کاردکس چیست ؟


کاردکس به‌طور کلی به کارتی گفته می‌شود که فعالیت‌های مختلف یک فرد روی آن ثبت می‌شود. مثلا در ادارات برای ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان از کارتکس استفاده می‌شود. هنگام بستری شدن یک شخص در بیمارستان یک کارتکس پزشکی مطابق نام و مشخصات او در ایستگاه پرستاری تشکیل می‌شود. طی هر نوبت ویزیت پزشک و چکاپ توسط پرستاران، علائم حیاتی، وضعیت بیمار و روند درمان در آن نوشته می‌شود. هدف اصلی از چاپ کاردکس پزشکی در دسترسی همه کادر درمان به پرونده بیمار، سرعت بخشیدن به مراقبت از بیمار و کاهش خطاهای پزشکی است. علاوه بر این پزشک می‌تواند تمام اطلاعاتی که از بیمار لازم دارد را به طور یک‌جا مطالعه کند. پرستار از کاردکس پزشکی برای ثبت اطلاعات دارویی بیمار نیز استفاده می‌کند. اینکه بیمار هر بار چه دوز دارویی مصرف می‌کند، کدام داروها را نباید مصرف کند و در چه مرحله‌ای از درمان قرار دارد اهمیتی حیاتی دارد. از آن‌جایی که کارتکس یک وسیله کاربردی و مهم در بیمارستان است باید از کاغذی مرغوب، محکم و سبک ساخته شود.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ کاردکس با ما تماس بگیرید.

چاپ کاردکس
چاپ کارتکس
چاپ کارتکس پزشکی

اهمیت کاردکس پزشکی

مراقبت‌های پرستاری باید به ترتیب و با ذکر تاریخ و ساعت در کاردکس ثبت شوند. نحوه کنترل علام حیاتی و وضعیت هوشیاری باید مشخص شود. برای پر کردن کاردکس بیمار از سه رنگ قرمز، آبی و مداد مشکی استفاده می‌شود. خودکار قرمز برای موارد مهم و ثابت مانند حساسیت دارویی، خطر خودکشی، زخم و آسیب پوستی و... است. خودکار آبی برای ثبت اطلاعات شخصی بیمار و پزشک معالج، نوع بیمه درمانی و... است. از مداد برای ثبت موارد متغیر و دستورات نیازمند پیگیری مانند آزمایشات، رژیم غذایی، رادیوگرافی و... استفاده می‌شود.
اطلاعاتی که در کاردکس پزشکی و دارویی ثبت می‌شود:
• دموگرافی بیمار
• نام پزشک معالج
• نوع بیماری و تشخیص پزشک
• شماره تخت
• تاریخ پذیرش و بستری بیمار در بخش
• رژیم غذایی
• رژیم دارویی
• محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های خاص
• اقدامات تشخیصی یا درمانی
• اقدامات نیازمند پیگیری
• تاریخ ویزیت قبلی و بعدی


متریال و ابعاد مورد استفاده برای چاپ کارتکس پزشکی

برای چاپ کارتکس دارویی و پزشکی از کاغذ استفاده می‌شود. در شبکه چاپ برای طراحی کارتکس از مقوای پشت طوسی، مقوای پشت کارتنی و کاغذ گلاسه استفاده می‌شود. مقوای پشت طوسی از الیاف بازیافتی ساخته می‌شود. یک لایه مقوای سفید و یک لایه مقوای طوسی به وسیله صفحه‌های مخصوص مرطوب به یکدیگر چسبانده می‌شوند. این نوع مقوای ضخیم به علت مقاومت زیاد، تا خوردن راحت و سبکی در صنعت چاپ کاربرد گسترده‌ای دارد. برای ساخت کاغذ گلاسه نوعی روکش براق را روی آن می‌کشند تا سطحی صاف و هموار به خود بگیرد. از این متریال به علت جذب یکنواخت جوهر در چاپ کاردکس پزشکی استفاده می‌شود. کاغذ گلاسه در گرماژ بالا ۲۳۰، ۲۵۰ و ۳۰۰ گرم تولید می‌شود.
ابعاد چاپ کاردکس پزشکی در شبکه چاپ:
35 * 50 \ 25 * 35 \ 21 * 30


شبکه چاپ مجری تخصصی چاپ کارتکس پزشکی در کشور

مجموعه شبکه چاپ با بیش از چهل سال سابقه تخصصی در طراحی و چاپ کاردکس پزشکی با استفاده از کاغذ مرغوب و باکیفیت افتخار می‌کند که نقشی در پیشبرد اهداف سلامت و درمان داشته باشد. کارتکس‌های شبکه چاپ به جز اینکه سریع و فوری و به صورت اختصاصی از صفر تا صد در چاپخانه شبکه چاپ تولید می‌شوند، بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. محصولات شبکه چاپ به وسیله دستگاه‌های چاپ قدرتمند و بروز افست هایدلبرگ تولید می‌شوند. تمامی محصولات شبکه چاپ قابلیت سفارش از راه دور دارند. و در بسته‌بندی مناسب و باکیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارسال می‌شوند. برای سفارش محصول می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری با کارشناسان و مشاوران شبکه چاپ تماس بگیرید.

چاپ کاردکس
کارشناس واتس اپ تلفن تماس