چاپ جعبه دارویی و بروشور دارویی


معمولا انواع داروها درون جعبه دارویی عرضه می‌شوند و درون این جعبه بروشور دارویی که حاوی اطلاعات دارو است، قرار دارد. رعایت اصول بهداشتی در بسته بندی اقلام دارویی و زیبایی و شکیل بودن آن نقش مهمی را در جلب توجه مشتریان و جلب اعتماد آنان و فروش بیشتر ایفا می‌کند. چاپ جعبه دارویی و چاپ بروشور دارویی مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت به همراه طراحی خلاق و حرفه‌ای در انواع ابعاد و طرح‌های گوناگون در شبکه چاپ صورت می‌گیرد.


برای چاپ جعبه دارویی و بروشور دارویی از چه کاغذهایی استفاده می‌شود؟


به دلیل حساسیت‌های بهداشتی باید از کاغذ و مقوای بهداشتی استفاده شود. در چاپ جعبه دارویی از مقوای پشت سفید و ایندربرد و در چاپ بروشور دارویی از کاغذ تحریر در گرماژهای 50، 60 و 70 استفاده می‌شود.


تولید و چاپ جعبه دارویی چگونه انجام می‌شود؟


برای چاپ جعبه دارویی مراحل زیر طی می‌شود:
1. ابتدا نوع و گراماژ مقوای جعبه با توجه به وزن و اندازه ی دارو انتخاب می‌شود.
2. سپس طراحی تیغ جعبه و طراحی سه بعدی جعبه دارویی صورت می‌گیرد.
3. در مرحله‌ی بعد طرحی که قرار است روی جعبه دارویی چاپ شود، با توجه به استانداردها و قوانین وزارت بهداشت طراحی می‌شود.
4. بعد از اتمام طراحی، چاپ جعبه روی مقوای مناسب بهداشتی انجام می‌شود.
5. نهایتا تیغ زنی و جعبه چسبانی انجام شده و آماده‌ی ارسال به کارخانه دارویی می‌گردد.

چاپ بروشور دارویی و جعبه دارویی به چه منظور صورت می‌گیرد؟


بروشور دارویی در جعبه دارو قرار می‌گیرد. اطلاعات دارویی روی این بروشور چاپ شده و منبع اطلاعاتی مهمی برای بیماران به شمار می‌آید. مشتریان معمولا بروشور دارویی را مطالعه کرده و وجود آن همراه دارو را مفید ارزیابی می‌کنند. در چاپ بروشور دارویی اطلاعاتی مانند معرفی دارو و شرکت تولید کننده، مواد تشکیل دهنده، روش مصرف و عوارض جانبی روی بروشور چاپ می‌شود. برای برآورده ‌کردن نیاز مشتریان و جلب رضایت آنان چاپ بروشور دارویی امری ضروری به شمار می‌آید.
همانطور که می‌دانید رعایت اصول بهداشتی و سلامت در مواد دارویی ضروری است عرضه محصولات دارویی در جعبه سبب رعایت بهداشت و محافظت از دارو در برابر آسیب‌‌ها و خرابی های احتمالی می‌شود. به علاوه استفاده از بسته‌بندی با کیفیت سبب تبلیغ و جلب توجه و اعتماد مشتریان می‌شود.


برای چاپ جعبه دارویی و بروشور دارویی چه نکاتی باید رعایت شود؟


• در یک طرف جعبه اطلاعات دارو به فارسی و در طرف دیگر به انگلیسی نوشته می‌شود.
• از طرح‌‌ها و رنگ‌‌ها متناسب با گروه های سنی استفاده شود.
• برای چاپ جعبه دارویی و چاپ بروشور دارویی از کاغذ‌‌ها و مقواهای بهداشتی استفاده شود.
• بسته بندی مستحکم و زیبا باعث جلب اعتماد مشتریان می‌شود.


چاپ جعبه دارویی و چاپ بروشور دارویی با بهترین کیفیت در شبکه چاپ


یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب مشتریان، بسته بندی محصول می‌باشد. به همین دلیل بیشتر بیماران داروهای خارجی را به داروهای ایرانی ترجیح داده و به آنها اعتماد بیشتری می‌کنند. بنابراین رعایت اصول حرفه‌ای و زیبایی شناسی و کیفیت در طراحی و چاپ بسته‌بندی محصولات دارویی امری ضروری است. شبکه چاپ طراحی و چاپ بروشور دارویی و جعبه دارویی ، لیبل و بسته بندی را با تکیه بر بیش از 40 سال تجربه و همکاری با برندهای معتبر، در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می‌دهد. ما سفارش شما را در کمترین زمان ممکن آماده می‌کنیم.برای اطلاع از خدمات طراحی و چاپ و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.