فولدرمقوایی جیب دار a4 , a5


چاپ فولدر a4 و a5 مقوایی جیب دار از پرکاربردترین پوشه‌های ساخته‌شده جهت نگه‌داری اسناد و مدارک به شمار می‌روند. این پوشه‌های کاربردی در اغلب سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابراز به نگه‌داری و انتقال اسناد و مدارک کمک قابل توجهی خواهد کرد و امنیت آن‌ها را حفظ می‌کند.
فولدرها علاوه‌بر نگه‌داری اسناد، به‌عنوان نوعی تبلیغ برای کسب‌و‌کار مورد نظر شناخته می‌شوند. بسیاری از شرکت یا ادارت از نماد و لگوهای مخصوصی استفاده می‌کنند و آن‌ها را در چاپ فولدرهای مخصوص به خودشان به‌کار می‌برند. در‌واقع گاهی چاپ فولدر a4 یا a5 به‌صورت اختصاصی و سفارشی برای یک کسب‌و‌کار جدید صورت می‌گیرد. اگر به‌دنبال سفارش فولدرهای حرفه‌ای مربوط به خودتان هستید، این مقاله را از دست ندهید.


از چاپ فولدر مقوایی چه می‌دانید؟

فولدر به ابزاری گفته می‌شود که جهت نگه‌داری مدارک مورد استفاده قرار میگیرد که در این میان پرکاربرد‌ترین آن‌ها چاپ فولدر a4 و همین‌طور فولدر a5 هستند. در واقع به کمک این پوشه مقوایی یا کاغذی جابه‌جایی اسناد اداری به‌خوبی و در امنیت کامل انجام می‌شود.
اصولا با چاپ فولدر a5 اسناد مهمی در ابعاد برگه a5 توسط آن جابه‌جا و نگه‌داری می‌شوند. سربرگ‌ها، تراکت‌ها، برخی کارت‌های ویزیت از جمله این اسناد هستند. این نکته را فراموش نکنید که فولدر‌ها می‌توانند نوعی بازاریابی پنهان برای کسب‌و‌کارتان به حساب آیند.
چاپ فولدر a4 کاغذی درحالی‌که حاوی اطلاعات، لوگو و آدرس یک سازمان یا شرکت است، نمونه‌ای از فولدرهای سفارشی به‌شمار می‌رود که طرفداران بسیاری دارد. این پوشه‌های پرکاربرد به بالا‌بردن سطح کاری‌تان کمک و شما را به‌عنوان فردی حرفه‌ای و متخصص معرفی می‌کنند.


استفاده از فولدر با وجود کاربرد رایانه چه ضرورتی دارد؟

این یکی از رایج‌ترین سوال‌ها است که چاپ فولدر جیب دار a4 و 5 aرا مورد بحث قرار می‌دهد. این سوال تا حدی منطقی به‌نظر می‌رسد که چرا با وجود رواج استفاده از کامپیوتر پوشه‌های کاغذی همچنان مورد استفاده‌اند و حجم زیادی از کاغذ را هدر می‌دهند؟
چاپ فولدر a5 و a4 مقوایی و استفاده از آن‌ها اعتماد بیشتری در مقایسه با فولدرهای رایانه‌ای به‌دنبال دارد. در واقع با نگه‌داری اسناد و مدارک در این فولدرها از حذف‌شدن ناگهانی یا جابه‌جایی آن‌ها جلوگیری می‌شود. یکی از مشکلات اصلی رایانه حذف‌شدن ناگهانی داده‌ها در اثر انتقال ویروس یا قطعی برق است که ریسک آن را بالا می‌برد.انواع فولدر و کاربرد هر کدام از آنها

چاپ فولدر مقوایی a4 و... هم مانند سایر تولیدات چاپی به‌وسیله کاغذ و مقوا و به‌ روش افست انجام می‌شود. انواع پوشه اداری، پوشه با جیب، پوشه‌های آویز، پوشه‌های طلقی، کلیپ فایل‌ها، پوشه‌های کاربردی در سمینارها، زونکن‌های اداری و... از نوع فولدر هستند.
چاپ فولدر جیب دار a5 و a4 در نمونه‌های ذکرشده با اهداف خاص و برای مشتری‌های خاص خود صورت می‌گیرد. برای مثال، پوشه اداری اغلب جهت استفاده در ادارات و با مقواهای ضخیم ساخته می‌شوند؛ فولدر a4 و a5 اغلب در ساخت این نوع پوشه کاربرد دارند. نمونه‌ای دیگر پوشه‌های طلقی هستند که اغلب در ابعاد A3، A5، A4 وB5 ساخته می‌شوند. یکی از ویژگی‌های پوشه طلقی قابل استفاده بودن برای تمامی اقشار و افراد مختلف است.


چاپ پوشه مقوایی در ابعاد و اندازه‌های استاندارد

اولین گام در چاپ فولدرهای تبلیغاتی ایجاد تناسب میان ابعاد و کاربرد فولدر است. برای مثال باید مشخص شود که چاپ فولدر a4 چند برگه a4 را می‌تواند در خود جا دهد؟ آیا قابلیت جا‌دادن انواع کاتالوگ، بروشور یا حتی سی دی و دی وی دی را دارد؟ بر این اساس معمولا چاپ فولدر a4 باید در ابعاد یک برگه a4 انجام شود.
در زمان چاپ فولدر باید میزان دور ریز کاغذ را بررسی و تا جایی که ممکن است کم‌ترین هدر رفت کاغذ را در نظر گرفت؛ بنابراین دو سایز استاندارد 60 در 45 و 50 در 70 به‌عنوان پر کاربردترین ابعاد در فولدر a5 و a4 شناخته می‌شوند. فولدرجیب دار در این دو بعد کم‌ترین پرتی و هدر رفت کاغذ را به‌همراه خواهد داشت.
معمولا طراحان حرفه‌ای فولدرها را طوری طراحی می‌کنند که اجزای آن قابلیت قفل‌شدن در هم را داشته و به چسب و صحافی‌کردن نیازی نداشته باشد. علاوه‌بر طراحی استاندارد فولدر به منظور دوام و ایستایی بهتر، آن را روی کاغذ گلاسه ضخیم 250 و یا300 گرمی چاپ و از یک روکش سلفونی برای آن استفاده می‌‌کنند.


در چاپ فولدر a5 و a4 باید به چه نکاتی توجه کرد؟

از جمله نکات مهم در فولدر مقوایی کاغذی a5 و a4 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• استفاده از رنگ‌های ساختگی و پنتون
کاربرد این رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی فولدر است. در صورت چاپ فولدر a5 یا a4 با استفاده از این رنگ‌ها، فولدرهای چاپ شده قادر به جذب مخاطب در کم‌ترین زمان خواهند بود. در‌صورتی‌که قصد چاپ فولدری حرفه‌ای و خاصی را دارید، حتما از این رنگ‌ها استفاده کنید.
• عدم استفاده از تصویر
یکی از نکات مهم جهت جذاب‌تر کردن فولدرها، عدم استفاده از تصاویر است. معمولا فولدرهای ساده‌تر که به سبک فلت طراحی شده‌اند و دربرگیرنده اشکال هندسی هستند جذابیت بیشتری دارند.
• عدم استفاده زیاد از متن
تا جایی که ممکن است از نوشتن زیاد متن روی سطح فولدر خودداری کنید. نوشتار زیاد نه‌تنها موجب زیبایی فولدر نمی‌شود، بلکه مخاطب را کلافه خواهد کرد. اکتفا‌کردن به استفاده از شعارهای تبلیغاتی یا لوگوی شرکت و سازمان جذابیت چاپ فاکتور a5 و a4 را حفظ خواهد کرد.
• آدرس‌دهی مناسب
حتما در زمان آدرس‌دهی درون فولدر تنها از آدرس محل و همین‌طور آدرس وب سایت اکتفا کنید. زیاده‌روی در ارائه آدرس نه‌تنها خوب نیست، بلکه زیبایی و سادگی فولدر را از بین می‌برد.
• رعایت سادگی
فولدرهای ساده و خلوت معمولا طرفداران بیشتری دارند. در‌صورتی‌که فولدر مورد استفاده شما پر از اطلاعات درباره شرکت یا سازمان‌تان باشد، قطعا جذابیتی برای مخاطب نخواهد داشت. تا جای که ممکن است از فولدرهای ساده و خلوت برای نگه‌داری و جابه‌جایی اسناد کاری خود استفاده کنید.


در پایان..

چاپ فولدر a5 و a4 مقوایی و کاغذی یکی از پرطرفدارترین فولدرها در میان صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها است. پوشه یا فولدار تبلیغاتی گزینه‌ای عالی برای بازاریابی یک کسب‌وکار محسوب می‌شود. پوشه یا فولدر این قدرت را دارد که در عین نگه‌داری از اسناد و مدارک مخاطب را به خوبی به سمت کسب‌وکار شما جلب کند.
جهت فولدر جیبدار a5 و a4 می‌توانید از مجموعه شبکه چاپ کمک بگیرید. این مجموعه با چندین سال سابقه در زمینه چاپ، چاپ باکیفیت و با سرعت بالا، کاربرد متریال‌های عالی، بسته‌بندی مناسب و ارسال به تمام کشور، تضمین رنگ و کیفیت چاپ و... از عملکردی عالی در زمینه چاپ انواع فولدر برخوردار است.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس