هر آنچه باید از طراحی لوگو و کارت ویزیت بدانید


طراحی لوگو و لیبل و برچسب نقش بسیار مهمی در شناخته‌شدن یک حرفه و تخصص دارد؛ بنابراین بهتر است برای آن چیزی کم نگذارید. از این‌رو طراحی لوگو و کارت ویزیت در معرفی شما به‌عنوان فردی حرفه‌ای و متخصص بسیار تاثیرگذار است. اصولا طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک در میان صاحبان مشاغل پرطرفدار است؛ به‌نحوی‌که حاضر به پرداخت هزینه زیادی بابت این مورد هستند.
درصورتی‌که شما هم دارای کسب‌وکار خاص و پرمخاطبی هستید، حتما در طراحی لوگو و کارت ویزیت تخصص‌تان کمی دست به عصا عمل کنید. به‌عنوان مدیر یک تخصص حتما باید لوگوی ویژه خود را به بهترین نحو طراحی کنید. لوگو در معرفی شما تاثیر قابل توجهی دارد. در این مقاله با طراحی لوگو و بسته‌ بندی‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.طراحی لوگو تایپ
طراحی آرم شرکت
طراحی آرم و لوگوی شرکت

کاربرد طراحی لوگو و کارت ویزیت

لوگو نمادی متشکل از تصویر و متن است که یک کسب و کار خاص را معرفی می‌کند. یک لوگو و کارت ویزیت خوب نشان‌دهنده نوع فعالیت و ماهیت تخصص و کسب و کار شما است. بر این اساس طراحی لوگو و کارت ویزیت یک عملکرد حرفه‌ای محسوب می‌شود که بهتر است از ایده‌های خلاقانه در آن استفاده کرد.
طراحی لوگو و لیبل و برچسب در‌واقع حکم یک علامت تجاری بصری برای شرکت شما را دارد. این علامت قادر است از مرزهای اداری گذشته و تخصص شما را حتی در سطح جهان معرفی کند. از آنجا که طراحی لوگو و چاپ آن روی انواع سربرگ، کارت ویزیت و پاکت نامه به ارزش کار شما می‌افزاید، توصیه می‌کنیم تا حتما طراحی لوگو و چاپ آن را با بهترین کیفیت و رنگ انجام دهید.


کاربردهای لوگو و لزوم طراحی آن

ممکن است این سوال در ذهن‌تان ایجاد شود که چرا باید وقت و هزینه‌ای گزاف را جهت طراحی لوگو و بسته‌ بندی کارت ویزیت کنار بگذارم؟ قبل از هرچیز این نکته را در نظر داشته باشید که طراحی لوگو و جعبه به غیر از ظاهر زیبا، مالکیت و هویت را برای شما فراهم خواهد کرد. از جمله کاربردهای لوگو که طراحی لوگو و چاپ آن را ضروری می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تمایز شما از رقبا
یکی از بهترین کاربردهای طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک، تمیزدادن تخصص‌تان از رقبای شما است. با طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک، کسب‌وکار خود را در بهترین شکل ممکن از سایر تخصص‌های مشابه جدا خواهید کرد. بسیاری، این گزینه را اساسی‌ترین مزیت طراحی لوگو و چاپ آن می‌دانند. طراحی لوگو و لیبل و برچسب، به افزایش کلاس کاری شما کمک خواهد کرد.
• پخش اطلاعات مهم درباره تخصص شما
همان‌طور که گفته شد لوگو نوعی هویت بصری از کسب‌و‌کار شما است. یک لوگو یا کارت ویزیت خوب در عین نگه‌داشتن مرزهای مهم کسب‌وکارتان، اطلاعات کلی اما مهمی درباره شرکت شما در اختیار مشتری قرار می‌دهد. طراحی لوگو و چاپ آن، اطلاعاتی درباره صنعت شما، خدماتی که ارائه می‌دهید، جمعیت هدف و ارزش‌های برند شما را به اشتراک خواهد گذاشت.
به عنوان مثال یک شرکت ممکن است از تصاویر مدار در طراحی لوگو و کارت ویزیت خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار کار می‌کند. دقت کنید که از عناصر و تصاویر با کیفیت در طراحی لوگو و بسته بندی خود استفاده کنید.
• معرفی برند
طراحی لوگو و کارت ویزیت قادر است تا نوعی ارتباط بصری قوی بین شما و مخاطب‌تان ایجاد کند. مخاطب و مشتری با دیدن لوگو از برند و تخصص شما مطلع خواهند شد. طراحی لوگو و لیبل و برچسب به مشتریان کمک می‌کند تا برند شما را در ذهن خود نگه دارند و در زمان نیاز به شما مراجعه کنند.
کافی است برای درک بهتر این مورد به برندهای مطرحی مانند مک دونالد فکر کنید که تمام مردم دنیا با لوگوی آن آشنا هستند. این سطح از محبوبیت نشان‌دهنده طراحی لوگو و بسته بندی هوشمندانه مک دونالد است. پس تاثیر لوگو در مطرح‌شدن تخصص و کسب‌وکارتان را دست کم نگیرید.طراحی آرم و نشانه
طراحی لوگو و آرم
طراحی آرم و لوگو

عناصر یک لوگو چیست؟

اکنون که با طراحی لوگو و چاپ آن آشنا شده‌اید، بهتر است عناصر تشکیل‌دهنده آن را هم بشناسید. البته لازم به ذکر است که نمی‌توان عناصری دقیق و قطعی برای طراحی لوگو و جعبه نام برد؛ در عین حال چند عنصر مهم را می‌توان به ترتیب زیر نام برد:
• تایپوگرافی
وقتی نوبت به فرم نوشتار می‌رسد، اهمیت طراحی لوگو و جعبه و برچسب خود را بیشتر نشان می‌دهد. نوع نوشتار و کلمات استفاده‌شده در طراحی لوگو به بهتر دیده‌شدن کمک قابل توجهی می‌کند. بنابراین در نوشتار و طراحی لوگو و کارت ویزیت دقت زیادی به خرج دهید.
• تصویرسازی
گاهی تایپوگرافی با نمادهای مختلف همراه است. در واقع هنگام طراحی لوگو و چاپ آن روی سطوح از تصویرسازی‌های جالب و چشم‌گیر استفاده می‌شود تا مخاطب را به‌خوبی جذب کند. در موارد خاص، لوگوها شامل عناصر تزئینی مانند خطوط و علائم نگارشی خاص و بصری هستند. گاهی در طراحی لوگو و بسته‌ بندی‌ها از تایپوگرافی که حاوی نمادهای هندسی و مصور است استفاده می‌شود.
• رنگ
یک عنصر مهم و حیاتی در طراحی لوگو و کارت ویزیت رنگ است. طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک می‌تواند به‌صورت تک رنگ، سیاه و سفید یا با ترکیبی از رنگ‌ها انجام شوند. لوگوهای چند رنگ عموما دارای پالت‌های مشابه یا مکمل هم هستند که زیبایی و جذابیت خاصی در طراحی لوگو و لیبل و برچسب ایجاد می‌کنند.
• متن نوشتار
در بسیاری از موارد لوگو با زمینه‌ای که در آن استفاده‌ شده است، تعریف می‌شود. زمینه لوگو که متن آن را در بر می‌گیرد، در جذب مخاطب تاثیر به‌سزایی دارد. در طراحی لوگو و بسته بندی حتما به نوشتار آن دقت کنید.
نوشتار لوگو باید خوانا و حرفه‌ای باشد تا در اولین نگاه مخاطب و مشتری را به خود جلب کند. در طراحی لوگو و جعبه حتما باید به این مورد توجه کنید. بهتر است در طراحی لوگو و کارت ویزیت به طیف مختلف مخاطبان‌تان توجه کنید. لوگوی شما نباید سوال برانگیز باشد.


چگونه طراحی لوگو و کارت ویزیت را جذاب کنید؟

پیش‌از شروع طراحی لوگو و چاپ آن، با رعایت برخی نکات می‌توان یک لوگوی خوب را ایجاد کرد.
• رعایت سادگی یکی از این نکات مهم است. لوگوهای ساده جذاب‌تر خواهند بود؛ بنابراین تلاش کنید تا طراحی لوگو و لیبل و برچسب شما در عین سادگی و جذابیت به‌راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کند.
• لوگوی شما باید نماینده کسب‌وکارتان باشد؛ به‌همین خاطر در طراحی لوگو و چاپ آن توجه کنید تا قادر به جلب توجه مخاطب باشد. طراحی لوگو و جعبه باید ارتباط عمیقی با صنعت و حرفه شما داشته باشد.
• گذر زمان در آن مشخص باشد. طراحی لوگو و بسته بندی باید به‌نحوی باشد که در طول زمان منسوخ نشود. پس در طراحی آن جزئی نگر باشید تا لوگویی منحصربه‌فرد تولید کنید که طی سالیان زیاد ماندگار و نو باشد.
• در اندازه‌های مختلف قابل استفاده باشد. طراحی لوگو و بسته بندی آن باید به‌نوعی باشد که در ابعاد و اندازه‌های مختلف چاپ شود. لوگویی که بتوان اندازه آن را تغییر داد درحالیکه کیفیتش تغییری نکند، نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن شما و تخصص‌تان است.


کلام آخر

طراحی لوگو و کارت ویزیت یکی از اصلی‌ترین اقدامات جهت شروع یک کسب و کار به‌حساب می‌آید. لوگو، کارت ویزیت و ... هرچه قدر حرفه‌ای‌تر باشد شما را به‌عنوان فردی متخصص و موفق در حرفه خود نشان می‌دهد. طراحی لوگو و شاپینگ بگ و ساک یکی از اقدامات اغلب موسسات چاپ جهت پیشرفت کسب‌وکارها به‌حساب می‌آید.
بر این اساس می‌توان مجموعه شبکه چاپ را معرفی کرد که از عملکردی حرفه‌ای در زمینه طراحی لوگو و چاپ آن برخوردار است. این مجموعه با تضمین چاپ و طراحی، چاپ باکیفیت، چاپ افست با سرعت بالا، نظارت بر چاپ، طراحی لوگو و بسته بندی رایگان جعبه و.... قادر است تا خدماتی عالی به شما عزیزان عرضه کند. کارشناسان این مجموعه آماده خدمت‌رسانی مداوم به شما خواهند بود.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس