چاپ رنگ پنجم و مرکب خاص افست


نوع مرکب‌ و رنگ ها در کیفیت و زیبایی چاپ افست موثر است. معمولا در چاپ افست فقط از چهار رنگ استفاده می‌شود. اما در شبکه چاپ می‌توانید از رنگ پنجم (پنتون) ، رنگ ساختگی (اسپات) هم در تولید محصولات چاپی خود بهره ببرید. چاپ با رنگ های خاص باعث بالا بردن کیفیت و زیبایی در فرایند چاپ می شود . چاپ با جوهر های خاص در شبکه چاپ بر روی انواع کاغذ و مقوا فانتزی صورت می پذیرد. استفاده از چاپ با مرکب ها و رنگ های جذاب باعث ایجاد تمایز و شارپ بودن در محصولات چاپی می‌گردد.


چاپ رنگ پنجم یا پنتون شامل چه رنگ‌هایی است؟


چاپ افست با مرکب های خاص مثل رنگ سفید، شبرنگ و طلایی ، نقره ای ، نارنجی ، آبی فیروزه ای و دیگر رنگ‌های خاص را می‌توان به رنگ‌هایی که در فرایند چاپ استفاده می‌شود، اضافه کرد. استفاده از رنگ پنجم یا رنگ های پنتون که دارای کدهای مشخص هستند، باعث ایجاد تمایز در محصولات خاص با توجه به سفارش مشتری می‌گردد. معمولا چاپ مرکب سفید (مرکب گچی) در افست کمتر استفاده می شود و برای چاپ با مرکب سفید از روش سیلک اسکرین استفاده می‌شود. در چاپ سیلک اسکرین برای چاپ تصاویر از توری که در قابی قرار داده شده، استفاده می‌شود. طرح دلخواه روی این توری تصویر شده و سپس قسمت‌هایی که رنگ نباید از آنها عبور کند توسط ماده مسدودکننده پوشانده می‌شود. نهایتا طرح دلخواه توسط غلتک با فشار روی سطح چاپ می‌گردد.


چاپ با مرکب های خاص چه تفاوتی در محصول ایجاد می‌کند؟


• چاپ با مرکب های خاص باعث می‌شود رنگ‌های محصول چاپی زنده‌‌تر و شاداب‌‌تر و جذاب‌‌تر باشند.
• می توان برای ایجاد رنگ‌های خاص سازمانی در برند تجاری و لوگو از چاپ با مرکب های خاص برای مثال چاپ با مرکب طلایی یا شبرنگ استفاده کرد.
• یکسان سازی تمامی رنگ چاپی برند شما با کمترین تغییر در طول زمان .


چاپ با مرکب های خاص پنتون با مرکب های ساختگی چه تفاوتی دارد؟


در بسیاری از مراکز چاپ برای تولید رنگ های پنتون از ترکیب رنگ ‌ها به صورت دستی توسط ماشینچی بصورت تجربی استفاده می‌شود. اما رنگ های پنتون دارای کد اختصاصی هستند و فقط با اعلام کد می‌توان رنگ دقیق را سفارش داد. در این صورت اگر دفعات متعددی چاپ انجام شود، رنگ مرکب متفاوت نخواهد بود. چاپ با مرکب های خاص در شبکه چاپ با استفاده از رنگ های پنتون با کد اختصاصی یا بصورت رنگ ساختگی مشخص صورت می‌گیرد.


چاپ با مرکب های ساختگی ( رنگ پنجم ) در شبکه چاپ با بهترین کیفیت


اگر رنگ در تولید محصولات چاپی یا لوگو و برند تجاری شما نقش مهمی ایفا می‌کند، استفاده از چاپ با مرکب های خاص بر جذابیت و کیفیت محصول شما می‌افزاید . شبکه چاپ دارای بیش از 40 سال سابقه در حوزه طراحی و چاپ بوده و از تخصص کارشناسان صنعت طراحی و چاپ برای تولید انواع محصولات چاپی بره می‌گیرد. چاپ با مرکب های خاص و رنگ پنجم با بهترین کیفیت چاپ و قیمت مناسب صورت می‌گیرد.


برای سفارش چاپ با مرکب های خاص و ساختگی اطلاع از تعرفه خدمات با ما تماس بگیرید.


مطالب مرتبط :

چاپ طلاکوب
کارشناس واتس اپ تلفن تماس