چاپ فاکتور فروش رسمی


چاپ فاکتور فروش رسمی از جمله مهم‌ترین اقداماتی ‌است که کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ از آن بهره زیادی خواهند برد. چاپ فاکتور رسمی مزایای زیادی به همراه دارد و به شما کمک می‌کند در معاملات خود با مشتریان‌تان حرفه‌ای‌تر ظاهر شوید. برای آن‌که بدانید چرا فاکتور فروش حائز اهمیت است و چرا باید در کسب‌وکارتان از آن بهره ببرید، حتما مطلب زیر را تا انتها مطالعه کنید.
در این مقاله با شما درباره اهمیت چاپ فاکتور رسمی، استفاده از کاغذ کاربن‌دار به‌عنوان برگه فاکتور فروش، انواع روش‌های صحافی در چاپ فاکتور رسمی فوری و غیر فوری و... صحبت کرده‌ایم. اگر قصد چاپ فاکتور فروش برای کسب‌وکارتان را دارید، حتما با ما همراه باشید.


فاکتور چیست و چه کاربردی دارد؟

فاکتو فروش، ابزاری برای ایجاد قرارداد فروش بین یک کسب‌وکار و مشتری آن است. کسب‌وکارها از فاکتور فروش برای دریافت به‌موقع هزینه خدمات و محصولات‌شان استفاده می‌کنند. در حقیقت، مشاغل با ارائه فاکتور فروش، مشتریان را ملزم می‌دارند که در تاریخی مقرر، هزینه خدمات و محصولات خریداری‌شده را بپردازند. در فاکتورها، مواردی همچون اجناس و خدمات خریداری‌شده، شرایط پرداخت، تاریخ سررسید فاکتور، تاریخ صدور فاکتور و موارد این چنینی درج می‌شود.
فاکتورها این امکان را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کنند که فروش خود را پیگیری کنند و امور مالی‌شان را مدیریت کنند. فاکتورها داده‌های ارزشمندی را در مورد چگونگی تغییر روند فروش شما در طول زمان ارائه می‌دهند و می‌توانند به شما در ایجاد پیش‌بینی‌های تجاری دقیق کمک کنند. چاپ فاکتور فروش رسمی مزایای دیگری را هم به‌همراه دارد که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.


مزایای چاپ فاکتور فروش رسمی

اگر تابه‌حال جهت چاپ فاکتور رسمی برای کسب‌وکارتان اقدام نکرده‌اید، بدون شک با مزایای بی‌شماری که استفاده از فاکتور فروش رسمی برای سازمان‌تان به‌همراه می‌آورد، آشنا نبوده‌اید. آن‌چه در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، مهم‌ترین مزایای چاپ فاکتور رسمی هستند:
1. جلب رضایت مشتری
کدام صاحب کسب‌وکاری هست که با جلب رضایت مشری مشکل داشته باشد؟ با ارائه فاکتور فروش، روند پرداخت را برای مشتریان ساده‌تر می‌کنید. علاوه‌بر این، صدور فاکتور به‌منزله تعهدی ا‌ست که به مشتری یادآور می‌شود حساب خود را با شما تسویه کند.
2. حرفه‌ای‌بودن
صدور فاکتو به افزایش میزان اعتماد مشتریان به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؛ چراکه به آنان نشان می‌دهد که حتی اگر کسب‌وکاری کوچک دارید، همچنان متعهد به استفاده از سیستم‌‌ها و فرآیندهای حرفه‌ای، مانند فاکتور، هستید. فاکتوری که به‌خوبی طراحی شده باشد، به شما کمک می‌کند که از دیگران متمایز شوید و مزیت رقابتی به کسب‌وکارتان می‌دهد. این همان چیزی است که نقش بسیار مهمی در رشد مشاغل، به‌ویژه مشاغل کوچک ایفا می‌کند.
3. برخورداری از مزایای قانونی
اگر در موقعیتی قرار بگیرید که علی‌رغم پیگیری‌های زیاد، مشتری حساب خود را تسویه نمی‌کند، فاکتور حسابی به‌دردتان می‌خورد. در حقیقت، فاکتور مدرکی قانونی ا‌ست که برای پیگیری پرداخت از طریق مراجع قانونی بسیار کارگشا خواهد بود.
4. ایجاد آگاهی از برند
یکی از مهم‌ترین مزایای چاپ فاکتور رسمی با شماره ملخی و استفاده از آن، برندسازی است. پس‌از آن‌که هویت مجموعه‌تان، لوگو، رنگ سازمانی، تصویر برند و لحن را انتخاب کردید، باید آن‌ها را در تمامی مواردی که به‌نوعی نقطه تماس شما با مشتری محسوب می‌شوند، به‌کار بگیرید. به‌عنوان مثال کارت ویزیت، وب‌سایت، لیبل و البته فاکتور شامل موارد گفته شده هستند.
5. سازمان‌دهی حساب‌ها و مدیریت جریان نقدی
فاکتورها به شما کمک می‌کنند که بدانید در چه تاریخی، چه مبلغی پول به حساب شما واریز خواهد شد. از این طریق می‌توانید حساب‌ها و جریان نقدی شرکت‌تان را مدیریت کنید. علاوه‌بر این، مشتری بهانه‌ای برای فرار از تسویه‌حساب نخواهد بود؛ چراکه همه چیز به‌صورت مستند ثبت شده است و او موظف به بازپرداخت حساب‌های خود است.جهت سفارش با ما تماس بگیرید.


در زمان چاپ فاکتور فروش رسمی از چه نوع صحافی استفاده می‌شود؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی گفته شد، چاپ فاکتور فروش رسمی که متناسب با حرفه و شغل شما طراحی شده باشد، از جمله مهم‌ترین عوامل در دیده‌شدن سازمان شما در مکاتبات و حسابداری بین مشتریان است. بنابراین، در طراحی و چاپ فاکتور فروش باید نهایت دقت را به‌کار بست. یکی از عواملی که در زمان چاپ فاکتور رسمی باید به آن توجه داشت، انتخاب نوع صحافی با توجه به کاربرد فاکتور است. در زمان چاپ فاکتور فروش رسمی از دو روش برای صحافی استفاده می‌شود:
• صحافی سرچسب
در این روش، برگه‌ها از بغل یا قسمت بالا به همدیگر چسبانده می‌شوند. این روش صحافی، ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای نظم‌دادن به فرم‌هایی مثل فاکتور، فیش‌های بانکی و... است. این روش برای استفاده از پرینتر و بایگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• صحافی پرفراژ منگنه
پرفراژ در حقیقت نوعی خط برش است که برای چاپ فاکتور و قبض خرید مورد استفاده قرار می‌گیرد. فاکتورهایی که با روش پرفراژ چاپ می‌شوند، این‌گونه است که قسمتی از فاکتور پس از صدور کنده می‌شود و به مشتری داده می‌شود؛ آن بخش از فاکتور که متعلق به فروشنده است، روی دسته فاکتور باقی می‌ماند.


کاربرد و چاپ برگه فاکتور فروش کاربن‌لس چیست؟

منظور از فاکتور کاربن‌لس، خودکپی، کاربن‌دار یا NCR، فاکتوری 2، 3 و 4 نسخه‌ای ا‌ست که بدون نیاز به کاربن، از فاکتورها رونوشت تهیه می‌کند. کاغذهای فاکتور کاربن‌لس دارای کپسول‌های رنگی هستند که هرگونه فشار فیزیکی روی آن‌ها، باعث آزادشدن این کپسول‌ها می‌شود و در نتیجه ردی از خود بر جا می‌گذارند. هر چه تعداد نسخه‌های فاکتور کاربن‌لس بیشتر باشد، از کیفیت رونوشت‌ها رفته‌رفته کاسته خواهد شد.
با توجه به این‌که استفاده از کاغذ کاربن‌لس در چاپ فاکتور رسمی باعث حذف کاربن می‌شود، در هزینه‌های کسب‌وکار صرفه‌جویی خواهد شد. به‌علاوه، با حذف کاربن زباله کمتری هم تولید می‌شود و استفاده از کاغذ کاربن‌لس به‌عنوان برگه فاکتور فروش به مشتریان شما نشان می‌دهد که به حفاظت از محیط زیست اهمیت می‌دهید.
استفاده از کاغذ کاربن‌لس برای چاپ فاکتور فروش رسمی این مزیت را هم دارد که حین صدور فاکتور دست نویسنده با چوهر کاربن کثیف نمی‌شود. علاوه‌بر این، از کثیف‌شدن رونوشت‌ها هم جلوگیری می‌شود. با توجه به مزایای فراوان این نوع کاغذ، توصیه می‌شود در سفارش چاپ فاکتور رسمی فوری ترجیحا از کاغذ کاربن‌لس استفاده کنید.
علاوه‌بر کاغذ کاربن‌لس و کاغذ گلاسه که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد، کاغذ تحریر هم از دیگر کاغذهای پرکاربرد در چاپ فاکتور رسمی محسوب می‌شود.


فاکتور گلاسه چیست و چه کاربردی دارد؟

فاکتور گلاسه، به فاکتوری گفته می‌شود که با استفاده از کاغذ گلاسه چاپ می‌شود. کاغذ گلاسه که از سطحی صاف و صیقلی برخوردار است، مرغوب‌ترین کاغذ در زمینه خدمات چاپ محسوب می‌شود. با توجه به کیفیت بالای این نوع کاغذ، طرحی که روی آن چاپ می‌شود، کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت. هرچه گرماژ کاغذ گلاسه بیشتر شود، کیفیت چاپ هم بیشتر خواهد شد.
با توجه به قیمت بالای این نوع کاغذ، تنها کسب‌وکارهای معدودی از چاپ فاکتور گلاسه بهره‌مند می‌شوند. در حقیقت، کاغذ گلاسه برای چاپ کاغذهای رنگی و اعلا مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها کسب‌وکارهای ویژه‌ای از آن استفاده می‌کنند که دوست دارند کیفیت، طرح و رنگ فاکتور از جلوه بالایی برخوردار باشد.
طلا و جواهرفروشی‌ها از جمله کسب‌وکارهایی هستند که از چاپ فاکتور گلاسه بهره می‌برند. احتمالا پس از خرید از طلافروشی‌ها، نحوه صدور فاکتور را دیده باشید. این کسب‌وکارها از فاکتور دونسخه‌ای گلاسه و تحریر استفاده می‌کنند؛ فاکتور نخست که از جنس گلاسه است به مشتری داده می‌شود و فاکتور دوم که از جنس کاغذ تحریر است، نزد فروشنده می‌ماند.


جمع‌بندی

چاپ فاکتور فروش رسمی، از جمله مهم‌ترین کارهایی است که صاحبین مشاغل پس از راه‌اندازی کسب‌وکار و انجام امور ابتدایی، باید نسبت به انجام آن اقدام کنند. در مقاله حاضر با شما درباره چیزهایی که در زمان سفارش چاپ فاکتور فروش باید بدانید، صحبت کردیم.
شبکه چاپ با برخورداری از سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه چاپ، آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان گرامی است. خدمات این مجموعه توسط صحافان حرفه‌ای به‌ترتیب از 2 تا 6 نسخه و در 2 الی 3 روز کاری در هر تیراژ و سایز انجام می‌شود. جهت سفارش خدمات چاپ با ما تماس بگیرید.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس