فرآیند چاپ افست پیش از چاپ و پس از چاپ چگونه تقسیم می شود .


فرآیند چاپ افست پیش از چاپ و پس از چاپ به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. عکاسی از محصول ، طراحی و گرافیک، لیتوگرافی، مونتاژ و فرم‌بندی و تهیه پلیت از مراحل پیش از چاپ افست است. در چاپخانه محصول شما صحافی می‌شود، صفاحی شامل برش، تازدن، خط‌زنی، ته‌دوزی، مفتول‌دوزی، ته‌چسب، پرفراژ، شماره‌زنی، نخ‌بندی است.
مراحل بعدی‌ ترموگرافی، برجسته‌سازی، طلاكوبی، سلفون‌كشی، انجام لمينيت از مراحل بعد از چاپ افست است که بنا به نیاز هر کسب‌وکار یک یا چند مرحله از آن‌ها استفاده می‌شود. شبکه چاپ یکی از بهترین و قدیمی‌ترین مجموعه‌ها برای چاپ و طراحی انواع محصولات است که رضایت نهایی شما را با چاپ مرغوب و باکیفیت تضمین می‌کند.


فرآیند چاپ افست
چاپ افست
افست

فرآیند چاپ به چه صورت است؟

چاپ افست که به آن لیتوگرافی افست هم گفته می‌شود، روشی برای چاپ تولید انبوه است که در آن تصاویر روی صفحات فلزی (افست) به پتوها یا غلتک‌های لاستیکی و سپس به رسانه‌های چاپی منتقل می‌شوند. رسانه چاپی، معمولا کاغذ، در تماس مستقیم با صفحات فلزی قرار نمی گیرد که این مسئله باعث افزایش طول عمر صفحات می شود. علاوه‌بر این، لاستیک منعطف به‌راحتی با سطح رسانه چاپی مطابقت دارد و این امکان را می دهد که فرآیند چاپ به آسانی بر سطوح ناهموار مانند بوم، پارچه یا چوب استفاده شود. مزیت اصلی چاپ افست کیفیت تصویر بالا و ثابت آن است. چاپ افست را می‌توان برای کارهای کوچک، متوسط یا با حجم بالا مورد استفاده قرار داد.
امروزه دو نوع ماشین چاپ افست برای چاپ رایج است؛ چاپ افست با ورق و چاپ افست وب. در چاپ افست ورق، صفحات جداگانه کاغذ به دستگاه وارد می شود. صفحات را می توان از قبل به اندازه چاپ نهایی یا پس از چاپ برش داد. در چاپ افست تحت وب، از ماشین‌های بزرگتر و با سرعت بالاتر، با رول‌های بزرگ کاغذ استفاده می‌شوند و صفحات به‌صورت مجزا جدا و سپس بریده می‌شوند. چاپ افست برای کارهای ثابت کوچک و متوسط مانند کتاب‌هایی با چاپ محدود رایج است. چاپ افست وب برای نشریات با تیراژ بالا که محتوای آن‌ها اغلب تغییر می‌کند، مانند روزنامه‌های شهری مقرون‌ به‌صرفه‌تر است.


مراحل چاپ افست شامل چه واردی است؟

فرآیند چاپ افست پیش از چاپ و پس از چاپ در ادامه به‌صورت خلاصه ذکر شده است:
1. طراحی
چه شما آثار هنری خود را برای شبکه چاپ ارسال کنید، چه شبکه چاپ خدمات خلاقانه‌ای را برای شما ارائه دهد، همه کارهای چاپی عالی با یک طراحی عالی شروع می‌شوند. در این بخش از فرآیند چاپ در خصوص رنگ، طرح، فونت، نوع کاغذ، پوشش (مثلا UV، مات) تصمیم گرفته می‌شود. لازم است تا شما اطمینان حاصل کنید که محصول نهایی شما نشان‌دهنده برند شما است.
2. برآورد
برآورد، ممکن است همزمان با فرآیند طراحی اتفاق بیفتد یا زمانی که مشخصات مورد چاپ‌شده را درنظر می‌گیرید. اگر برای شما آثار هنری طراحی می‌شود، این قیمت شامل هزینه طراحی گرافیکی می شود. همه این موارد را درنظر بگیرید و با برآورد هزینه به نتیجه مطلوب مناسب بودجه خود دست یابید.
3. پیش نمایش کار
مرحله بعدی در فرآیند چاپ افست، کار پیش چاپ است. پیش نمایش کار نشان می‌دهد که قطعه نهایی چاپ‌شده چگونه خواهد بود. امروزه بیشتر مدارک به‌صورت دیجیتال و PDF برای مشتریان ارسال می‌شود. مشتریان با مشاهده PDF محصول نهایی را از نظر فاصله، رنگ، اشتباهات تایپی بررسی می‌کنند. این مرحله زمانی است که برای ایجاد هر گونه تغییر باید دست‌به‌کار شوید. برای برخی از کارهای چاپی، به‌ویژه زمانی که رنگ باید دقیقا مطابقت داده شود یا از یک عنصر جدید (کاغذ، پوشش و...) استفاده می‌شود، پیش نمایش کار می‌تواند بسیار مفید باشد.
4. چاپ
در این مرحله در فرآیند چاپ افست، مواد چاپی شما در چاپخانه تولید می‌شود. در حین چاپ افست، رنگ را مستقیما روی کاغذ منتقل نمی‌شود. در واقع صفحات آلومینیومی برای انتقال آثار هنری روی یک پتوی لاستیکی استفاده می‌شود. سپس تصویر روی یک ورق کاغذ رول می‌شود. چاپ افست چاپ‌هایی با کیفیت بالا با رنگ دقیق، نتایج واضح و حرفه‌ای را به‌همراه دارد. افست یکی از بهترین‌ها در میان انواع چاپ است.
5. صحافی و تکمیل
در طی این مرحله مواد چاپی شما را برش، تا، سوراخ و در نهایت دسته‌بندی می‌شود. بروشور شما شبیه یک بروشور سه تایی خواهد بود و روی صفحه یادداشت چسبانده می شود. درنهایت اقلام چاپ‌شده نهایی برای تحویل با دقت بسته‌بندی می‌شوند.
6. تحویل
آخرین مرحله در فرآیند چاپ افست، تحویل قطعات چاپ شده به مشتری است. دیدن نتایج همیشه هیجان‌انگیز و شنیدن رضایت مشتریان شبکه چاپ همیشه قسمت لذت‌بخش کار است.


چاپ یووی چه کاربردی دارد؟

چاپ یووی نوعی از چاپ دیجیتال بر پایه جوهر است که پس از قراردادن جوهر روی طرح با تاباندن اشعه فرابنفش بر طرح جوهر به‌سرعت از حالت مایع به حالت جامد تغییر می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا طرح باکیفیت و باجزییات کامل چاپ شود.


مزایای چاپ یووی چیست؟

چاپ یووی مزایایی دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. اولین و مهم‌ترین آن، این است که امکان چاپ بر تمام سطوح دارد. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکار شما در چه موردی است و برای تبلیغات خود قرار است از چه سطحی استفاده کند، چاپ یووی می‌تواند باکیفیت بالا پاسخگو باشد. کاغذ، چوب، سرامیک، پارچه، شیشه، سنگ، فلز، انواع هدایای تبلیغاتی، انواع لوازم التحریر و... از جمله سطوحی هستند که یووی می‌تواند پاسخگو باشد. از دیگر مزایای این نوع چاپ مقاوم‌بودن آن در برابر گرما، رطوبت و حرارت است. بسیاری این نگرانی را دارند که طرح آن‌ها ماندگار باشد و پس از چاپ تغییر رنگ ندهد. یووی در این حالت می‌تواند نیاز این افراد را برطرف کند.
همان‌طور که در بالا اشاره شد، استفاده از اشعه فرابنفش باعث می‌شود تا جوهر قرارداده شده بر سطح به سرعت خشک شود. این سرعت بالا در خشک‌شدن باعث تثبیت رنگ می‌شود و اجازه جابه‌جایی طرح و بهم‌ریختگی آن را نمی‌دهد؛ بنابراین محصول نهایی بوی کمتر و کیفیت بالاتری خواهد داشت و شما طرح را با ریز جزئیات آن خواهید داشت.


خدمات چاپ سلفون کشی شامل چه مواردی است؟

سلفون‌کشی یکی دیگر از فرآیندهای پس از چاپ است که در صنعت چاپ و بسته‌بندی به‌ویژه محصولات غذایی و دارویی بسیار رایج است؛ چراکه محصول را کاملا بهداشتی می‌کند و جلوه‌ای زیبا و خاص به بسته‌بندی شما می‌دهد. روش اجرای سلفون حرارتی به این صورت است که لایه نازکی از چسب روی آن قرار دارد و با حرارت‌دادن این لایه چسب فعال می شود. با حرارت‌دادن این سلفون توسط دستگاه مخصوص روی کاغذ و مقوا کشیده می‌شود. زمانی‌که پروژه‌های چاپ دارای خدماتی مانند تذهیب یا UV موضعی هستند، باید از سلفون حرارتی استفاده شود.


مزایای سلفون‌کشی پس از چاپ محصولات چیست؟

چاپ انواع تبلیغات باکیفیت بالا یک مسئله است و نگه‌داری و ماندگاری آن مسئله دیگری است. در واقع فرایند چاپ زمانی کامل می‌شود که در هر سه مرحله طرحی، چاپ و ماندگاری موفق عمل کند‌. سلفون‌کشی می‌تواند مرحله سوم چاپ را تکمیل کند‌. منوهای رستوران، انواع کارت پستال، جلد مجله و کتاب، انواع کارت تبریک و کارت ویزیت از جمله مواردی هستند که برای درخشش و محافظت بیشتر به خدمات سلفون‌کشی پس از چاپ نیاز دارند. به‌طور خلاصه مزایای سلفون‌کشی عبارتند از:
• باعث زیبایی بیشتر در ظاهر بسته‌بندی می‌شود و با ایجاد جلوه انعکاس نور و رنگ حس اعتماد را القا می‌کند .
• محصول را از نفوذ مایعات و رطوبت محافظت می‌کند.
• محصول را در برابر تاخوردگی، شکستگی، سایش و پارگی محافظت می‌کند.
• با حفاظت از رنگ و چاپ محصول، ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.
• بسته‌بندی محصولات غذایی و دارویی را بهداشتی می‌کند.


چرا از شبکه چاپ باید استفاده کرد؟

چاپ افست یا چاپ یووی در هر صورت هر کسب‌وکاری محصولی چاپی و باکیفیت را می‌خواهد. این کیفیت از مرحله طراحی تا بسته‌بندی نهایی را شامل می‌شود. درنظر داشته باشید که خدمات سلفون‌کشی در شبکه چاپ به‌طور کامل توسط دستگاه‌های اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌شود. این نوع سلفون از نظر کیفیت بهترین نوع است و تمام پودر استفاده‌شده توسط اپراتور چاپ را در خود حل می‌کند تا پروژه عقب نشینی نکند و حبابی روی پروژه باقی نماند. شبکه چاپ با سال‌ها تجربه آماده دریافت سفارشات شما از هر نقطه ایران است. درصورت هرگونه سوال و سفارش کارشناسان این مجموعه باافتخار پاسخگوی شما خواهند بود.

کارشناس واتس اپ تلفن تماس