چاپ انواع فرم اداری، قبض و رسید


چاپ فرم اداری، قبض و رسید و ... در همه صنف‌ها از کاربرد زیادی برخوردار است. از این‌گونه ابزار جهت یک ارتباط مطمئن میان دارنده تخصص با مخاطبان و مشتری‌ها استفاده می‌شود. معمولا قبض ورود و خروج به اماکن عمومی هم جزئی از این ابزارهای ارتباطی به‌شمار می‌روند. اگر شما دارنده کسب‌و‌کاری هستید، باید تصمیم بگیرید که خدمات خود را چگونه به مشتریان ارائه دهید.
ارائه انواع قبض ورود و خروج یا قبض انبار تحویل کالا، فاکتور، رسید و... در ازای خدمات و محصولات صورت می‌گیرد. گاهی به جای پول نقد از کارت اعتباری، چک و... استفاده می‌شود و در مقابل یکی از این ابزارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه ارائه این ابزارها بسته به تمایل صاحب کسب‌و‌کار مشخص می‌شود. در مقاله حاضر بیشتر با چاپ فرم اداری و کاربردهای انواع قبض و رسید آشنا می‌شوید.


برای دریافت اطلاعات کاغذ کامپیوتر و مشاوره چاپ با ما تماس بگیرید.


چرا انواع فاکتور، قبض و رسید مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

چاپ فرم های اداری، قبض، فاکتور و رسید از اصلی‌ترین اقدامات صاحبان هر کسب‌و‌کار است. فرم‌های اداری و حتی اسنادی مانند قبض انبار تحویل کالا جهت تسهیل روابط اداری و رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فاکتور پیش از ارسال پرداخت توسط مشتری صادر می‌شود؛ درحالی‌که اصولا قبض و رسید پس از دریافت پرداخت صادر می‌شود.
برخی فروشندگان و صاحبان کسب‌و‌کارها توانایی ارائه خدمات آنی به مشتری را ندارند؛ به‌همین دلیل از قبض و رسید استفاده می‌کنند. البته در بخش‌های دیگر مانند انبارداری هم از قبض انبار تحویل کالا استفاده می‌شود. برای مثال قبض انبار تحویل کالا یکی از این موارد است که شاید اغلب شما برای یک بار هم که شده تجربه کرده باشید.
استفاده از قبض و رسید، چاپ فاکتور اداری و ... به حفظ کلاس کاری شما کمک قابل توجهی می‌کند. در برخی موارد با دریافت رسید و فاکتور از طرف شما، نگاه مثبت مشتری به کسب‌و‌کارتان را به‌همراه خواهد آورد. بر این اساس باید در چاپ و طراحی قبض و رسید کاری خود نهایت دقت را به‌عمل آورد.


چاپ فرم اداری و کاربرد آن‌ها

فرم اداری یا رسیدی مثل قبض ورود و خروج برگه‌ای مهم و ضروری است که در اغلب مکاتبات مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که قبض ورود و خروج به یک پارکینگ یا محیط عمومی بسیار مهم است، چاپ فرم اداری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. فرم اداری علاوه‌بر تسهیل خدمات، موجب هویت‌بخشی به کسب و کارها خواهد شد.
با استفاده از قبض و رسید در یک کسب‌و‌کار رسمی علاوه‌بر نظم بخشیدن به امور، سطح اجتماعی آن تخصص را بالا خواهید برد. اگر گرداننده تخصص و شغلی خاص هستید، حتما با چاپ فرم اداری آن را در سطح و مرتبه‌ای عالی قرار دهید.
اغلب، چاپ فرم‌های اداری بسته به نوع خدمات و تسهیلات ارائه‌دهنده توسط سازمان و اداره خاص متفاوت است. در بسیاری از موارد علاوه‌بر دقت در چاپ فرم اداری، این میزان از دقت در چاپ قبض و رسید و حتی قبض انبار تحویل کالا بسیار حائز اهمیت است.


چرا باید در چاپ فرم اداری، قبض و رسید دقت کرد؟

همان‌طور‌که گفته شد چاپ فرم اداری باید طبق اصول انجام شود. اما این رعایت اصول در زمینه چاپ قبض ورود و خروج یا قبض انبار تحویل کالا نیز باید رعایت شود. مکاتبات انسان‌ها با یکدیگر در هر زمینه‌ای بسیار مهم است؛ بنابراین باید از ابزارهای مناسب جهت تسهیل این روابط استفاده شود.
اگر صاحب انباری از کالا هستید، سفارش و چاپ قبض انبار تحویل کالا را فراموش نکنید. از آن‌جا که در طول روز مشتری و مخاطبان زیادی به‌شما مراجعه می‌کنند، حتما قبض ورود و خروج را در کسب‌و‌کار خود مورد استفاده قرار دهید. اصولا این قبض در عوض دریافت وجه استفاده می‌شود. این قبض حکم وجه یا خدمات مورد نظر را دارد.
در برخی ادارات و سازمان‌ها نیز در ازای دریافت و ارائه خدمات با چاپ فرم اداری، این روابط را تسهیل می‌کنند. در این موارد با ارائه هر نوع خدمت و تسهیلات به مشتری، فرم‌هایی را به وی تحویل می‌دهند که مبنی‌بر رسمی بودن روابط اداره یا سازمان مذکور با مراجعه‌کنندگان است.


در چاپ فرم اداری از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

بسته‌به نوع فرم‌ها، در چاپ این برگه باید اصول مهمی را رعایت کرد. در این میان از دو نوع فرم‌های عمومی و اختصاصی استفاده می‌شود که به‌ترتیب هر کدام را مورد مطالعه قرار می‌دهیم:
• فرم‌های عمومی
چاپ فرم اداری عمومی براساس استانداردهای عمومی چاپ مانند چاپ افست صورت می‌گیرد. در چاپ این نوع از فرم‌ها هزینه‌هایی مانند لیتوگرافی بسیار کم‌تر است. قابل ذکر است که اغلب در چاپ قبض و رسید هم از این روش استفاده می‌کنند.
فرم‌های مورد استفاده در بسیاری از مراکز، ادارات، سازمان‌ها و... از نوع فرم عمومی هستند؛ بنابراین چاپ فرم اداری عمومی، انواع قبض ورود و خروج، قبض انبار تحویل کالا و... جزئی از این فرم‌های رایج و متداول به‌شمار می‌روند.
• فرم اختصاصی
اصولا چاپ فرم اداری اختصاصی به‌صورت سفارشی و با طراحی‌های خاص انجام می‌شود. این مورد نه تنها فرم‌های اداری، بلکه شامل انواع قبض و رسید یا قبض ورود و خروج هم می‌شود. در چاپ فرم اختصاصی یا حتی قبض ورود و خروج، صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها، چاپ فرم را با طرح، رنگ و نوع دلخواه سفارش می‌دهند.
در چاپ فرم اداری اختصاصی اصول و نکات مهم، با دقت بسیار زیاد به‌کار برده می‌شوند. به‌همین خاطر این روش را بهترین روش جهت چاپ فرم اداری و انواع قبض و رسید می‌دانند. در برخی موارد صاحبان انبارها، جهت چاپ قبض انبار تحویل کالا که مختص به کسب‌و‌کار خودشان باشد از این روش استفاده می‌کنند.


مزایای استفاده از انواع فرم، قبض و رسید

چاپ فرم اداری، قبض یا رسید دارای مزایای قابل توجهی هستند که در زیر با برخی از مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید:
• ایجاد توافق
از آن‌جا‌که توافق میان صاحبان کسب‌و‌کار با مخاطبان، حکم شروع یک رابطه کاری را دارد، باید سندی معتبر مبنی‌بر ایجاد این توافق وجود داشته باشد. از این‌رو در بسیاری از ادارات و شرکت‌ها با چاپ فرم اداری این روابط را شکل می‌دهند. فرم اداری سندیت و قانونی بودن توافق بین طرفین را تایید می‌کند.
• حفظ سوابق
مهم‌ترین مزیت این ابزارها، نگهداری سوابق قانونی از خرید‌و‌فروش‌ها است. با کمک فرم، قبض و رسید متوجه می‌شوید که کالا ‌و‌ خدمات مورد نظر چه زمانی بین طرفین رد‌و‌بدل شده‌اند. با وجود قبض ورود و خروج به یک پارکینگ متوجه زمان آن و حتی نوع اتومبیل خواهید شد. در برخی انبارهای کالا با ارائه قبض انبار تحویل کالا طرفین نوع دریافت و ارائه خدمات و کالا را تایید می‌کنند.
• پیگیری پرداخت‌ها
فرم، قبض ورود و خروج و انواع فاکتورها به‌پیگیری دقیق پرداخت‎‌های شما کمک می‌کنند. با استفاده از این ابزارها خدمات یا کالای ارائه داده شده از سمت شما به مشتری قابل پیگیری است. برای مثال با ارائه قبض انبار تحویل کالا مشتری دیگر نمی‌تواند ادعایی مبنی‌بر عدم تحویل کالا از سمت شما ارائه دهد. این مورد برای انواع قبض و رسید صادق است.
• محافظ قانونی
فرقی ندارد قبض باشد یا فرم و یا حتی رسید، این ابزارها به‌صورت قانونی از روابط شما محافظت و آن‌ها را تایید می‌کنند. به‌همین دلیل چاپ فرم اداری و حتی قبض انبار تحویل کالا از اهمیت زیادی برخوردار است. این اسناد هرگونه ادعای واهی و تقلب را نفی خواهد کرد.
• ثبت آسان مالیات
ثبت انواع قبض ورود و خروج، قبض فروش‌و‌فرم اداری به شرکت شما کمک می‌کند تا درآمد خود را گزارش دهید و از مبلغ مالیات خود مطمئن شوید.
• تجزیه و تحلیل کسب‌و‌کار
تجزیه و تحلیل انواع قبض و رسید مانند قبض انبار تحویل کالا، فاکتور اداری و قبض ورود و خروج به کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی را از الگوی خرید مشتریان و مخاطبان جمع‌آوری و روند آن‌ها را در طی زمان مورد مطالعه قرار دهید. این روش به توسعه استراتژی بازاریابی کمک می‌کند.


کلام آخر

ابزارهایی مانند قبض و رسید به‌شما کمک می‌کنند تا روابطی سالم و مطمئن با مشتری و مخاطب کسب‌و‌کارتان داشته باشید. برای مثال به کمک انواع قبض ورود و خروج از میزان رفت‌و‌آمدهای روزانه خود مطلع خواهید شد. چاپ فرم اداری یکی دیگر از این اسناد مهم به حساب می‌آید که در اغلب ادارات و شرکت‌ها مورد استفاده است.
اگر به‌دنبال چاپ قبض انبار تحویل کالا یا هر نوع رسید دیگر برای کسب‌و‌کارتان هستید، خدمات مجموعه شبکه چاپ را امتحان کنید. این مجموعه با ارائه امکاناتی مانند تضمین چاپ، تنوع در متریال‌های باکیفیت، نظارت بر چاپ، تنوع بی‌نظیر تولید و... یکی از باسابقه‌ترین موسسات چاپ در کشور محسوب می‌شود و آماده خدمت‌رسانی به‌شما عزیزان است.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس