چاپ لیبل ضمانت


چاپ لیبل ضمانت برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که محصولات‌شان را با گارانتی به مشتریان خود عرضه می‌کنند، بخش مهمی از فرایند بسته‌بندی و عرضه کالا را تشکیل می‌دهد. محصولاتی مانند لوازم خانه، وسیله‌های برقی، گوشی موبایل و لپ‌تاپ عموما دارای ضمانت تعمیر و عودت کالا در مدت زمان معینی هستند. برچسب ضمانت سبب افزایش اعتبار یک کسب‌‌وکار می‌شود و اعتماد بیشتر خریداران نسبت به یک برند را در پی دارند.
برای آشنایی با چاپ برچسب ضمانت شبکه چاپ و انواع گوناگون آن تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت چاپ لیبل ضمانت با ما تماس بگیرید.

چاپ لیبل ضمانت
برچسب ضمانت
چاپ لیبل ضمانت
چاپ لیبل ضمانت
برچسب ضمانت
چاپ لیبل ضمانت

لیبل چیست و چه کاربردی دارد؟

برچسب، تکه‌ای کاغذ پشت‌چسب‌دار است که به‌منظور ارائه اطلاعاتی به خریدار یا مصرف‌کننده روی بسته‌بندی یک محصول چسبانده می‌شود. لیبل از این جهت که اطلاعاتی درباره نحوه مصرف، تاریخ انقضا، مشخصات محصول و... را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد، بسیار حائز اهمیت است. علاوه‌بر این، لیبل جنبه بازاریابی و تبلیغ هم دارد؛ از این‌رو، بسیاری از کسب‌وکارها به انواع برچسب‌ها به چشم یک ابزار بازاریابی ارزان و مقرون‌به‌صرفه نگاه می‌کنند.
در این بین، لیبل ضمانت کالا یکی از مهم‌ترین برچسب‌هایی‌ست که بعضی از کسب‌وکارها ملزم‌به چسباندن آن روی بسته‌بندی محصولات‌شان هستند. در ادامه درباره چاپ برچسب ضمانت و انواع لیبل گارانتی بیشتر صحبت خواهیم کرد.


انواع چاپ لیبل

چاپ لیبل به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود و با توجه به نوع محصول و حیطه فعالیت کسب‌وکارتان می‌توانید یکی از آن‌ها را برای چاپ لیبل ضمانت کالا و سایر برچسب‌ها انتخاب کنید. انواع روش‌های چاپ لیبل عبارتند از:
• چاپ لیبل شیشه‌ای
لیبل شیشه‌ای به دو شکل «ناخوانا» و «خوانا» چاپ می‌شود و هریک از آن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند. لیبل ناخوانا عموما روی سطوحی مثل پشت شیشه اتوموبیل و لیبل خوانا معمولا روی شیشه و ظروف چسبانده می‌شود. با توجه به این‌که این نوع چاپ کیفیت و دوام بالایی دارد و در برابر رطوبت و آب مقاوم است، بهترین گزینه برای چاپ برچسب ضمانت محسوب می‌شود.
• چاپ لیبل سلفون براق
در این نوع چاپ، با توجه به این‌که یک لایه سلفون براق روی کاغذ چاپ کشیده می‌شوند، برچسب نهایی از شفافیت و استحکام بسیار خوبی برخوردار خواهد شد. لیبل سلفون براق یکی از کاربردی‌ترین برچسب‌ها در صنعت چاپ است.
• چاپ لیبل یو وی (UV)
در این روش چاپ، یک روکش یو وی مقاوم و مرغوب روی کاغذ چاپ قرار داده می‌شود تا این روکش از رنگ‌های چاپ محافظت کند. لیبل یووی به‌دلیل قیمت مناسب، تحویل فوری و کیفیت بالای چاپ، برای مصارف شخصی و صنعتی بسیار پرکاربرد است.
• چاپ لیبل سلفون مات
این نوع چاپ درست مثل سلفون براق است و دقیقا از همان قابلیت‌ها برخوردار است؛ با این تفاوت که روکش آن مات است و براق نیست.
• چاپ لیبل متالایز
لیبل متالایز ظاهری شبیه به فویل‌های آلومینیومی دارد و نقره‌ای رنگ است. لیبل متالایز در برابر رطوبت و حرارت مقاوم است، دوام و استحکام بالایی دارد، ضد خش است و از قابلیت نصب روی انواع سطوح برخوردار است. اگرچه لیبل متالایزر در مقایسه با سایر لیبل‌ها قیمت بیشتری دارد، با توجه به مرغوبیت و دوام بالای آن، برای مشاغل صنعتی و چاپ لیبل ضمانت کالا گزینه ایده‌الی است.
• چاپ لیبل نیم تیغ شیت
لیبل نیم تیغ شیت همان‌طور که از نام آن پیدا است، به‌صورت شیت ورقی هم چاپ می‌شود. هزینه این نوع لیبل در مقایسه با سایر روش‌های چاپ لیبل قدری گران تر است و برای تولیدکننده‌هایی که میزان محصولات تولیدی آن‌ها زیاد است، و برداشتن چسب از روی ورق سریع تر است ، گزینه‌ای مقرون ‌به‌صرفه محسوب می‌شود.
• چاپ لیبل ضمانت
اگر شما تولیدکننده وسایل برقی یا ابزار دیجیتال مثل تلفن همراه، ساعت هوشمند و... باشید، معمولا موظف هستید که محصولات‌تان را با گارانتی و ضمانت به مشتریان خود ارائه کنید. لیبل ضمانت کالا که روی بسته‌بندی این محصولات چسبانده می‌شود، به مشتریان اطلاع می‌دهد که طی مدت زمان معینی اگر مشکلی خاص برای کالاهای خریداری‌شده پیش بیاید، هزینه تعمیر آن بر عهده تولیدکننده است. همچنین، در بعضی موارد تولیدکننده موظف به عودت کالا و ارسال کالایی نو به خریدار است.
لیبل ضمانت کالا موجب می‌شود که مشتریان با اعتماد بیشتری از شما خرید کنند و خیال‌شان از بابت تعمیر یا خرابی کالا راحت‌تر خواهد بود. از این‌رو، چاپ برچسب ضمانت برای کسب‌وکار شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود و باید برچسبی را روی بسته‌بندی محصولات بچسبانید که در گذر زمان مخدوش نشود و آسیب نبیند.
در ادامه درباره لیبل ضمانت کالا و انواع گوناگون آن بیشتر صحبت خواهد شد.


انواع لیبل ضمانت

برچسب ضمانت انواع گوناگونی دارد و با توجه به نوع محصول، ارزش مادی آن، نوع کسب‌وکار و کارکرد کالا می‌توانید انتخاب کنید که از کدام‌یک از آن‌ها بهره ببرید. انواع گوناگون لیبل ضمانت کالا عبارتند از:
• برچسب وید (Void)
برچسب وید نوعی برچسب گارانتی و امنیتی است که پس‌از کنده‌شدن، ردی از آن (معمولا کلمه Void) روی سطوح به‌جا می‌ماند. اگرچه استفاده از کلمه Void در این برچسب کاربرد فراوانی دارد، اما کسب‌وکارها می‌توانند این نوشته را شخصی‌سازی کنند و به‌عنوان نمونه، نام برندشان را روی آن حک کنند. برچسب وید دارای سه نوع است:
o برچسب وید با اثر جزئی
این نوع برچسب پس‌از کنده‌شدن، ردی جزئی و آثاری از خراشیدن و کنده‌شدن را روی سطح زیرین خود برجا می‌گذارد. o برچسب وید اثرگذار
این نوع برچسب‌ها پس‌از کنده‌شدن رد کاملی از خود روی سطوح باقی می‌گذارند. این نوع لیبل از نظر رنگ و شکل به انواع گوناگونی چون لیبل شطرنجی، نقره‌ای، زرد و... تقسیم می‌شود.
o برچسب وید بی‌اثر
پس‌از کنده‌شدن این برچسب‌ها، پیام مخفی در برچسب (کلمه Void یا هر کلمه دیگری که خودتان انتخاب کرده‌اید) روی سطح ظاهر خواهد شد و پلمپ مجدد محصول امکان‌پذیر نخواهد بود.

• برچسب خردشونده
برچسب خردشونده که به آن لیبل امنیتی، لیبل گچی یا سکیوریتی لیبل (security lable) هم گفته می‌شود، هنگام جداشدن تکه‌تکه می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را روی سطح دیگری چسباند. با توجه به این‌که جنس این لیبل‌ها از آهک یا گچ است و هنگام کنده‌شدن قطعه‌قطعه می‌شود، به آن‌ها برچسب خرد شونده یا گچی گفته می‌شود.
• برچسب شبرنگ
برچسب شبرنگ همان‌طور که از اسم آن پیدا است، در هنگام شب هم به‌خوبی دیده می‌شود. این نوع برچسب‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در برابر حلال‌ها و مواد شیمیایی، مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. بنابراین، گزینه‌ای عالی برای چاپ برچسب ضمانت محسوب می‌شوند.


در چاپ لیبل ضمانت از چه متریالی استفاده می‌شود؟

چاپ برچسب ضمانت عموما با استفاده از کاغذ پشت چسب‌دار انجام می‌شود. کاغذ پشت چسب‌دار انواع گوناگونی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برچسب ضمانت اموال: این نوع برچسب‌ها دارای چسبندگی بسیار بالایی هستند.
• برچسب گارانتی گچی: با توجه به این‌که این لیبل‌ها چسبندگی بسیار بالایی دارند، به‌هیچ‌عنوان کنده نمی‌شوند و در مقایسه با سایر لیبل‌ها گران‌تر هستند.
• لیبل گارانتی کاغذی: این نوع کاغذها در دو نوع براق و مات وجود دارند.
• برچسب گارانتی PVC: برچسب پی‌وی‌سی مثل برچسب کاغذی است، با این تفاوت که جنس آن از پلاستیک است و بر اثر برخورد با آب از بین نمی‌رود.
اگر تمایل به استفاده از برچسب‌های پشت چسب‌دار ندارید، می‌توانید از کاغذهای گرم بالا و مقوا استفاده کنید.


چرا باید از برچسب ضمانت شبکه چاپ استفاده کنید؟

اگر محصولات‌تان را با ضمانت به مشتریان خود عرضه می‌کنید، چاپ برچسب ضمانت از مهم‌ترین اقداماتی‌ است که باید انجام دهید. برای چاپ لیبل ضمانت کالا، می‌توانید از روش‌های مختلف چاپ لیبل و انواع برچسب‌های ضمانت بهره ببرید.
لیبل شبکه چاپ که یکی از برندهای معتبر چاپ لیبل در کشور است، با ارائه قیمت‌های رقابتی مناسب، چاپ آفست با سرعت بالا، ارسال به سراسر کشور، تضمین رنگ، طراحی رایگان جعبه، تکرار چاپ با هزینه مناسب‌تر و.... آماده چاپ انواع لیبل و برچسب ضمانت برای کسب‌وکار شما است.


کارشناس واتس اپ تلفن تماس