صفر تا صد چاپ سربرگ خاص و حرفه ای


چاپ سربرگ حرفه ای و خاص، یکی از مهم‌ترین عواملی ا‌ست که روی دید مشتریان و سازمان‌ها نسبت به شما تاثیر می‌گذارد. استفاده از سربرگی که طرح اختصاصی و مناسبی داشته باشد، اعتبار زیادی به سازمان شما می‌بخشد. علاوه‌بر این، تقریبا تمام مکاتبات بین شرکت‌ها با استفاده از سربرگ انجام می‌شود و چاپ سربرگ با کیفیت بالا اهمیت به‌سزایی دارد.
با توجه به اهمیت و کاربرد فراوان سربرگ در کسب‌وکارها، تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله با شما درباره چاپ انواع سربرگ صحبت کنیم. اگر قصد دارید سربرگی برای سازمان‌تان چاپ کنید، حتما مقاله حاضر را تا انتها مطالعه کنید. در مطلب پیش رو سعی کرده‌ایم به تمامی سوالات شما درباره چاپ و تهیه سربرگ پاسخ دهیم. همراه ما باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعرفه ، سفارش چاپ با ما تماس بگیرید.


سربرگ چیست؟

سربرگ کاغذی‌ست در سایز A5 و A4 (و حتی کوچک‌تر) که برای نگارش نامه‌های رسمی و اداری سازمان‌ها استفاده می‌شود. نگارش نامه‌ها در یک سربرگ، این پیام را به طرف مکاتبه یا مشتری شما منتقل می‌کند که با یک مجموعه حرفه‌ای، معتبر و رسمی سروکار دارد. سربرگ به سازمان شما اعتبار می‌بخشد و همانند رسانه‌ای برای تبلیغ و بازاریابی سازمان شما عمل می‌کند.
سربرگ‌های معمولا حاوی اطلاعات زیر هستند:
• لوگوی شرکت
• نام قانونی شرکت
• آدرس شرکت
• اطلاعات تماس: شماره تلفن، شماره فکس و آدرس ایمیل
• آدرس سایت شرکت
• شماره ثبت شرکت (اگر قابل استفاده است)
• آدرس ایمیل


کاربردها و مزایای چاپ سربرگ

علی‌رغم رونق‌یافتن ابزارهای ارتباطی آنلاین، نامه‌نگاری همچنان بخش اصلی ارتباطات تجاری را تشکیل می‌دهد. سربرگی که به‌خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند برند شما را به‌صورت حرفه‌ای معرفی کند و بهترین برداشت اولیه ممکن را ایجاد کند. امروزه نه فقط کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ که بسیاری از افراد برای استفاده شخصی خود هم از سربرگ استفاده می‌کنند.
از مهم‌ترین مزایای چاپ سربرگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• معرفی هویت برند
سربرگ یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها در هر کسب‌وکاری‌ست. سربرگ چیزی فراتز از ابزاری برای مکاتبه است و نماینده فیزیکی شرکت شما هم محسوب می‌شود. سربرگ هویت برند شما را منعکس می‌کند و بخش مهمی از استراتژی ارتباطات فروش و بازاریابی شرکت شما را تشکیل می‌دهد.
• اعتباربخشیدن به یک سازمان
وقتی با استفاده از سربرگ با طرف مقابل‌تان نامه‌نگاری می‌کنید، ای مسئله باعث می‌شود که شرکت شما رسمی‌تر و حرفه‌ای‎تر شناخته شود. فرض کنید نامه‌ای به‌دست شما رسیده است که ادعا می‌کند از طرف سازمانی خاص برای شما ارسال شده است؛ اما هیچ نشانه‌ای در آن نامه وجود ندارد که ثابت کند شرکت مذکور آن نامه را برای شما فرستاده است. پیش خودتان چه فکری می‌کنید؟
نامه‌ای که بدون لوگوی شرکت و نام آن ارسال شده باشد، می‌تواند از طرف هر کسی نوشته شده باشد. سربرگ‌ها به جلوگیری از وقوع چنین پیشامدهای ناخوشایندی کمک می‌کنند و تصویری رسمی و حرفه‌ای از کسب‌وکار شما در ذهن افراد یا سازمان‌ها ایجاد می‌کند. سربرگی که طراحی خوبی داشته باشد، به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشد و ابزاری عالی برای حرفه‌ای ظاهرشدن محسوب می‌شود.
• برندسازی و بازاریابی
استفاده از کاغذ سربرگ برای نامه‌نگاری، ‌به‌عنوان یک رسانه بازاریابی قدرتمند عمل می‌کند. به محض این‌که افراد نامه‌های شما را باز می‌کنند، اولین چیزی که مشاهده می‌کنند اطلاعات مربوط به شرکت شما خواهد بود. این بدان معناست که هر بار نامه‌ای ارسال می‌کنید، برندتان را تبلیغ می‌کند. چاپ سربرگ، اقدامی ساده، موثر و مقرون‌به‌صرفه برای تبلیغ یک سازمان و ایجاد آگاهی از برند است.
• بهبود ظاهر نامه
استفاده از سربرگ باعث می‌شود که نامه‌هایتان را در ساختاری شکیل‌تر و زیباتر به دست گیرنده برسانید. این‌که یک نامه را در کاغذ سربرگ بنویسید و داخل پاکت نامه‌ای قرار دهید که از طرحی اختصاصی و هماهنگ با سربرگ برخوردار است، تصویر حرفه‌ای خود را تقویت خواهید کرد.
• تسهیل ارتباط مشتریان با کسب‌وکار شما
با توجه به این‌که اطلاعات تماس روی سربرگ درج می‌شود، مشتریان بالقوه در صورت تمایل به‌راحتی می‌توانند با استفاده از این اطلاعات با شما تماس بگیرند و از جزئیات لازم برای معامله و مذاکره باخبر شوند.


در زمان طراحی و سفارش چاپ سربرگ حرفه ای به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر سازمان شما تابه‌حال از سربرگ استفاده نمی‌کرده است و به‌تازگی تصمیم گرفته‌اید که سربرگی اختصاصی برای کسب‌وکارتان طراحی کنید، حتما موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
• در انتخاب نوع کاغذی که برای چاپ سربرگ استفاده می‌کنید و کیفیت آن دقت زیادی را به‌خرج دهید. هرچه گرماژ یک کاغذ بیشتر باشد، کیفیت چاپ بالاتر است و سربرگ از جلوه بیشتری خواهد داشت.
• درباره این‌که چه اطلاعاتی را قرار است روی سربرگ قید کنید، فکر کنید. در بخش‌های قبلی درباره این‌که سربرگ‌ها حاوی چه اطلاعاتی باید باشند، صحبت کرده‌ایم.
• دوست دارید اطلاعات مربوط به سازمان‌تان در کدام بخش از سربرگ قرار بگیرند؟ برخی دوست دارند که اطلاعات سربرگ در وسط کاغذ چاپ شوند و بعضی‌های دیگر سمت چپ یا راست کاغذ را ترجیح می‌دهد. نوع چینش اطلاعات به سلیقه و سیاست‌های سازمان شما بستگی دارد.
• در طراحی سربرگ، حتما به هماهنگی آن با رنگ سازمانی‌تان دقت کنید. این کار به ارتقای برندسازی کمک می‌کند.در شبکه چاپ، چه نوع سربرگ‌هایی چاپ می‌شود؟

با توجه به اهمیتی که چاپ سربرگ در معرفی سازمان شما و تبلیغ آن دارد، باید چاپ سربرگ شما با کیفیت بسیار بالایی انجام شود. کیفیت چاپ سربرگ شرکت شما، موید مورد اعتمادبودن و اعتبار شما است. درصورتی‌که مایل به چاپ سربرگ هستید، برای سفارش خدمات زیر به‌صورت اختصاصی و با کیفیت بالا، روی شبکه چاپ حساب کنید:
• چاپ سربرگ طلاکوب و برجسته
چاپ سربرگ طلاکوب و چاپ سربرگ برجسته عمدتا برای کسب‌وکارهای لوکس مناسب هستند و در مواردی کاربرد دارند که صاحبین کسب‌وکار ترجیح می‌دهند سربرگ‌های خاص و شیک با چاپ اعلا داشته باشند.
• چاپ سربرگ نقره کوب
چاپ سربرگ نقره کوب هم درست مثل چاپ سربرگ برجسته و طلاکوب، در مواردی استفاده می‌شود که صاحب یک کسب‌وکار تصمیم دارد با چاپ سربرگ خاص در مکاتبات خود حرفه‌ای‌تر ظاهر شود. چاپ نقره کوب و طلاکوب برای چاپ کارت دعوت به میهمانی، سمینار، رویدادهای خاص، کارت عروسی و... هم کاربرد دارد.
• چاپ سربرگ فانتزی
ممکن است ماهیت کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای باشد که چاپ سربرگ فانتزی، بیشتر از سایر سربرگ‌ها در جذب مخاطب اثرگذار باشد. کسب‌وکارهایی که در حوزه مد و پوشاک فعالیت می‌کنند (به‌ویژه پوشاک کودک) از جمله کسب‌وکارهایی هستند که می‌توانند از چاپ سربرگ خاص و فانتزی بهره ببرند. توجه داشته باشید که برای چاپ این نوع سربرگ‌ها از کاغذهایی با گرماژ بالا استفاده می‌شود.
• چاپ سربرگ گلاسه
اگر به‌دنبال چاپ سربرگ حرفه ای هستید، کاغذ گلاسه بهترین انتخاب برای چاپ سربرگ است. با توجه به این‌که کاغذ گلاسه سطحی صاف و براق دارد، طرح‌های چاپ‌شده روی این کاغذها از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود. چاپ سربرگ گلاسه به شما کمک می‌کند که در مراودات تجاری خود حرفه‌ای‌تر و معتبرتر ظاهر شوید.


سخن پایانی

استفاده از کاغذ سربرگ، یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی مستقیم با بودجه کم است. با توجه به این‌که سربرگ به اعتباریافتن برند شما نزد مشتریان کمک می‌کند و از نظر برندسازی و بازاریابی هم حائز اهمیت است، از چاپ سربرگ باکیفیت و با استاندارد بالا غفلت نکنید.
شبکه چاپ که یکی از برندهای معتبر کشور در زمینه چاپ است و مجری بیش از 100 سازمان معرف بوده است، آماده خدمت‌رسانی به شماست. چاپ انواع سربرگ به صورت اختصاصی و با کیفیت بالا، تضمین رنگ، ارائه قیمت مناسب رقابتی، تحویل در اسرع وقت و بسته‌بندی سفارشی تنها بخشی از خدمات شبکه چاپ هستند.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس