولات خود را متفاوت جلوه دهند. با کمک شبکه چاپ شما می‌توانید به‌راحتی طرح‌های خسته‌کننده و تکراری بسته بندی مواد غذایی را کنار بگذارید و طرحی را ایجاد کنید که به دل مخاطب بچسبد. در نظر داشته باشید جعبه‌هایی که برای انواع محصولات غذایی استفاده می‌شوند، در هر صورت نقش اساسی در حفظ تازگی محصولات دارند؛ بنابراین در چاپ آن‌ها باید نهایت دقت به‌کار گرفته شود تا در عین زیبایی، استحکام کافی را برای نگه‌داری از مواد غذایی داشته باشد.
شبکه چاپ با سال‌ها تجربه در زمینه چاپ محصولات تبلیغاتی و کاغذی به این توانایی دست یافته است که متناسب با محصول شما بهترین پیشنهاد را برای افزایش فروش شما ارائه دهد. این مجموع با دارا‌بودن چاپخانه اختصاصی سفارشات شما را از هر نقطه ایران که باشید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست شما می‌رساند. سفارشات خود را به شبکه چاپ بسپارید تا از نتایج آن در فروش شگفت‌زده شوید. برای دریافت هرگونه مشاوره در این زمینه با کارشناسان شبکه چاپ تماس بگیرید.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس