بسته بندی کاغذی و مقوایی


امروزه بسته‌بندی‌های کاغذی و مقوایی درصنایع بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع محصولات به‌دلیل سازگاری با محیط زیست و ویژگی‌های برتری که نسبت‌به سایر‌ بسته‌بندی‌ها مانند پلاستیک دارند، بسیار محبوب بوده‌اند و مورد توجه بسیاری از افراد و تولید‌کنندگان قرار گرفته‌اند. جنس و نحوه‌ی تولید این محصولات باعث متمایزشدن آن‌ها از یکدیگر خواهد شد؛ بنابراین انتخاب بهترین برند برای بسته‌بندی‌های کاغذی و مقوایی مخصوصا برای تولیدکنندگان امری بسیار ضروری است. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی بسته بندی کاغذی و مقوایی برند شبکه چاپ، شما را با برخی معایب و مزایای این نوع بسته‌بندی‌‌ها و نکات مهم در خصوص تولید بسته بندی کاغذی آشنا کنیم. در پایان این مطلب با‌توجه‌به نکات ذکرشده شما قادر به انتخاب بهترین برند برای بسته‌بندی محصولات خود خواهید بود.


بسته بندی کاغذی و مقوایی چیست؟

چاپ و بسته بندی مقوایی همان‌طور که از اسمش بر می‌آید، محصولی از جنس کاغذ و مقوا است و از پلیمر‌های زیست‌تخریب‌پذیر ساخته می‌شود؛ بنابراین در مدت زمان نسبتا کوتاهی تجزیه می‌شود و به طبیعت بازمی‌گردد. به‌ همین‌ علت با‌توجه‌به ملاحظات زیست محیطی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. به همین ترتیب جایگزین‌کردن هر‌چه بیشتر این محصولات برای بسته‌بندی، به معنای کمک بیشتر به محیط زیست خواهد بود.
در‌حال‌حاضر کاغذ و مقوا، 31% از صنعت بسته‌بندی جهان را در بر می‌گیرند. که در این میان بخش عمده‌ای از بسته بندی کاغذی و مقوایی، برای بسته‌بندی محصولات غذایی و خواربار استفاده می‌شود. این به این معنا است که بسته بندی کاغذی و مقوایی برای مواد غذایی بهترین گزینه هستند و در سطوح مستقیم یا تماس اولیه با مواد غذایی مشکلی ایجاد نمی‌کند و بسیار مناسب‌تر از دیگر بسته‌بندی‌ها از جمله پلاستیک است. از نمونه کاربرد‌های آن‌ها برای مواد غذایی می‌توان به لیوان‌های بستنی، کارتن شیر، ظروف فست‌فود مانند پیتزا، لیوان‌های کاغذی و... اشاره کرد.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت بسته بندی کاغذی و مقوایی با ما تماس بگیرید.

بسته بندی کاغذی
بسته بندی کاغذی و مقوایی
 چاپ و بسته بندی مقوایی

این محصولات از چه جنس و متریال‌هایی ساخته شده‌اند؟

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، جعبه بسته بندی های کاغذی و مقوایی از جنس کاغذ‌ها و مقواهایی هستند که به زیست‌تخریب‌پذیر شهرت یافته‌اند. این مواد به‌راحتی می‌توانند بازیافت شوند و مجددا مورد استفاده قرار گیرند. با توسعه‌ی بیشتر بسته بندی کاغذی و مقوایی بجای پلاستیک با پیشرفت‌های بسیاری از جمله محیط زیستی و اقتصادی روبه‌رو خواهیم بود. دو نوع از مهم‎ترین کاغذ‌ها و مقواهایی که در این صنعت استفاده می‌شوند، کاغذ کرافت و مقوای ایندربرد هستند. که در این بین بسته‌بندی با کاغذ کرافت بسیار محبوب است.
کاغذ کرافت نسبت‌به کاغذ‌های معمولی بسیار بازیافت‌پذیر‌تر است؛ به این علت که این کاغذ از درختانی چون کاج، کنف، بامبو و انواع دیگری از این نوع درختان ساخته می‌شود. همچنین این کاغذ قابلیت بازیافت 100% دارد. فرایند تهیه‌ی این نوع کاغذ که به آن فرایند کرافت هم گفته می‌شود، روندی بسیار مشابه به روند تهیه‌ی کاغذ معمولی دارد؛ اما چیزی که باعث برتری کاغذ کرافت نسبت به کاغذ معمولی شده است، مستحکم‌تربودن و به‌صرفه‌تربودن آن است. کاغذ کرافت به دلیل درصد گوگود بالا بسیار مستحکم‌تر از کاغذ معمولی است. همچنین می‌دانیم مرحله‌ی سفیدکردن در کاغذ‌های معمولی بسیار پر‌هزینه خواهد بود و استحکام کاغذ را از بین می‌برد؛ بنابراین با توجه به این‌که در فرایند کرافت نیازی به مرحله‌ی سفیدکردن گسترده نیست، این کاغذها بسیار مستحکم هستند و صرفه‌ی اقتصادی بسیار بالایی دارند.
همچنین مقواهای ایندربرد، از کاغذ‌های بازیافتی و همچنین روغن‌های گیاهی تهیه خواهند شد و به همین دلیل این نوع مقواها هم جز محصولات زیست‌تخریب‌پذیر به‌حساب می‌آیند؛ بنابراین بسیار مورد توجه در صنایع بسته‌بندی قرار گرفته‌اند. به‌علاوه این مقواها به دلیل سختی و استحکام مناسبی که دارند بسیار پرکاربرد هستند و برای بسته‌بندی‌های متنوع‌تری نسبت‌به کاغذ کرافت استفاده می‌شود؛ بنابرین تولید گسترده‌تری نسب‌به تولید کاغذ کرافت خواهد داشت. برای مثال از مقوای ایندربرد برای بسته‌بندی داروها، برخی مواد غذایی، سیگار، آجیل، مکمل‌ها، وسایل تزئینی و ... استفاده می‌شود.
برند شبکه‌ی چاپ که برند مورد اطمینان کشور در حوزه‌ی چاپ و بسته‌بندی است، هم از بسته بندی با کاغذ کرافت و هم از مقوای ایندربرد برای بسته‌بندی محصولات بهره گرفته است و کاغذ‌ها و مقوا‌هایی با بهترین قیمت‌ها و متریال را در اختیار تولید‌کنندگان و درخواست‌کنندگان قرار می‌دهد. همچنین این برند با چاپ طرح‌های متنوع و منحصربه‌‌فرد روی محصولات بسته بندی کاغذی و مقوایی جز برترین برند‌ها در این حوزه قرار می‌گیرد. شبکه چاپ به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین طراحی‌ها و با کیفیت‎ترین چاپ‌ها روی بسته‌بندی‌های کاغذی یا مقوایی بهره مند شوید.


بسته بندی های کاغذی مقوایی چه ویژگی‌هایی دارند؟

همانند هر صنعتی، محصولات بسته بندی کاغذی و مقوایی هم دارای معایبی هستند؛ اما با توجه به این‌که به‌طور‌کلی مزایای این نوع بسته‌بندی‌ها بسیار بیشتر از معایب آن‌ها است، در سال‌های اخیر چاپ و بسته بندی مقوایی در صنعت بسته‌بندی درصد قابل توجهی از تولیدات را به خود اختصاص داده اند.
از جمله مزایای بسته بندی کاغذی و مقوایی می‌توان به انعطاف‌پذیربودن این محصولات اشاره کرد. همچنین به دلیل الیاف و منابع تشکیل‌دهنده‌ی این مواد، این محصولات در قبال کشیدگی، پارگی و فشار بسیار مقاوم هستند. همان‌طور که قبلا ذکر شد، این بسته‌بندی‌ها بسیار مناسب برای مواد غذایی بوده‌اند و نسبت‌به رطوبت بسیار مقاوم خواهند بود. این محصولات در هر سایز و اندازه‌ای قابل تولید هستند و جنس آن‌ها امکان چاپ طرح‌های متنوع روی آن‌ها را فراهم می‌کند. به همین دلیل ظاهری بسیار زیبا و شیک‌تر از پلاستیک ها خواهند داشت. علاوه‌بر ظاهر زیبای آن‌ها حمل وسایل و مواد با آن‌ها هم بسیار راحت‌تر از پلاستیک خواهد بود. به‌علاوه این نوع بسته‌بندی‌ها، تا حد بسیار زیادی از انتقال دما جلوگیری می‌کنند؛ این خود یکی از دلایل اصلی استفاده از این محصولات برای بسته بندی مواد غذایی است. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که این محصولات، نسبت‌به ضربه‌های ناشی از حمل‌ونقل بسیار مقاوم هستند و تا حد بسیار زیادی مانع از آسیب‌رسیدن به وسیله‌ی داخل بسته می‌شوند. این هم یکی از مهم‌ترین علل استفاده از مقوای ایندربرد برای بسته‌بندی اجناس تزیینی است.
از طراحی تا چاپ و بسته بندی مقوایی با بهترین متریال و کیفیتی منحصر‌به‌فرد را می‌توانید در برند شبکه‌ی چاپ جستجو کنید. این برند، تولید بسته بندی کاغذی و مقوایی را با بهترین طرح‌ها، متنوع‌ترین ‌سایز‌ها و اندازه‌ها عرضه می‌کند. این محصولات را می‌توانید از سراسر کشور سفارش داده و سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.


نکاتی درباره‌ی تولید بسته بندی کاغذی و مقوایی

تولید جعبه بسته بندی کاغذ‌ی و مقوایی در انواع مختلفی صورت می‌گیرند، که از انواع آن‌ها می‌‌توان به بسته‌های مقوایی لوله‌ای، قوطی‌ای، سینی‌ها و جعبه ها اشاره کرد. در این بین، بسته‌بندی‌های مقوایی جعبه‌ای از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین انواع این بسته‌بندی‌ها هستند. به دلیل مصرف بالای این نوع بسته‌بندی‌ها نیاز است در سایز‌ها و طرح‌های متنوع تولید و عرضه شوند. همچنین اخیرا بسته‌بندی‌های لوله‌ای بسیار مورد توجه تولید‌کنندگان قرار گرفته‌اند و در صنایع و برای بسته‌بندی محصولات مختلفی از این محصولات بهره برده می‌شود.
نکته‌ی قابل توجه در خصوص طرح و مدل جعبه‌ها و در کل بسته بندی کاغذی و مقوایی، زیبا و مورد پسند بودن مدل و فرم بسته است. ظاهر و بسته‌بندی محصولات در بسیاری از موارد تاثیر به‌سزایی در نظر مشتری خواهد داشت. بنابراین تولید محصولات در طرح‌ها و مدل‌هایی که مورد پسند عام مردم باشد، بسیار پیش‌نهاد می‌شود.


سخن پایانی

به‌طور کلی باتوجه به موارد ذکرشده در متن بالا بهترین متریال برای استفاده در بسته بندی کاغذی و مقوایی، جعبه بسته بندی با کاغذ‌ کرافت و مقوا‌های ایندربرد هستند. برند شبکه چاپ از هر دو این منابع برای تولید محصولات برای بسته‌بندی استفاده می‌کند که علاوه‌بر صرفه‌ی اقتصادی برای متقاضیان، مطابق با ملاحظات زیست محیطی هم هست. طراحی و چاپ‌های منحصر‌به‌فرد از جمله مزایای این برند است. همچنین ارسال به سراسر کشور و هزینه‌ی مناسب از دیگر مزایای این محصولات در این برند محسوب می‌شوند.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس