چاپ کاور بسته بندی؛ کاوری کوچک اما موثر


چاپ باندرول یا همان چاپ کاور بسته بندی یکی دیگر از محصولات گرافیکی است که دنیای طراحی برای کسب‌وکار شما به ارمغان آورده است. امروزه با جلوه‌های بصری فراوانی که وجود دارد، ایجاد طرح‌های خلاقانه امری ضروری به‌نظر می‌رسد. طیف استفاده از باندرول آن‌قدر زیاد است که شما در هر مغازه و رستوران و فعالیت‌های خدماتی از این دست، می‌توانید انواع آن‌ را مشاهده کنید.
فرقی نمی‌کند، شما طراحی چاپ باندرول را بر لیوانی از یک کافه، ظرف غذایی از رستوران، دفتر یادداشتی از یک موسسه و شرکت یا لباسی از یک برند معروف ببینید، درهرصورت آن‌چه که پیش‌از محتوای درونی محصول، نظر مخاطب و مشتری را به خود جلب می‌کنند، شیوه طراحی و چاپ باندرول است. ما در این مقاله سعی داریم شما را با چاپ کاور بسته بندی بیشتر آشنا کنیم.


جهت سفارش چاپ و طراحی کاور بسته بندی با ما تماس بگیرید.


درباره چاپ کاور بسته بندی

در بازار رقابتی گرافیک، آن‌قدر طراحی قوی وجود دارد که انتظار مخاطب را بالا برده است؛ به‌نحوی‌که از میان صدها طرح، آن طرحی برگ برنده را در دست دارد که حس لامسه، شنوایی و بینایی مخاطب را هم‌زمان درگیر کند و اغراق نیست، اگر بگوییم در محصولات غذایی، حتی حس چشایی را هم باید قلقلک دهد تا نظر مشتری را به خود جلب کند.
در چنین شرایطی، نه‌تنها طراحی کاور بسته بندی، بلکه چاپ آن مسئله‌ای مهم است که صنایع مختلف، خصوصا تولیدکنندگان در حوزه صنایع غذایی، باید به آن توجه کنند‌. برای آن‌که بدانید، اهمیت چاپ باندرول کمتر از طراحی آن نیست و در واقع به‌نحوی مکمل یکدیگر هستند، خواندن ادامه مقاله به شما کمک بسیاری خواهد کرد.


کاور بسته بندی چیست؟

کاور بسته بندی یا باندرول به‌معنی نوار بلند و باریکی چسبیده به محصول است؛ اما در فرهنگ عموم امروزه به‌معنی کنترل کیفیت، تازگی و اصالت برداشت می‌شود. زمانی‌که مشتری وارد مغازه، شرکت، رستوران و کافه شما می‌شود و تقاضای یک محصول را دارد یا ارائه خدماتی را درخواست می‌کند، معمولا چندان با محصول آشنایی ندارد.
چاپ باندرول یا همان چاپ کاورهای بسته‌بندی روی محصولات، این کمک را می‌کند تا اطلاعات کلی و اولیه را به مخاطب بدهد. در واقع مشتری با یک نگاه کلی، اطلاعات مفیدی را که احتمالا به‌دنبال آن‌ها است را دریافت می‌کند‌‌. کاور باندرول، هزینه چندانی را برای شرکت‌ها و یا تولیدکنندگان ندارد؛ اما تاثیرات بسیاری را در فروش از خود به‌جای می‌گذارد. می‌توان گفت چاپ کاور بسته بندی یا همان چاپ باندرول، اصالت و اطمینان ‌خاطری را به مشتری القا می‌کند تا علاوه‌بر اطلاعات حک‌شده بر بدنه محصولات، راحت‌تر به اطلاعات کلی آن دسترسی داشته باشد.


متریال به‌کاررفته در کاور بسته بندی

از آن‌جایی که طیف استفاده از این نوع کاورها، بسیار گسترده است، جنس انواع چاپ کاور بسته بندی هم متفاوت خواهد بود؛ اما به‌طورمعمول از گلاسه یا مقوای پشت طوسی ۲۵۰ گرم استفاده می‌شود. اگرچه که جنس کاغذ چاپ را در هر فصل کاری می‌توان به‌راحتی تغییر داد. کاور یا به اصلاح اسلیو، دور تا دور، به‌صورت نوار، به محصول چسبانده خواهد شد و روانه بازار می‌شود. جنس به‌کاررفته در چاپ باندرول‌ها، در ارتقا ظاهر محصول تاثیر شگرفی دارد. شما با داشتن یک بسته‌بندی حرفه‌ای و تولید انبوه تعداد زیادی کاور (اسلیو) با قیمت مقرون‌به‌صرفه، می‌توانید کسب‌وکار خود را رونق بخشید.


چرا باید از کاور بسته‌ بندی استفاده کرد؟

آیا می‌دانید که علت استفاده از باندرول، با وجود بسته‌بندی اصلی روی کالا، چیست؟ پاسخ این سوال به مسائل بازاریابی و مشتری برمی‌گردد. تجربه بازاریابان نشان داده‌ است که محصولات با پوشش باندرول توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند؛ چراکه باندرول یک بسته جانبی محسوب می‌شود؛ بنابراین، زمانی که مصرف‌کننده‌ای وارد راهروهای فروشگاه خواهد شد و با محصول متفاوتی مواجه می‌شود، تمایلی بیشتری به خرید این دست از محصولات خواهد داشت‌‌ با این اوصاف می‌توان گفت تولیدکنندگان حاضر به پرداخت هزینه برای چاپ این کاورها هستند؛ چراکه احتمال حذف محصول از جانب مشتری را در میان تعداد زیادی از محصولات یک فروشگاه به حداقل می‌رساند.
شما می‌توانید محصول خود را با باندرول‌های غذایی تبلیغ کنید، اما چگونه؟ برای مثال وقتی غذایی مانند پیتزا به پیک تحویل داده می‌شود که مسئولیت تحویل محصول به منزل یا محل کار افراد را بر عهده دارد، وقتی پیک، پیتزا را در دست می‌گیرد، ناخودآگاه محصول را به دیگران نشان می‌دهد. اگر از فروشگاه‌ها بیرون بیاییم و چرخی در کافه و رستوران‌ها بزنیم، اهمیت چاپ کاور بسته بندی را واضح‌تر می‌بینیم. حتما شما هم برخورد کرده‌اید، کافه‌هایی که برند هستند و به‌نحوی اصالت دارند، روی لیوان‌ها و ظرف‌های خود کاور بسته بندی را قرار می‌دهند تا این لیوان و ظرف در هرجایی که مشتری با قدم بزند، تبلیغی برای آن محصول باشد. ترویج و تقویت برند، یکی از بزرگ‌ترین مزایای چاپ کاور بسته بندی است که خود تبلیغی ضمنی برای تمام محصولاتی محسوب می‌شود. مزایای دیگر استفاده از باندرول می‌توان به خارج‌کردن راحت محصول از بسته‌بندی، قیمت مناسب، قابل تغییر در هر فصل، حمل‌ونقل آسان و محافظت از محصول و نمایش اطلاعات نام برند، اشاره کرد.


موارد استفاده از کاور بسته بندی

حتما شما هم باندرول‌های متفاوتی را در فروشگاه‌های مختلف دیده‌اید‌؛ اما باید گفت طیف استفاده از این کاور بسیار گسترده است. چاپ باندرول درصنایع مختلف، محصولات بزرگ و کوچک، اسکناس و معاملات، صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی دارند. اگر بخواهیم چند نمونه از این محصولات را عنوان کنیم، می‌توانیم به باندرول‌های اطراف لوازم بهداشتی همچون دستمال کاغذی و دستمال‌های مرطوب اشاره کرد‌‌. همچنین در بسیاری از برندهای آرایشی، از باندرول‌ها روی لوازم آرایشی بزرگ خود همچون پک‌های رژ و سایه‌ استفاده می‌کنند. باندرول‌ها روی نوشیدنی‌ها و لیوان‌های شکیل کافه‌ها هم بسیار کاربرد دارد.
در دوران کرونا، استفاده از غذاهای بیرون‌بر، بیش‌از گذشته اهمیت پیدا کرد‌ه است. زمانی‌که پیتزا یا هر غذای دیگری را سفارش می‌دهید و آن را در رستوران مصرف نمی‌کنید، باندرول دسته‌‌دار آن را بر جعبه ظرف غذا می‌بینید. کاربرد باندرول در صنایع غذایی بسیار گسترده است. بسیار دیده‌اید که غذاهایی مانند ماهی تن، سالاد الویه، ناگت، سالاد ماکارونی و ..‌. به‌صورت نواری پوشانده می‌شوند که حکم کاور بسته بندی آن‌ها را دارد. صنایع بزرگ‌تر همچون خودروسازی، لوازم خانگی، باندرول‌های مخصوص به خود را دارند که در خرید محصول نقش موثری را ایفا می‌کنند.


چند نکته اساسی در خصوص چاپ استاندارد کاورهای دسته بندی

برای داشتن چاپ استاندارد، دانستن نکاتی لازم و ضروری به‌نظر می‌رسد. آگاهی از این‌که قرار است چه کالایی به فروش برسد و آن کالا به چه کسانی فروخته شود و درنهایت از چه طریقی برای مشتریان عرضه شود، همگی در جنس و چاپ باندرول شما تاثیرگذار خواهد بود. ناگفته پیدا است که کالا بزرگ یا کوچک، ظریف یا شکننده و محکم یا بادوام باشد، جنس کاغذهای چاپ‌شده به‌عنوان کاور متفاوت خواهد بود‌. برای مثال اگر محصولی مربعی یا دایره‌ مانند باشد، می‌توان از الگوها و طراحی استاندارد استفاده کرد و اگر شکلی عجیب و نامتعارف دارد، دیگر طراحی و چاپ آن متفاوت می‌شود.
مسئله دیگر، جامعه هدف است؛ به عنوان مثال، اگر طرف حساب شما آقایان یا خانم‌ها باشند و همچنین اگر سه قشر بزرگسال، کودک و نوجوان در نظر داشته باشد، در جنس چاپ باندرول تاثیرگذار خواهد بود. اگر شما هزینه‌ای برای چاپ باندرول بدهید، اما مسئول چاپ این نوع از کاور، جامعه هدف را نشناسد، صادقانه بگوییم که هزینه شما به‌عنوان تولیدکننده هدر رفته است. این جمله به معنی کم‌اهمیت‌بودن چاپ کاور بسته بندی نیست، بلکه برعکس اهمیت شناخت مشتریان محصول و شیوه چاپ آن را مشخص می‌کند.
به‌عنوان مثال اگر محصول شما، محصولی است که مناسب افراد سال‌خورده و مسن است، باید متن، لگو و سایر اطلاعات محصول درشت، خوانا و واضح باشد تا مخاطب را دچار زحمت نکند‌ و اگر چاپ کاور بسته‌ بندی برای محصولی ارزنده را انجام می‌دهید، سعی کنید تا ویژگی تجملاتی آن حفظ شود. در نهایت شیوه عرضه به مشتریان مسئله مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد. به‌عنوان مثال چاپ کاور باندرول برای هایپرمارکت‌ها از فروشگاه‌های اینترنتی بسیار متفاوت است. در واقع چاپ باندرول برای محصولی که قرار است در قفسه‌های فروشگاه در کنار انبوهی از محصولات دیگر قرار گیرد، فرق بسیاری با محصولی که آنلاین به‌فروش می‌رسد، دارد.


کلام آخر

شبکه چاپ با سال‌ها تجربه در زمینه چاپ انواع محصولات کاغذی، مجموعه‌ای کامل از طراحان و متخصصان چاپ را گردهم آورده‌ است. هرچه از مزایای کاور بسته بندی سخن گوییم، نباید از چاپ مناسب و خلاقانه باندرول غافل شویم. باندرول‌ها هنگام بازکردن محصول در مقایسه با سایر انواع بسته‌بندی به‌راحتی جدا می‌شوند. با استفاده از باندرول می‌توانید محصولات را به‌صورت بسته طراحی و تحویل دهید و به‌جای داشتن چندین جعبه غذا و یا در سفارشات بالا نوشیدنی‌ها، سالادها یا دسرها را در باندرول بپیچید تا به‌راحتی به دست مصرف‌کننده برسد. همه مزایایی که برای باندرول در این مقاله عنوان کردیم، تنها در صورتی تاثیرگذار خواهد بود که چاپ آن حرفه‌ای انجام شود. در اینجا است که باید کار را به کاردان سپرد.
همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، بنا‌بر شرایط مختلف، شکل و طرح باندرول‌ها تغییر می‌کند. شبکه چاپ با داشتن تجهیزات چاپ و چاپخانه مجزا می‌تواند شما را از سفارش خود راضی نگه دارد. این مجموعه با چاپ در انواع متریال‌های مقوایی همچون گلاسه، مقوای ایندربرد، مقوای کرافت، کاغذهای خاص و مرکب‌های خاص، جعبه‌های کارتنی و لمینتی، تنوع انواع کار را تضمین می‌کند. شبکه چاپ از 1000 تیراژ تا 1 میلیون را می‌تواند در مدت 10 روز به شما تحویل دهد و تکرار در چاپ را با هزینه مناسب‌تر برای مشتریان درنظر می‌گیرد. چاپ باکیفیت و باسرعت بالا، دو فاکتور طلایی در صنعت چاپ محسوب می‌شود که شبکه چاپ با دارابودن هردو فاکتور، نظر بیش‌از 100 برند مطرح در کشور را به خود جلب کرده است. در خصوص بسته‌بندی محصولات و ارسال آن به سراسر کشور، خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهد؛ کافی است از هر نقطه کشور، سفارش خود را به تخصص و تجربه شبکه چاپ بسپارید و از نتایج آن شگفت‌زده شوید.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس