بروشور چیست؟


بروشور به‌عنوان یک سند تبلیغاتی آموزنده در اغلب شرکت‌ها، سازمان‌ها، فروشگاه‌ها و... یافت می‌شود. بروشورها اسناد تبلیغاتی هستند که علاوه‌بر معرفی شغل مد نظر، نوعی اطلاع‌رسانی درباره وظایف، خدمات و تولیدات آن کسب‌و‌کار به‌حساب می‌آید.
آیا تابه‌حال به معنی بروشور دقت کرده‌اید؟ بروشور به‌معنی متنی چاپ شده است که معمولا اطلاعاتی مختصر درباره ویژگی‌های یک کالا، فروشگاه، نمایشگاه و... در آن درج شده است. همان‌طور‌که از معنی بروشور مشخص است، این متن حاوی اطلاعاتی است تا مخاطبان به کسب اطلاعات بیشتر درباره موضوعی مشخص ترغیب کند.
این‌که بروشور چیست و چه کاربردی دارد برای بسیاری از مردم تبدیل به یک سوال مهم شده است؛ اما مهم تاثیر و مزایای پنهان آن در معرفی کسب‌و‌کارها است که یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن به‌شمار می‌آید. بروشورها معمولا به سه صورت شخصی، چاپ در روزنامه‌ها یا قراردادن آن در قفسه‌های تبلیغاتی در مکان‌های پر رفت‌و‌آمد توزیع می‌شوند


بروشور، ابزاری برای تبلیغات کسب‌و‌کارها

می‌دانید که هر کسب‌و‌کار تازه تاسیس‌شده‌ای به تبلیغاتی مانند پخش بروشور نیاز دارد تا مخاطبان خاص خود را جلب کند. اما بروشور چیست؟ معنی بروشور را چطور می‌توان توضیح داد؟ یکی از ابزارهای پرکاربرد که نقش بازاریابی پنهان برای کسب‌و‌کار را دارد بروشور است. این ابزار تبلیغاتی ارزان و ساده از قدرتی پنهان در تبلیغ هر کسب‌و‌کار برخوردار است.
اگر صاحب تخصص و حرفه‌ای تازه تاسیس هستید، می‌توانید از راه‌های مختلفی برای تبلیغ شغل خود استفاده کنید. در این میان توصیه می‌کنیم که از تاثیر عمیق و غیرقابل‌اجتناب بروشور غافل نشوید. شاید بپرسید بروشور چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله توضیحات بیشتر درباره این ابزار تبلیغاتی موثر را خواهید خواند.


چرا استفاده از بروشور به سایر روش‌ها ترجیح داده می‌شود؟

علاوه‌بر این‌که اطلاع از معنی بروشور و ماهیت آن مهم است، چرایی کاربرد آن مورد بحث قرار می‌گیرد. درواقع معنی بروشور افست این مهم را به شما نشان می‌دهد که این سند، بهترین شکل بازاریابی است و به‌راحتی می‌تواند با افزایش نفوذ کسب‌و‌کار و نرخ تبدیل، نتایج سریعی را ارائه دهد.
آشنایی با انواع بروشور و معنی بروشور، به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری جهت معرفی کسب‌و‌کار خود داشته باشید. همان‌طور‌که گفته شد، بروشور موجب گسترش دانش مخاطب درباره موضوعی خاص خواهد شد. این برگه کاغذی یا مقوایی که در بین مخاطبان دست‌به‌دست می‌شود، اطلاعات رایگان و خوبی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. شاید این یکی از بهترین پاسخ‌ها به جواب بروشور چیست باشد که پاسخی جامع به‌نظر می‌رسد.
جلب اعتماد مشتری بسیار مهم است؛ به‌همین خاطر بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار از انجام هر اقدامی که اعتماد مشتری را جلب کند دریغ نمی‌کنند. بروشورهای تبلیغاتی علاوه‌بر معرفی یک حرفه و تخصص، تاثیر شگفت‌آوری در جلب اعتماد مشتری خواهند داشت. استفاده از بروشور افست به خواننده و مشتری این حس را متنقل می‌کند که شما به‌عنوان یک فرد متخصص دارای نظم هستید و کارتان را به‌درستی پیش می‌برید.


نمونه چاپ بروشور


بروشور
چاپ بروشور
طراحی,نمونه بروشور
چاپ بروشور تبلیغاتی
چاپ بروشور سه لت
چاپ کاتالوگ و بروشور

مزایای استفاده از انواع بروشور را بشناسید

شاید شرح بروشور و مزایای آن قادر باشد تا بخشی از سوال بروشور چیست را پاسخ دهد و ذهن مخاطب را روشن‌تر سازد. از جمله مزایای این سند تبلیغاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• صرفه‌جویی در هزینه تبلیغات
از جمله اصلی‌ترین مزیت‌های انواع بروشور، مقرون‌به‌صرفه بودن آن‌ها است. بروشور یک روش کم‌هزینه اما سودآور برای تبلیغات کسب‌و‌کار‌ها به‌شمار می‌رود. شاید یکی از بهترین پاسخ‌ها به این‌که بروشور چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ذکر همین نکته باشد.
• توزیع راحت و بی‌دردسر
کافی است انواع بروشور افست مقوایی یا کاغذی را چاپ و آن را در فروشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، سازمان‌های مختلف و حتی ایستگاه‌های اتوبوس قرار دهید تا در زمانی کوتاه مخاطبان خاص خود را جلب کنید. این مزیت به‌خوبی بخشی از معنی بروشور که همان سادگی و قابل حمل بودن است را نشان می‌دهد.
• دربرگیرنده اطلاعات کامل
انواع بروشور چاپ شده قادر به دربرگرفتن انواع اطلاعات از کسب‌و‌کار مد نظر هستند. در واقع هر بروشور قادر است اطلاعاتی جامع درباره خدمات و محصولات یک کسب‌و‌کار را در فضایی کوچک ارائه دهد.
• برندسازی و ارائه‌دهنده اعتبار کاری
از دیگر مزایای جامع انواع بروشور دربرگرفتن اطلاعات موثق از برند و سازمانی خاص است. بروشور قادر به نوعی هویت‌بخشی و اعتباردهی به یک کسب‌و‌کار خواهد بود. قدرت بروشور در معرفی یک برند بسیار بالا است. همان‌طور که از معنی بروشور درک کردید، این یک ابزار تبلیغاتی ساده اما پرقدرت است.


اهداف چاپ انواع بروشور افست را بشناسید

پس‌از رسیدن به پاسخی جامع به سوال بروشور چیست و شناخت مزایای انواع بروشور افست، آنچه مهم است شناخت اهداف اصلی از تهیه این سند تبلیغاتی است. اگر صاحب کسب‌و‌کار خاصی هستید و قصد استفاده از بروشور را دارید؛ حتما باید در ابتدا اهداف استفاده از این سند را که به ترتیب زیر هستند بشناسید:
• اطلاع‌رسانی
اغلب صاحبان کسب‌و‌کار انواع بروشور را جهت اطلاع‌رسانی به مشتریان استفاده می‌کنند. هرآنچه که در بروشور خود درج می‌کنید، اطلاعاتی درباره شغل، تخصص، خدمات و محصولات شما را به خواننده و مشتری ارائه می‌دهد.
• بازایابی
در‌صورتی‌که قصد تبلیغ کسب‌و‌کار خود با کم‌ترین هزینه را دارید، بکارگیری انواع بروشور را دست کم نگیرید. بازاریابی کردن یکی از پاسخ‌های درست به سوال بروشور چیست خواهد بود که هر دارنده کسب‌و‌کار را به استفاده از آن ترغیب می‌کند.
• معرفی
از جمله اهداف مهم بروشور چیست؟ بله، معرفی جامع تخصص و تولیدات، یکی از اهداف اصلی بروشور است که توسط بسیاری صاحبان مشاغل به کار می‌رود. بروشور قادر به معرفی کسب‌و‌کار شما به بهترین نحو خواهد بود.
• تعلیم
بروشورها قابلیت آموزش نحوه استفاده از انواع وسایل و ابزارهای کاربردی را دارند. بدین صورت‌که همراه با وسیله‌ی تازه‌ای که خریداری کرده‎اید، یک بروشور را دریافت و چگونگی کار با آن را آموزش می‌بینید.


تفاوت بروشور با انواع جزوه، مجله یا خبرنامه

شاید در نگاه اول معنی بروشور، تداعی‌کننده انواع مجله، خبرنامه یا جزوه برای شما باشد؛ اما این‌گونه نیست. در این بخش به تفاوت‌های جزئی برشور با این منابع می‌پردازیم:
• بروشور و جزوه
انواع بروشور با جزوات شباهت زیادی دارند، اما اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در هدف نهفته است. بروشور جهت فروش محصولات و خدمات یک شرکت یا سازمان طراحی می‌شود؛ در‌حالی‌که هدف اصلی جزوه اطلاع‌رسانی است.
• بروشور و خبرنامه
خبرنامه‌ها هم مانند بروشور توانایی تبلیغ و بازاریابی کسب‌و‌کارها را دارند. خبرنامه جذاب و خواندنی است و قابلیت چاپ مانند انواع بروشور را دارد. اما اهداف این دو متفاوت است؛ در واقع خبرنامه با هدف ارائه اطلاعات روزانه، ماهانه و سالانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و گزارش‌های یک شرکت یا سازمان را نشان می‌دهد. این در‌حالی است که بروشور روی چیستی و ماهیت سازمان یا شرکت مد نظر تمرکز می‌کند.
• بروشور و مجلات
حال که به معنی بروشور پی برده‌اید، پس تفاوت آن با مجلات و کتابچه‌ها را بهتر درک خواهید کرد. مجلات به‌صورت کتاب طراحی می‌شوند؛ یعنی صاف خواهد بود و قابلیت تا شدن را ندارند. در عین حال مجلات در چندین صفحه بین 8 تا 73 صفحه چاپ می‌شوند؛ درحالی‌که بروشورها محدود و سبک هستند.


در پایان..

چاپ بروشور تبلیغاتی چیست و چه کاربردی دارد؟ این یکی از بدیهی‌ترین سوال‌ها برای آشنایی با بروشور افست است. اگر به دنبال معنی بروشور افست هستید، می‌توان آن‌را به‌عنوان سندی مکتوب و مختصر جهت تبلیغ و معرفی کسب‌و‌کارها تعریف کرد. در‌صورتی‌که قصد شناسایی تخصص و محصولات خود به بهترین نحو را دارید، مزایای استفاده از بروشور افست را دست کم نگیرید.
مراکز چاپ و نشر زیادی از جمله مجموعه شبکه چاپ آماده هستند تا سفارش‌های شما در زمینه چاپ بروشور را با بهترین کیفیت انجام دهند. مجموعه شبکه چاپ با سال‌ها تجربه و سابقه در زمینه چاپ، در قیمت مناسب رقابتی و با بهترین متریال‌ها سفارش‌های شما را انجام می‌دهد. نظارت مداوم بر چاپ و تضمین کیفیت چاپ از جمله ویژگی‌های شبکه چاپ است که رضایت خاطر شما را به دنبال خواهد داشت.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس