چاپ پوستر پشت چسب دار؛ تبلیغی ارزان اما ماندگار


چاپ پوستر پشت چسب دار، یکی دیگر از خدماتی است که صنعت چاپ در اختیار افراد قرار داده است. پیش‌از آن‌که در مورد چسب‌داربودن یا نبودن پوستر صحبت شود، بهتر است راجع‌به پوستر بیشتر بدانید تا ضرورت چسب در این نوع از کاغذ را حس کنید.
هدف از طراحی و نصب پوستر دیده‌شدن در انظار عمومی در حالت حداکثری است؛ پوسترها در مکان‌های پرتردد نصب می‌شوند. پوسترها فقط برای اطلاع‌رسانی رویدادها به‌کار نمی‌روند، در واقع در بسیاری از موارد پوستر نقش کاغذی تبلیغاتی را بازی می‌کند که سعی دارد خود را به همگان نشان دهد. برای آشنایی بیشتر با چاپ پوستر پشت چسب دار خواندن این مقاله برای شما مفید فایده خواهد بود.


درباره چاپ پوستر پشت چسب دار

در دنیای امروز، پوستر موارد‌ بسیاری را شامل می‌شود. برای مثال، عکس افراد مشهور در مجلاتی باشد که خریداری می‌کنید، تبلیغی که در مترو می‌بینید، اثر هنری معروفی که در اتاق خود ممکن‌است، آویزان ‌کنید، تبلیغی برای کنسرت در کنار ساختمان میبیند و ...، به‌طور خلاصه پوستر یک تبلیغ موقت از یک ایده، محصول یا رویداد است که در یک فضای عمومی برای مصرف انبوه قرار داده شده است. نقش پوستر، اطلاع‌رسانی برای اکثریت است.
پوسترها برای جلب توجه رهگذران طراحی شده‌اند و سعی دارند شما را برای حضور در رویدادهای خاص ترغیب کنند یا شما را تشویق به خرید یک محصول یا خدمات خاص کنند. به‌عنوان مثال، پوسترها در نمایشگاه‌های بزرگ که با طراحی فوق‌العاده نمی‌توان از آن‌ها چشم برداشت. پوسترها می‌توانند برای اطلاعیه‌ها یا تبلیغات با فضاهای محدود استفاده شوند. پوسترهایی به اندازه نامه اغلب در تابلوهای اعلانات، گالری‌های هنری و خیابان یافت می‌شوند. پوسترها برای اطلاعیه‌ها، ارتباط اطلاعات، ارسال خط مشی‌های شرکت، ارائه برنامه زمان‌بندی و مپاردی از این دست بسیار مناسب هستند. به‌طورکلی در طراحی پوستر باید به یک پیام ساده با تصاویر واضح و زبان مختصر پایبند بود تا پوستر عالی به‌نظر برسد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارش چاپ پوستر، با ما تماس بگیرید.

برای بزرگ نمایی تصاویر روی آن ها کلیک کنید.


پوستر پشت چسب دار چیست؟

پوستر همان صفحات کاغذ گلاسه ملت یا براقی است که می‌تواند اندازه آن از A4 بزرگ‌تر باشد و برای اطلاع‌رسانی در مکان‌هایی همچون سینما، تئاتر، قسمت اعلان‌های دانشگاه، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و... نصب ‌شود. هدف پوستر اطلاع‌رسانی به مردم و یا مشتریان در مورد رویدادی در آینده یا یک اتفاق مهم در آینده است.
وقتی پوستر در سطح شهر یا کشور پخش می‌شود، در واقع به ده‌ها هزار بیننده اجازه می‌دهد که از طریق آن پوستر با آن رویداد یا خدمات مدنظر در تماس باشند. شاید میان بحث‌های طراحی و گرافیک پوستر، چاپ پوستر پشت چسب دار یا معمولی چندان اهمیتی نداشته باشد؛ اما پیش‌از این‌که از طریق باد، باران، خراب‌کاری یا صرفا با پوشش آگهی بعدی، پوستر از بین برود، فکری به‌ حالش کرد.
باید برای رسیدن به یک پوستر قوی، پا را از حد چسب‌زدن‌های نواری و ... فراتر گذاشت. در مورد تراکت‌های چسبی هم به همین ترتیب است. تراکت همان کار پوستر را می‌کند؛ اما در ابعاد کوچک‌تر که هدف آن اطلاع‌رسانی است. در چاپ تراکت‌ چسبی، امکان ماندگاری بالا تراکت تا مدت‌ها بر مکانی که چسبیده است، وجود دارد. وجود طولانی مدت یک پوستر یا تراکت سبب می‌شود تا در زمان‌های مختلف در معرض دید افراد باشد و این جا است که گفته می‌شود چاپ پوستر پشت چسب دار یا چاپ تراکت چسبی، تبلیغی ارزان اما ماندگار است.


ویژگی‌های چاپ پوستر پشت چسب‌ دار

چاپ پوستر پشت چسب دار یا چاپ تراکت چسبی، دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. اگرچه در پوسترها هنر و طرح و نقش ترکیب شده است، اما اثر هنری محسوب نمی‌شوند. در واقع چاپ پوستر پشت دار یا چاپ تراکت پشت چسب دار، هدف خاصی دارند که خدمات یا یک رویداد را مطرح کنند. در جایی که هنر، زیبایی را ارائه می‌کند یا بیننده را به چالش می‌کشد تا متفاوت فکر کند، پوسترها از تصاویر استفاده می‌کنند تا عکس‌العملی واضح ایجاد کنند که مخاطب را وادار به خرید کنند. به‌طور کلی، یک اقدام تجاری خاص در پشت هر پوستر در نظر گرفته شده‌ است. پوسترها روش‌های ارتباطی ساده‌ای هستند که می‌توانند به سرعت از جانب تعداد زیادی از مخاطبان درک و هضم شوند.
در این نوع از پوسترها معمولا کاغذ گلاسه مات یا براق، استفاده می‌کنند. ابعاد پوسترها بنا به کاربرد آن و محل نصب آن تغییر می‌کند. اندازه‌های مرسوم برای چاپ پوستر پشت چسب دار ۷۰×۵۰، ۱۰۰×۷۰، ۳۵×۲۵، ۵۰×۳۵ است. چاپ پوستر پشت چسب دار در گرماژهای مختلف 80 گرم گلاسه، تولید می‌شود. گرماژ کاغذ همان وزن یا به عبارت دقیق‌تر، جرم کاغذ است؛ بنابراین هرچه گرماژ بالا باشد، کیفیت کاغذ بالاتر خواهد بود. چاپ پوستر چسبی یا چاپ تراکت چسبی در انواع موضوعات قابلیت اجرا دارد. از جمله این موضوعات می‌توان به موارد فرهنگی، سینمایی، هنری، آموزشی، معماری و مذهبی اشاره کرد.


مزایای استفاده از پوستر پشت چسب دار

اگر پوستر از نوع تبلیغاتی آن باشد، معمولا شامل متن و عناصر گرافیکی است. چاپ پوستر پشت چسب دار یا چاپ تراکت چسبی، یکی از روش‌های بازاریابی در فضای باز است که نقش به‌سزایی در فروش دارد. در واقع، پوستر تبلیغاتی جذاب و خلاقانه به معرفی هرچه بیشتر برند تجاری کمک می‌کند و به‌تبع این معرفی، فروش شما بیشتر خواهد شد. گاهی‌اوقات یک پوستر ممکن است کاملا گرافیکی باشد و گاهی‌اوقات برعکس، خبری از رنگ و شکل و طرح نیست و طراحان تمرکز خود را بر متن و اطلاعیه مد نظر می‌گذارند. حقیقت این است که هر دو نوع این پوسترها در بازاریابی تاثیرگذار هستند.
تفاوتی ندارد که شما پوستر پشت چسب دار یا پوستر معمولی را انتخاب می‌کنید، در هر صورت انتخاب نوع کاغذ و چاپ باکیفیت این پوسترها مسئله مهمی است که نباید از آن غافل شد؛ چراکه روکش پوستر تبلیغاتی نقش به‌سزایی در بهتر ارائه‌شدن مطلب شما خواهد داشت. اگر پوستر در مکان درستی قرار گیرد، می‌تواند موردتوجه مخاطبان قرار گیرند. شما با داشتن پوستری در کسب‌‌وکار تجاری خود اعتبار شرکت یا موسسه خود را دو چندان خواهید کرد. این پوسترها با چسبی که پشت آن باشد، محکم و بادوام خواهد شد و امکان تاثیرگذاری آن به‌مراتب بالاتر بیشتر می‌شود. مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت چاپ پوستر چسب دار و چاپ تراکت چسبی، تقویت برند هر شرکت، موسسه و ارگان است.


کلام آخر

به نظر می‌رسد که چاپ پوستر چسبی یا چاپ تراکت پشت چسب دار، مفیدتر از آن چیزی هستند که فکر می‌کردید. چه برای افرادی که می‌خواهند از رویدادها و اتفاقات و همایش‌ها در جریان باشند، چه برای برندها که سعی دارند با احترام به سلیقه مشتری اطلاعاتی را در اختیار مشتری قرار دهند و از این طریق، برند خود را تقویت کنند. هزینه پوستر چسبی آن‌قدر زیاد نیست؛ اما گویا با نمادها و رنگ‌ها و شکل‌ها و متون سعی دارد با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. برندهایی که می‌دانند در بازار رقابت تجاری تفاوت در جزییات است و این ریزه‌کاری‌ها است که آن‌ها را از سایر برندها متفاوت می‌کند.
چاپ تراکت چسبی یا چاپ پوستر چسب دار یکی از ایده‌های نسبتا جدید در حوزه‌ تبلیغات و چاپ است. داشتن چسب بر پشت پوسترها ارج‌نهادن به کار طراحی است تا پوسترها و تراکت‌هایی که در مکانی نصب می‌شوند تا مدتی در آن‌جا باقی بمانند تا تاثیر تبلیغاتی حداکثری خود را داشته باشد. شبکه چاپ با دارا بودن امکانات و تجهیزات پیشرفته علاوه‌بر کار طراحی، در چاپ پوستر پشت چسب دار و چاپ تراکت چسبی، محصولات باکیفیتی را تولید می‌کند. این جمله فقط یک ادعا نیست. تجربه ۴۰ ساله شبکه چاپ ثابت کرده است که برای موضوعات مختلف تبلیغاتی، کاغذ را در شکل‌های مختلف و از بهترین نوع آن در اختیار مشتری قرار می‌دهد. همکاری و اعتماد ۱۰۰ برند مطرح کشور با شبکه چاپ، دلیل محکمی بر کیفیت‌ بالای کار این مجموعه است. چاپ پوستر پشت چسب دار هم همانند سایر محصولات چاپی نیازمند تخصص و خلاقیت دارد تا نتیجه نهایی بتواند تاثیر کافی را بر مشتری بگذارد. شبکه چاپ علاوه‌بر کیفیت و تنوع در کار، قیمت خدمات خود را می‌تواند تضمین کند؛ چراکه با قیمت‌گذاری بی‌واسطه و رقابتی، پایین‌ترین قیمت‌ها را پر اختیار مشتری قرار می‌دهد. شبکه چاپ با دارا‌بودن سیستم یک‌پارچه‌ای از متخصصان در زمینه طراحی و گرافیک و چاپ، کارهای تبلیغاتی شرکت‌ها را از صفر تا صد برعهده می‌گیرد و درنهایت وقتی نتیجه کار را ببینید، شبک چاپ شما را شگفت‌‌زده خواهد کرد. این مجموعه با داشتن چاپخانه اختصاصی، می‌تواند تیراژهای ۱۰۰۰ تا ۱ میلیون را در مدت زمان ۱۰ روز به مشتری تحویل دهد. این مجموعه با دارا‌بودن طراح و گرافیست‌های حرفه‌ای برای انواع طرح‌های چاپی و دارا‌بودن 25 قالب چاپی متنوع می‌تواند، هر نوع از سفارش شما را تضمین کند. این ویژگی‌ها توانسته رضایت حداکثری مشتریان را به خود جلب کند. اگر شما هم خصوص چاپ انواع کاغذ از جمله چاپ پوستر چسبی یا چاپ تراکت چسبی سوالاتی دارید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا آن‌ها بتوانند با تجربه و تخصص خود شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس