چاپ تراکت تبلیغاتی خاص ، روشی آسان برای بازاریابی


چاپ تراکت خاص، این روزها به یکی از اهداف اغلب صاحبان کسب‌و‌کار تبدیل شده است. تراکت تبلیغاتی قالب دار در جذب مخاطبان از تاثیر به‌سزایی برخوردار است؛ به‌نحوی که اهمیت آن را با بروشور در یک راستا می‌دانند. این برگه که معمولا در اماکن شلوغ و پر رفت‌و‌آمد توزیع می‌شود را به‌عنوان نوعی بازاریابی ساده اما موثر می‌شناسند.
در برخی موراد مشاهده می‌شود که توزیع و چاپ تراکت خاص در مکان‌های توریستی از تاثیری غیر قابل اجتناب در جذب گردشگر برخوردار است. کافی است از این ابزار ساده و کوچک در مکان‌های مملو از جمعیت استفاده شود تا در کم‌ترین زمان افراد ناآشنا با آن محیط را به‌خود جذب کند. در این مقاله بیشتر درباره چاپ تراکت خاص قالب دار و پرفراژ دار و تاثیر آن بر بازاریابی صحبت می‌شود، تا پایان همراه ما باشید.


هر آنچه باید درباره تراکت بدانید

تراکت یک تک برگ تبلیغاتی است که محصول، رویداد، خدمات یا یک محل گردشگری را معرفی می‌کند. احتمالا تا به‌حال نمونه‌هایی از این برگه را در فروشگاه‌ها، فست‌فود ‌فروشی‌ها، کتابخانه و... دیده‌اید. چاپ تراکت برش خاص یکی از اهداف قابل توجه اغلب چاپخانه‌ها است تا در عین انجام درست کار، به جذب مشتری کمک کنند.
چاپ تراکت خاص تحت تاثیر هدف چاپ و اطلاعاتی است که باید در آن درج شود. معمولا تراکت‌های تبلیغاتی دارای اندازه و ابعاد مشخصی نیستند و با توجه به نوع استفاده تغییر می‌کنند. اگر قصد دارید تا برای تبلیغات حرفه خود بازاریابی کنید، چاپ تراکت قالب‌ دار گزینه مناسبی است؛ اما چاپ تراکت قالب دار یا منحصر‌به‌فرد به سلیقه و خواسته خودتان بستگی دارد.
یکی از ویژگی‌های چاپ تراکت خاص، عمر کوتاه آن است. تراکت‌های تبلیغاتی به‌دلیل کم‌حجم‌بودن و زمان‌بندی خاص پس از مدتی غیر قابل استفاده خواهند شد؛ بنابراین بهتر است در تهیه آن از کاغذهای مناسب و قابل بازیافت استفاده کرد.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ تراکت با ما تماس بگیرید.

طراحی و چاپ،نمونه تراکت
نمونه طراحی تراکت
تراکت مذهبی
چاپ تراکت تبلیغاتی
نمونه تراکت
نمونه تراکت تبلیغاتی

چاپ تراکت خاص پرفراژ دار و کاربردهای آن

همان‌طور که گفته شد تراکت‌ها با هدف تبلیغات طراحی، چاپ و توزیع می‌شوند. این برگه برای امور خصوصی، دولتی، سازمانی و... قابل استفاده و از تاثیر خوبی بر ذهن مخاطب برخوردار است. از جمله کاربردهای چاپ تراکت برش خاص پرفراژدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تبلیغ یک رویداد و اتفاق خاص مانند برگزاری نمایشگاه، کنسرت، تاتر، جشنواره‌های ملی و سیاسی و...
• تبلیغ جهت بازاریابی که مختص امور تجاری و اقتصادی است. این‌گونه تبلیغ با هدف فروش کالا و خدمات انجام و در بین عموم مردم مورد پخش می‌شود تا از شرایط این تجارت مطلع شوند.
• انتقال و رواج اخبار و پیام های سیاسی، مذهبی یا اجتماعی جهت متقاعدسازی بهتر و کوتاه‌مدت مردم
• تبلیغ برای استخدام یک سازمان، اداره یا شرکت تازه تاسیس


نکاتی که در طراحی تراکت باید مورد توجه قرار داد

در‌صورتی‌که قصد بازاریابی برای شغل خود از طریق چاپ تراکت خاص را دارید، باید قبل از شروع چاپ به چند نکته مهم و لازم دقت کنید. رعایت این نکات علاوه‌بر کمک به چاپ بهتر و اصولی در جذب مخاطب مورد نظرتان کمک قابل توجهی خواهد کرد. از جمله این نکات:
• توجه را به خود جلب کند
با چاپ تراکت قالب دار می‌توانید توجه مخاطب را در اولین نگاه به آن جلب کنید. تراکت باید قابلیت جذب داشته باشد؛ به‌نحوی‌که فرد با خواندن آن ترغیب شود تا هرچه سریع‌تر به شما مراجعه کند. استفاده از تصاویر رنگی، کاغذ باکیفیت، متون جالب و جذاب می‌توانند شما را در جهت‌رسیدن به این هدف که جلب توجه مشتری است، یاری کنند.
• از تصاویر مناسب استفاده شود
در اغلب انسان‌ها حافظه بصری فعال‌تر است و هر آنچه که می‌بینند را بهتر به خاطر می‌سپارند. به‌همین دلیل برای تاثیرگذاری روی مخاطبان خود بهتر است از تصاویر استفاده کنید. درج تصاویر مناسب و جذاب و چاپ تراکت قالب دار به جذب دوچندان مخاطب کمک می‌کند.
کافی است ابتدا مخاطب خود و علاقه‌مندی‌های او را بشناسید تا در چاپ تراکت برش خاص و بهترین عملکرد را به کار ببرید. در یک تراکت حرفه‌ای باید از تصاویر مرتبط و زیبا استفاده شود تا قادر به جلب توجه مخاطب باشد.
• به محتوای تراکت توجه شود
در انتخاب کلمات و جملات خود دقت کنید. اگر قصد دارید با چاپ تراکت قالب دار و خاص کسب‌و‌کار خود را تبلیغ کنید، حتما روی محتوای آن دقت نظر به خرج دهید. قرار نیست تمرکز خود را تنها روی تصاویر جذاب و رنگ‌های خاص بگذارید تا مخاطب را به خود جلب کنید. استفاده از جملات و کلمات مناسب و حرفه‌ای قادر است تا تاثیری عمیق بر ذهن خواننده بگذارد و او را جلب کند.
• اطلاعات مفیدی را شامل شود
شاید تصور کنید چاپ تراکت برش خاص تاثیر چندانی بر جلب مخاطب ندارد؛ اما این اشتباهی است که بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار مرتکب می‌شوند و به‌راحتی از کنار آن می‌گذرند. در چاپ تراکت برش خاص باید از اطلاعات موثق و مفیدی استفاده شود؛ به‌نحوی که با خواندن آن احساس اعتماد در مخاطب ایجاد شود.
بهتر است در چاپ تراکت قالب داری که به تبلیغ کسب و کارتان می‌پردازد، از خواسته و نیازهای مخاطب صحبت کنید. از اضافه‌گویی و پرداختن به مباحث خیلی رسمی یا خیلی غیر رسمی بپرهیزید. لحن گفتار شما باید دوستانه اما محترمانه باشد.
• ایجاد احساس رقابت در مخاطبان
محتوای تراکت باید احساس رقابت و اقدام سریع را در مخاطب برانگیزد. بهتر است که به‌هنگام چاپ تراکت برش خاص، از محتوایی وسوسه‌انگیز استفاده شود تا مخاطبان زیادی را به کسب‌و‌کار شما جذب کند.
• متن را مرور کنید
قبل از نهایی‌شدن چاپ تراکت قالب دار و خاص باید متن و تصاویر آن را به‌دقت بررسی کنید. وجود هر نوع اشتباه در متن، تصاویر و حتی رنگ‌بندی تراکت از ارزش کار شما کم می‌کند. توصیه می‌کنیم قبل از چاپ تراکت خاص برای کسب‌و‌کار خود از بی‌نقص‌بودن آن مطمئن شوید.


نحوه پخش و توزیع تراکت ها چگونه است؟

تراکت‌ها به روش‌های مختلفی توزیع می شوند که قطعا به چند مورد آن برخورده‌اید. از توزیع بین مردم در مکان‌های پر رفت‌وآمد مثل بازار تا انداختن آن به زیر درب منازل، همگی از روش‌های توزیع پس از چاپ تراکت خاص هستند.
در مواردی بعد از چاپ تراکت برش خاص تبلیغاتی، آن را زیر شیشه پاک‌کن اتومبیل‌ها قرار می‌دهند که در شهرهای شلوغ یا مراکز شهر رواج دارد. گاهی این برگه‌های تبلیغاتی را روی دیوار می‌چسبانند یا آن‌ها را روی میز فروشگاه، رستوران، کافه و... قرار می‌دهند. این روش‌های توزیع تراکت تبلیغاتی در اغلب کشورها یکسان است.
ذکر این نکته واجب است که امروزه با رواج استفاده از ایمیل و شبکه‌های مجازی تبلیغات و بازاریابی به سمت اینترنتی‌شدن سوق پیدا کرده‌اند. در این میان تبلیغ تراکت‌ها از طریق پست الکترونیکی یا به‌صورت پاپ آپ در صفحات اول هر سایت، بسیار رواج پیدا کرده است.


ابعاد رایج جهت چاپ تراکت قالب دار تبلیغاتی

معمولا جهت چاپ تراکت برش خاص و ویژه‌ای در نظر می‌گیرند که با توجه به سلیقه و نیاز صاحبان کسب‌و‌کار فرق می‌کند. از رایج‌ترین ابعاد در چاپ تراکت‌ برش خاص تبلیغاتی می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:
• A6 (به اندازه یک کارت پستال است)
• A5 (نصف یک سربرگ را شامل می‌شود)
• A4 (اندازه ای برابر با یک سربرگ دارد)
• DL (به اندازه یک کارت تبریک است)


در پایان..

چاپ تراکت خاص و منحصر‌به‌فرد بسته به سلیقه و نیاز شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار صورت می‌گیرد. می‌دانید که توزیع تراکت‌ها از تاثیر عمیقی در بازاریابی کسب‌و‌کارها برخوردار است و می‌تواند با کم‌ترین هزینه این وظیفه را به‌خوبی انجام دهد. هیچ‌گاه از تاثیر تراکت در پیشبرد اهدافتان که همانا آشنایی بیشتر با تخصص‌تان است غافل نشوید.
چاپ تراکت برش خاص و ویژه‌ای را می‌طلبد که این کار را باید به‌عهده متخصصانش قرار داد. مجموعه شبکه چاپ یکی از این مراکز حرفه‌ای است که با بهترین کیفیت چاپ تراکت قالب دار را برای شما تضمین می‌کند. شبکه چاپ با بیش از چند سال سابقه در این زمینه، استفاده از متریال‌های عالی، قیمت مناسب، چاپ اختصاصی، تخصص در این حوزه و.... از عملکرد خوبی در چاپ تراکت قالب دار و خاص برخوردار خواهد بود.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس