چاپ روی کاغذ کرافت و کاغذ کاهی


در صنعت چاپ برای چاپ روی بعضی از محصولات نیازی به استفاده از کاغذهای خیلی گران وجود ندارد. دو نوع کاغذ که در این موارد استفاده می‌شوند، کاغذ کاهی و کاغذ کرافت هستند. استفاده از این کاغذها هزینه چاپ را پایین می‌آورد و باعث صرفه‌جویی می‌شود. شبکه چاپ، چاپ مورد نظر شما را روی کاغذ کرافت و کاهی انجام می‌دهد و از این طریق به کاهش قیمت و زیبا شدن محصول نهایی شما کمک می‌کند. این دو نوع کاغذ در صنعت چاپ استفاده فراوانی دارند. کاغذ کرافت و کاهی با توجه به نوع محصول چاپی در موارد مختلف کاربرد دارند و هر کدام ویژگی‌های مختص خود را دارا هستند. شبکه چاپ، سفارش شما را روی هر دو نوع کاغذ انجام می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، کاغذ مناسب را برای چاپ انتخاب کنید.
کاغذ کرافت و کاهی معمولا به اشتباه یکسان تلقی می‌شوند. اما با هم تفاوت دارند و هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود را دارند. به همین دلیل موارد استفاده از آنها هم متفاوت است. کاغذ کاهی و کاغذ کرافت را می‌توان بازیافت کرد و از این طریق به حفظ محیط زیست کمک می‌شود.


کاغذ کرافت چه ویژگی هایی دارد و در چه مواردی استفاده می‌شود؟


80 درصد کاغذ کرافت از خمیر کاغذ تهیه می‌شود. رنگ این کاغذ به طور طبیعی قهوه‌ای است. اما می‌توان رنگ آن را به سفید تغییر داد. به کاغذ کرافت، کاغذ دوستدار محیط زیست هم می‌گویند. چرا که امکان بازیافت صد رد صدی آن وجود دارد. این کاغذ در موارد بسیاری نسبت به کاغذهای استاندارد انتخاب بهتری است. کاغذ کرافت دارای ویژگی‌هایی است که شامل موراد زیر می‌باشد:
• استحکام بالا
• انعطاف‌پذیری بالا
• مقاوم در برابر پارگی
• زیبایی و خاص بودن آن
• هزینه تولید پایین
• سازگار با محیط زیست
چاپ روی کاغد و مقوایی کرافت با انواع گراماژ بین 70 تا 300 قابل انجام می‌باشد و از آن در صنعت بسته بندی مثل تولید ساک‌های کاغذی ، اقلام بسته بندی ، تراکت ، کارت ویزیت ، انواع پاکت ، منو رستوران ، زیر سینی و ... استفاده می‌شود.


چاپ انواع پاکت


کاغذ کاهی چیست و چه مصارفی دارد؟


کاغذ کاهی کیفیت پایین تری دارد و برای مصارفی مانند چاپ روزنامه از آن استفاده می‌شود. به همین دلیل به آن کاغذ روزنامه هم گفته می‌شود. این نوع کاغذ از تفاله‌ی چوپ و بازیافت تهیه می‌شود و برای تولید آن عملیات مکانیکی انجام نمی‌شود. بنابراین قیمت آن بسیار ارزان است. این کاغذ فیلی رنگ بوده و دارای کشش سطحی و مقاوت کافی برای اعمال چاپ می‌باشد. برای چاپ روی کاغذ کاهی از روش‌های افست استفاده می‌شود. از کاغذ کاهی در موارد زیر استفاده می‌شود:
• روزنامه ، چرک نویس ، کارهای هنری مثل طراحی‌های اولیه ، کاغذ ساندویچی ، کاغذ کادو ، اقلام بسته بندی ، زیر سینی و...


شبکه چاپ انواع خدمات طراحی و چاپ، روی انواع کاغذ‌های کرافت و کاهی را ارائه می‌دهد


کاغذ کاهی و کاغذ گرافت در صنعت چاپ کاربرد گسترده‌ای دارد. شبکه چاپ، برای تولید محصولات چاپی مثل ساک‌های کاغذی ، انواع پاکت و کاغذ کادو (بسته بندی) و رستورانها مصارف دیگر از این کاغذ‌ها استفاده می‌کند. شما می‌توانید در مصارف خاص از چاپ روی کاغذ های کاهی و مقوای کرافت بهره ببرید و به این وسیله در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. مجموعه ما با 40 سال سابقه در صنعت چاپ، انواع خدمات طراحی و چاپ را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهیم.


برای ارتباط و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.


کارشناس واتس اپ تلفن تماس